Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Šestasedmdesátá nejvlivnější žena Česka vystoupí v Českých Budějovicích

 
pátek, 7. dubna 2017, 15:02

Bourání mýtů v podnikání je tématem přednášky v Českých Budějovicích, při které se představí dvě velice zajímavé ženy. Vystupujícími budou Petra Plemlová, maminka čtyř dětí, která se poté, co zůstala s dětmi sama, rozhodla začít podnikat na internetu, a Dita Přikrylová, kterou ředitelka českého Google Táňa le Moigne označila za jednu z nejzajímavějších českých digitálních žen.

Přednášku pořádá českobudějovické coworkingové centrum (coworkingcb.cz) ve spolupráci s organizací JCI South (jcisb.cz). Budějovický Business Kotel se uskuteční v úterý 11. dubna od 17:00 hodin v Stage club&restaurant v Českých Budějovicích. Vstupenky na přednášku jsou k mání v předprodeji na CB systemu budejovicky-business-kotel.

První vystupující, bude Petra Plemlová, maminka čtyř dětí, která se poté, co zůstala s dětmi sama, rozhodla začít podnikat na internetu, kde prostřednictvím svých e-shopů unuo.cz a unuodesign.cz navrhuje a prodává látky, ze kterých zároveň šije dětské funkční oblečení. Díky e-shopům, které mají obrat tři miliony korun měsíčně, může Petra pomáhat dalším maminkám – zaměstnává jich kolem třiceti. Petra se loni umístila na druhé příčce v soutěži Český Goodwill v kategorie Osobnost, která oceňuje firmy, kterých si lidé váží. Petra se během svého povídání pokusí vyvrátit mýtus, že s dětmi se nedá podnikat.

Druhou vystupující bude Dita Přikrylová, kterou ředitelka českého Google Táňa le Moigne označila za jednu z nejzajímavějších českých digitálních žen. Dita vystudovala IT a během studií si uvědomila, jak málo holek se téhle oblasti věnuje a rozhodla se s tím něco udělat. Založila spolek Czechitas, který se věnuje vzdělávání holek v IT, a pomocí kterého bojuje proti zažitým stereotypům, že IT je jen pro kluky. Dita se v minulém roce dostala do žebříčku Forbes 30 pod 30 a zároveň se stala 76. nejvlivnější ženou Česka. Kromě toho získala cenu Evropského občana. Během svého povídání se Dita „postaví“ mýtu, že holky do IT nepatří.

PR text

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska...

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • Zraněný muž schytal v baru ještě pár ran...

  • Rozšíření placených parkovacích zón v...

Reklama
 
 

Kam dál?

GLOSA: Zápis do první třídy pohledem hrdého otce

pátek, 7. dubna 2017, 13:15

Možná malý krok pro lidstvo, ale pro našeho Tomáška obrovský skok – zápis do první třídy. Už dlouho před tím, než jsme...

Policisté při běžné kontrole našli v autě Budějčáka „trávu". Muž teď bude mít velké potíže

pátek, 7. dubna 2017, 12:24

Větší než malé množství konopí setého našli policisté v autě šestatřicetiletého řidiče z Českých Budějovic. „Trávu"...

SOUTĚŽ: Dynamo hostí ve šlágru kola první Sigmu Olomouc

pátek, 7. dubna 2017, 10:19

Sobota po obědě bude v Budějcích patřit fotbalu. Hráči SK Dynamo České Budějovice hostí ve šlágru kola vedoucí...