Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeští a čínští rybáři navázali vzájemnou spolupráci

 
neděle, 27. května 2018, 08:58

Na pracovní návštěvu Jižních Čech v uplynulých dnech zavítali experti z Výzkumného institutu rybářství Čínské lidové republiky - ředitel institutu, profesor Lian Yu Shi a pracovník výzkumu Chitao Li. Během čtyřdenního pracovního pobytu navštívili Rybářství Třeboň, Střední školu rybářskou a vodohospodářskou Jakuba Krčína v Třeboni a Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický ve Vodňanech.

Návštěva čínských rybářských odborníků je prvním významným krokem k navázání spolupráce mezi jihočeskými a čínskými subjekty, které se zabývají výzkumem i chovem ryb. Vizi dlouhodobě připravované spolupráce nastínil ředitel Lian Yu Shi: „Stejně jako v České republice, respektive v Jižních Čechách, má rybářství i u nás v Číně velkou historickou tradici. Rybářství se v Číně rozvíjelo intenzivně už od starověku, o tom svědčí i první rybářská kniha Chov ryb, která pojednává o chovu kapra. Napsal ji Fan Li již v roce 473 před naším letopočtem. K chovu ryb jsou v Číně velmi dobré podmínky a to jak díky přírodním zdrojům - řekám, jezerům, tak díky zemědělské kultivaci krajiny - voda rýžových polích je pro chov ryb optimální. Produkce ryb je významnou částí čínského potravinářství a tady nacházíme mezi českým a čínským rybářstvím jeden velký rozdíl. Zatímco v Číně je průměrná spotřeba rybího masa 50 kilogramů na osobu a rok, v České republice je to jen 5 kilogramů.

V Číně je nejoblíbenější rybou amur, po něm pak tolstolobik, kapr a také oliheň, která se naopak v Čechách na stolech spotřebitelů téměř vůbec neobjevuje. „S prvním zmíněným rozdílem nepochybně souvisí i druhý rozdíl, který jsme při naší návštěvě zaznamenali. Zatímco třeboňské rybářství se v chovu ryb stále více drží tradičních postupů, čínské rybářství je výrazně industrializované tak, aby svou produkcí mohlo pokrýt spotřebu. I přes uvedené rozdíly považujeme začínající spolupráci zaměřenou na oblasti výzkumu i chovu ryb za oboustranně prospěšnou a věříme, že se nám podaří ji dále uskutečňovat,“ dodal profesor Lian Yu Shi s tím, že setkání s vedením Rybářství Třeboň a návštěva Střední školy rybářské a vodohospodářské v Třeboni a Výzkumného ústavu rybářského ve Vodňanech bylo velmi příjemné a podnětné.

Další fází rozvíjení spolupráce, na které se podílí velvyslanectví ČLR v České republice, vedení Rybářství Třeboň a českobudějovické V-Studio, by měla být návštěva jihočeských rybářských odborníků a výzkumníků v Čínské republice.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Na budějckém náměstí se uvolní skvělý prostor. Prodejna Vavi se...

čtvrtek, 24. května 2018, 18:19

Vavi má na budějckém náměstí prodejnu s košilemi. Prostor tohoto obchodu prošel výjimečnou rekonstrukcí a od 1. června bude...

Partnerské fórum Jihočeského kraje cílí i na nové investory

čtvrtek, 24. května 2018, 09:05

Představit potenciálním zájemcům o investice region chce Fórum partnerských regionů Jihočeského kraje, které začalo ve středu 23....

Tónování autoskel není pouze pro parádu

středa, 23. května 2018, 18:30

Jste majitelem auta, za které byste dýchali? Strávíte kilometry za volantem a občas na vás nepříjemně doráží paprsky ostrého...

S údaji z EET problémy nemáme, reaguje Finanční správa na kritiku...

pondělí, 21. května 2018, 06:41

HlídacíPes.org přinesl tento týden nezávislou analýzu dat z elektronické evidence tržeb, jež ukázala na řadu chyb, výkyvů a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.