Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jihu Čech vítr vyvracel stromy, poškodil trať do Veselí nad Lužnicí. Tisíce lidí zůstávají bez elektřiny

 
neděle, 10. března 2019, 07:40, aktualizováno 10. března 2019, 8:50

Hasiči měli ze soboty na neděli plné ruce práce. První spadlé stromy odklidili především na Českokrumlovsku už v dopoledních hodinách. Na některých místech stojí vlaky. Dva tisíce domácností zůstávají bez elektřiny. Největší problémy jsou na Jindřichohradecku a Třeboňsku.

„Největší nápor zažily jednotky po 20. hodině, kdy do jedné hodiny noční vyjely k více než 40 událostem. V naprosté většině zásahů šlo o odklízení stromů spadlých na silnice. Výjimku tvoří dva zásahy. V Dobšicích a Dačicích hasiči zajišťovali části uvolněných střech,“ popsala tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Silný vítr během noci poškodil elektrické vedení na mnoha místech v jižních Čechách i na jižní Moravě. Energetická společnost E.ON aktuálně eviduje 23 poruch na vedení vysokého napětí. Celkem se omezení dodávek elektřiny týká přibližně 3 500 domácností. Dispečeři i pohotovostní čety na odstranění poruch usilovně pracují již od brzkých ranních hodin. V terénu s opravami pomáhají i externí dodavatelé.

„Nejhorší situace je v jižních Čechách, kde v důsledku silného větru došlo k 17 poruchám na vedení vysokého napětí. Problémy s dodávkami elektřiny se aktuálně dotýkají asi 2 200 domácností. Nejvíce omezení evidujeme na Jindřichohradecku a Třeboňsku (zejména kolem Chlumu u Třeboně), ale poruchy jsou i na Písecku, Prachaticku a Táborsku,“ upřesnila tisková mluvčí společnosti Martina Slavíková

Problémy hlásí i České dráhy. S náhradní autobusovou dopravou lidé musejí počítat na trati Počátky-Žirovnice – Jarošov nad Nežárkou a Blatná – Bělčice. „Kvůli popadaným stromům na trakční vedení nejezdí vlaky v úseku Popelín – Jarošov nad Nežárkou. Správa železniční dopravní cesty pracuje na opravě poškozeného trakčního vedení. Termín ukončení mimořádnosti budeme průběžně aktualizovat,“ uvedly České dráhy.

 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Pro těžce zraněného muže na Kleti letěl vrtulník

neděle, 24. února 2019, 09:41

Jihočeští záchranáři v sobotu odpoledne zasahovali společně s Leteckou záchrannou službou AČR a hasiči u zraněného muže v obtížně...

VIDEO: Lidi na Facebooku pohoršilo chování vodiče z píseckého...

středa, 20. února 2019, 13:46

Video, které se včera večer objevilo na Facebooku, zvedlo mezi koňáky obrovskou vlnu vzteku. Ve videu ze Zemského hřebčince v...

V ojedinělých případech se může objevit kus se sníženou kvalitou,...

středa, 20. února 2019, 09:53

Na pultech obchodního řetězce Penny Market se objevilo zkažené maso původem z Polska. S vidinou dobrého oběda si ho v neděli ve...

Záchranáři na Zadově zasahovali u dalšího zraněného lyžaře

pátek, 8. února 2019, 11:15

Horská služba na Šumavě zasahovala včera u dalšího vážného úrazu malého lyžaře na Zadově. Záchranáře zavolala obsluha vleku kolem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.