Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Šestasedmdesátá nejvlivnější žena Česka vystoupí v Českých Budějovicích

 
pátek, 7. dubna 2017, 15:02

Bourání mýtů v podnikání je tématem přednášky v Českých Budějovicích, při které se představí dvě velice zajímavé ženy. Vystupujícími budou Petra Plemlová, maminka čtyř dětí, která se poté, co zůstala s dětmi sama, rozhodla začít podnikat na internetu, a Dita Přikrylová, kterou ředitelka českého Google Táňa le Moigne označila za jednu z nejzajímavějších českých digitálních žen.

Přednášku pořádá českobudějovické coworkingové centrum (coworkingcb.cz) ve spolupráci s organizací JCI South (jcisb.cz). Budějovický Business Kotel se uskuteční v úterý 11. dubna od 17:00 hodin v Stage club&restaurant v Českých Budějovicích. Vstupenky na přednášku jsou k mání v předprodeji na CB systemu budejovicky-business-kotel.

První vystupující, bude Petra Plemlová, maminka čtyř dětí, která se poté, co zůstala s dětmi sama, rozhodla začít podnikat na internetu, kde prostřednictvím svých e-shopů unuo.cz a unuodesign.cz navrhuje a prodává látky, ze kterých zároveň šije dětské funkční oblečení. Díky e-shopům, které mají obrat tři miliony korun měsíčně, může Petra pomáhat dalším maminkám – zaměstnává jich kolem třiceti. Petra se loni umístila na druhé příčce v soutěži Český Goodwill v kategorie Osobnost, která oceňuje firmy, kterých si lidé váží. Petra se během svého povídání pokusí vyvrátit mýtus, že s dětmi se nedá podnikat.

Druhou vystupující bude Dita Přikrylová, kterou ředitelka českého Google Táňa le Moigne označila za jednu z nejzajímavějších českých digitálních žen. Dita vystudovala IT a během studií si uvědomila, jak málo holek se téhle oblasti věnuje a rozhodla se s tím něco udělat. Založila spolek Czechitas, který se věnuje vzdělávání holek v IT, a pomocí kterého bojuje proti zažitým stereotypům, že IT je jen pro kluky. Dita se v minulém roce dostala do žebříčku Forbes 30 pod 30 a zároveň se stala 76. nejvlivnější ženou Česka. Kromě toho získala cenu Evropského občana. Během svého povídání se Dita „postaví“ mýtu, že holky do IT nepatří.

 


 

Kam dál?

Kvalitní česká okna a dveře? ALU.PLAST s.r.o. již skoro 20 let...

čtvrtek, 6. dubna 2017, 10:31

Vyrábí plastová a hliníková okna, balkonové a vchodové dveře, parapety, rolety, žaluzie, síťky proti hmyzu a další produkty....

Teplárna proměnila popílek ve stavební výrobky

středa, 5. dubna 2017, 15:44

Dva certifikované stavební výrobky pro tvarové úpravy krajiny začala z materiálu, který zůstane po spálení uhlí a odsíření...

Teplárna České Budějovice hledá technika rozvodů tepla

středa, 5. dubna 2017, 09:50

Hledáte zaměstnání v technickém oboru? Možná vás zaujme nabídka českobudějovické teplárny. Ta má volné místo na pozici technika...

Madeta neprodloužila smlouvy s 29 drobnými dodavateli mléka. Je ho...

úterý, 4. dubna 2017, 11:33

Jihočeská Madeta, největší zpracovatel mléka v zemi, neprodloužila smlouvu s 29 dodavateli. Důvodem je nadbytek mléka, který...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.