Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Michal Veselý: Kdo není spokojen, má ideální prostor pro změnu zaměstnavatele

 
úterý, 12. září 2017, 10:06

Od pozic v realizační činnosti a obchodu přes řízení pobočky se v červnu letošního roku stal Michal Veselý provozním ředitelem mezinárodní společnosti Trenkwalder pro Českou republiku. Firmy, která pomáhá zaměstnancům najít nové a zajímavější pracovní příležitosti. A firmy, která zaměstnavatelům vybere nejlepší uchazeče na volnou pracovní pozici. I proto, že se v personalistice pohybuje Michal Veselý už třináct let, má skvělý přehled o českém trhu práce.

Jak hodnotíte současný vývoj na českém trhu práce? 
To, co se děje teď na trhu práce, nemá v historii samostatné České republiky obdoby. Zaměstnavatelé, zejména výrobní společnosti, stále hledají nové lidi. Stačí, když se podíváte během své jízdy autem. Kolem cesty uvidíte na každé druhé továrně nápis: „Přijímáme nové kolegy“. Dnes se kandidát, pokud má kvalitní profil, ani nemusí nikam hlásit a zaměstnavatelé nebo agentury ho samy oslovují prostřednictvím profesních sociálních sítí. To nebývalo. Dříve firma dala inzerát a čekala na reakce kandidátů. Nyní je situace v mnoha profesích opačná. 

Mění se v posledních letech český trh práce? 
Ano, jen ne o 90 stupňů, ale rovnou o 180 stupňů. Jak ve struktuře zaměstnanců, tak trendech jejich náboru. Již jsem zmínil přímé oslovení uchazečů prostřednictvím sociálních sítí. Dnes nám také odchází velká část zkušených zaměstnanců do důchodu a nemá je kdo nahrazovat. To samé je se zaměstnanci v IT. Najít zkušeného a skutečného odborníka v tomto odvětví je oříšek pro každého personalistu. 

Jakým způsobem ovlivňuje trh aktuální nízká nezaměstnanost? 
Pozitivním dopadem pro zaměstnance je, že firmy navyšují mzdy a bonusy pro zaměstnance. To vidíme v našich statistikách, ale i statistikách, které jsou veřejně dostupné. Problémem pro zaměstnavatele je případné naplnění objednávek u svých klientů. U výrobních společností nebo dodávek zboží. To se týká firem v logistice. Pokud nemám dělníky, nevyrobím. Setkáváme se se společnostmi, které jsou nuceny odmítat zakázky, protože nejsou schopny je pro nedostatek zaměstnanců realizovat. 

Nenaskýtá se nyní ideální čas na změnu pracovní pozice? 
Ano, dnes pokud někdo není spokojen nebo prostě jen chce více peněz, tak má ideální prostor pro změnu zaměstnavatele. Stačí se podívat například na naše nabídky práce nebo oslovit se svým životopisem naše HR konzultanty a ti mu poradí, kam se profesně dále ubírat. 

Mají čerství absolventi stále problém najít pracovní uplatnění? 
Mají to snadnější než v posledních letech. Nahrává tomu skutečně již několikrát zmíněná rekordně nízká nezaměstnanost. Absolventi by měli mít reálné očekávání. Setkáváme se často s tím, že kandidáti mají přehnané nároky. Co se týká absolventů technických oborů, ti mají nabídky na zaměstnání již při studiu. Zaměstnavatelé se o ně doslova přetahují a nabízejí jim bonusy.

Ve kterých oborech je největší poptávka po zaměstnancích? Platí stále, že jde o technické obory? 
Ano, je to přesně tak. Technické obory. Dále je poptávka po obchodních pozicích, v logistice a IT. 

Co byste doporučil lidem, kteří nyní hledají novou pracovní příležitost? 
Mít oči otevřené, nabídek je dnes všude dostatek. Být aktivní. Akčním lidem, kteří mají pozitivní přístup, jsou zaměstnavatelé nakloněni. Pokud si nebude člověk vědět rady, je například delší dobu u jednoho zaměstnavatele, naše společnost mu prostřednictvím svých konzultantů pomůže s karierním poradenstvím. Stačí být aktivní a oslovit nás.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
PR text | Foto © Trenkwalder International AG – 2016 – all rights reserved
 


 

Kam dál?

Nová, lepší, větší. Taková bude prodejna iWant v IGY Centru v Českých...

pondělí, 11. září 2017, 16:39

Prodejna iWant je už roky českobudějovickou stálicí. A pořád roste. Teď dostává nový kabát. Nový, lepší, větší obchod iWant se...

Viscofan CZ: Firma, která si cení svých zaměstnanců

neděle, 10. září 2017, 18:45

Společnost Viscofan CZ, výrobce a dodavatel kompletního sortimentu umělých střívek, je jedním z největších zaměstnavatelů v...

Českokrumlovská společnost Linde Pohony slaví dvacetiny

pátek, 8. září 2017, 11:48

Přední jihočeská firma oslavuje dvacáté výročí založení firmy. Kdo má co do činění se strojírenstvím, pro toho není Linde Pohony...

Stavební parcely na lukrativních místech u Budějc jsou dnes...

středa, 6. září 2017, 19:22

Dům nebo byt prodává většina z nás maximálně jednou, možná dvakrát za život. Jedná se o statisíce, často miliony korun. Jak...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.