Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Budvar buduje lávku pro přepravu piva. Jeřáb už zavěsil ocelovou kostru tubusu nad Kněžkodvorskou ulici

neděle, 12. března 2017, 16:33

Střední část tubusu technologické lávky, která v budoucnu propojí výrobní a logistický areál Budějovického Budvaru v sobotu umístil nad Kněžkodvorskou ulici největší dostupný jeřáb v České republice. Celková délka tubusu bude 164 metrů a k přepravě hotového piva začne sloužit příští rok.

Osminápravový mobilní teleskopický jeřáb s nosností až 500 tun asi čtyřicet metrů dlouhý padesátitunový tubus, ocelovou kostru technologické lávky, zdvihal na pilíře do výšky dvanácti metrů. Práce začaly už v pátek a skončily v neděli.

Závěsná jednokolejnicová dráha bude přepravovat více než dva tisíce lahví piva za minutu. V opačném směru budou ke stáčírnám lahví proudit palety s prázdnými obaly. Nový most zásadním způsobem odlehčí provozu v Kněžskodvorské ulici, neboť teď musíme hotové pivo i obaly převážet mezi našimi dvěma areály nákladními auty," uvedl výrobně-technický ředitel Budějovického Budvaru Adam Brož. První využití přemostění Budvar plánuje na únor příštího roku s tím, že kompletně funkční bude v polovině roku 2018.

„Opláštění tubusu technologické lávky se bude montovat v příštích týdnech," podotkl mluvčí Budějovického Budvaru Petr Samec.

Budvar rozšiřuje svůj areál kvůli tomu, aby mohl navýšit výrobu. V roce 2015 vyrobil 1,6 milionu hektolitrů piva, což je ve stávajících prostorech maximum. Do roku 2018 chce Budějovický Budvar postavit novou část areálu podniku, usiluje o to, aby v budoucnosti dosáhl roční produkce překonávající hranici dvou milionů hektolitrů piva.

Do roku 2020 investuje Budvar do svého rozvoje dvě miliardy korun. První projekt zaměřený na přetlačné tanky, tlakové nádoby určené pro přípravu piva, o objemu deset tisíc hektolitrů už skončil, nyní se staví nové logistické centrum s kapacitou téměř dvacet tisíc paletových míst. Do roku 2021 také vznikne nová stáčírna lahví, zvětší se kapacita sklepů a varny. Investice zrychlí distribuci piva v Česku i v zahraničí.

 
 
Napsal(a) Yvetta Chmelová, ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

V Českých Budějovicích se staví obchodní centrum za 47 milionů korun

středa, 8. března 2017, 15:55

V českobudějovické čtvrti Rožnov se otevře na přelomu června a července obchodní centrum, kde vznikne patnáct až dvacet...

Farmářské trhy zejí prázdnotou. Kvůli EET to ale není

středa, 8. března 2017, 11:31

Sociálními sítěmi koluje v posledních dnech fotka z farmářských trhů na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích. Své zboží na...

Temelín vyrobil v únoru elektřinu pro 400 tisíc českých domácností

pátek, 3. března 2017, 15:41

Elektřinu, která by na rok vystačila 400 tisícům českých domácností, vyrobila během února Jaderná elektrárny Temelín. Hodnota...

Výstaviště v Budějcích bude dějištěm historicky největší odborné ...

pátek, 3. března 2017, 14:38

Pavilon Z bude na českobudějovickém výstavišti ve dnech 6. a 7. dubna dějištěm historicky největší konference věnované...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.