Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Českokrumlovská společnost Linde Pohony slaví dvacetiny

 
pátek, 8. září 2017, 11:48

Přední jihočeská firma oslavuje dvacáté výročí založení firmy. Kdo má co do činění se strojírenstvím, pro toho není Linde Pohony neznámým pojmem. Tato českokrumlovská společnost je jedním ze světově nejvýznamnějších výrobců pohonných a řídicích náprav pro vysokozdvižné vozíky.

Na pole českého průmyslu vstoupilo Linde Pohony v dubnu roku 1997, jako dceřiná společnost německé firmy Linde Material Handling se sídlem v Aschaffenburgu.

„Začínali jsme s poměrně jednoduchou výrobou planetových kol pro vysokozdvižné vozíky. Tehdy zde bylo devadesát sedm zaměstnanců. Postupem času jsme začali vyrábět pohonné a řídicí nápravy, dnes máme již dvě stě osmdesát pracovníků,“ říká jednatel závodu Linde Pohony Johann Brunner (na malém snímku vpravo). 

Za dvacet let existence firmy vzrostl její roční obrat ze 183 milionů na čtyři miliardy korun. Za rok se zde vyrobí 120 tisíc náprav. Loni se společnost rozrostla o závod v Ostrově u Stříbra, kde dnes pracuje 149 zaměstnanců. 

Držet krok, rozvíjet se a zlepšovat

Společnost Linde Pohony již získala certifikace ISO 9001 a 14001, které jsou důležitým nástrojem pro zajištění požadovaných standardů ve výrobě. O získání další certifikace ISO 18001 bude společnost usilovat v příštím roce.  Rozvoj a zlepšování výroby jsou podle jednatele společnosti hlavním mottem firmy. V praxi to znamená především držet krok s požadavky zákazníků. „Musíme být schopni jim dodávat pohonné a řídicí nápravy přesně odpovídající jejich potřebám. Zároveň musíme být konkurenceschopní, co se týče výrobních nákladů,“ popisuje Johann Brunner nároky, které jsou na výrobu kladeny.

Kvalitní výroba a spokojení zaměstnanci

„Klíčovým faktorem je pro nás samozřejmě kvalita. Jen pokud jsou výrobky kvalitní, jsou naši zákazníci spokojení – a spokojení zákazníci jsou také tím, na co se chceme do budoucna soustředit,“ představuje jednatel hlavní cíl společnosti. „Druhým úkolem je zvýšení našeho podílu na trhu. To se nám zde v Českém Krumlově zatím daří. Zásluhu na tom má především náš dobře motivovaný tým, který odvádí velmi kvalitní práci,“ dodává.

Právě dobře motivovaní, odborní a zodpovědní pracovníci jsou největší předností společnosti Linde Pohony. Firma jim vytváří skvělé podmínky pro vzdělávání a zvyšování kvalifikace. „Víme, že dobří spolupracovníci jsou naším největším bohatstvím, a proto se denně snažíme o své zaměstnance náležitě starat,“ zdůrazňuje jednatel společnosti.

Aby si společnost zajistila dostatek dobře kvalifikovaných pracovníků i do budoucna, spolupracuje s učilišti, středními i vysokými školami technického zaměření.

Společnost oslaví dvacet let založení

Závod Linde Pohony se však nezajímá jen o profesní život svých zaměstnanců, podporuje také jejich sportovní, kulturní a zdraví prospěšné aktivity. O tom svědčí i plánovaná oslava dvacátého výročí založení společnosti, která proběhne v září v areálu firmy. Slavit budou nejen zaměstnanci a vedení firmy, ale i obchodní partneři, zákazníci, dodavatelé i rodiny našich zaměstnanců.

Společnost Linde Pohony svými výsledky dokazuje, že není pouze špičkou ve svém strojírenském odvětví a spolehlivým partnerem v obchodu, ale také partou fajn lidí, kterým na sobě záleží a umí se společně dobře bavit.  

 


 

Kam dál?

Stavební parcely na lukrativních místech u Budějc jsou dnes...

středa, 6. září 2017, 19:22

Dům nebo byt prodává většina z nás maximálně jednou, možná dvakrát za život. Jedná se o statisíce, často miliony korun. Jak...

Josef Nejedlý: Firmu Fruko-Schulz pořád pokládám za svou. Na Tuzemáku...

pondělí, 4. září 2017, 09:43

Jestli někdo ví o českém rumu hodně, pak je to Josef Nejedlý. Ředitel společnosti Fruko-Schulz, která byla založena už v roce...

Jihočeský krajský úřad hledá nového nájemce gastroprovozu v centru...

neděle, 3. září 2017, 12:18

Dobrého jídla není nikdy dost a co teprve míst, kde dobře vaří. Pro všechny zájemce o podnikání v gastronomickém sektoru se právě...

Citroën nabízí velice atraktivní šrotovné. A to až sto dvacet tisíc...

sobota, 2. září 2017, 13:50

Značka Citroën přichází na český trh s ojedinělou nabídkou, která svou výhodností dalece převyšuje tradiční akční ceny či prémie...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.