Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Václav Král trénuje hokejovou základnu Motoru a v květnu otevře Královskou školku

 
středa, 25. dubna 2018, 17:51

Hokejový kanonýr původem ze Strakonic Václav Král odehrál v dresu Českých Budějovic pět extraligových ročníků a prostřílel se až do seniorské reprezentace České republiky. Aktivní hokejovou kariéru opustil relativně brzy. Vrhl se na podnikání a práci s mládeží. Tyto aktivity nyní spojí otevřením Královské školky a Salonu King.

Hokejový útočník s čichem na góly ovládl v sezoně 1998 – 1999 extraligové bodování a patřil k pevným oporám českobudějovického klubu. Václav Král ve třiatřiceti letech po úspěšném působení ve slovenské extralize dobrovolně skončil s profesionální kariérou. „Narodila se nám dcerka Janička a chtěl jsem se více věnovat rodině. Navíc jsme pár let předtím s manželkou Janou rozjeli provoz penzionů a solné jeskyně,“ vysvětluje.

Václav Král pravidelně trénuje s Old Boys českobudějovického Motoru a je stálým členem veteránské reprezentace České republiky. „Působení ve veteránském nároďáku je čest. Navštěvujeme zajímavá místa, kam bychom se jinak nepodívali,“ váží si pravidelných nominací.

V současné době vkládá Král většinu času a energie do podnikání. V Novohradských horách provozuje dva Penziony King a nedaleko od Českého Krumlova Chatu King. V roce 2005 otevřeli s manželkou v Resslově ulici v Českých Budějovicích, solnou jeskyni Grotto, jako vůbec první v jižních Čechách. Veškerou svou činností inklinují Královi ke zdravému životnímu stylu a protože jsou činorodí, rozhodli se rozšířit své služby.

Solná jeskyně Grotto se stěhuje k novému Salonu King

V novostavbě na pozemku bývalých českobudějovických kasáren ve Čtyřech Dvorech otevřou počátkem května Královskou školku a Salon King. „Zvolili jsme lokaci v sousedství mokřadového parku, asi sto padesát metrů od Hokejového centra Pouzar. Okolní přírodu zaplňují atrakce pro děti, vede tudy cyklostezka. Solnou jeskyni stěhujeme z pronajatých prostor konečně do vlastního. Bude součástí našeho salonu,“ doplňuje Král.

Samozřejmostí v salonu budou již zavedené masérské služby, které zajišťuje i přímo v solné jeskyni Václavova sestra Zuzana. „Pokračovat bude provoz solária, vibra systému a kosmetika. Nabídneme prostornější kavárnu, dětský koutek a terasu, i  oplocené dětské hřiště. Postupně chceme služby rozšířit o wellness, vířivku, solnou nebo finskou saunu, pedikúru a kadeřnictví. Určitě dojde na spolupráci s fyzioterapeutkou Markétou Berchovou, do budoucna snad i se Soňou Srbovou, která dělá baňky a Dornovu metodu,“ vypočítává hokejista, podnikatel.

Královská školka přivítá prvních dvanáct dětí

Všude bude bezbariérový přístup, aby i nadále ke stálým uživatelům solné jeskyně a dalších služeb mohli patřit klienti z českobudějovické Arpidy nebo lidé v důchodovém věku. Na masáže u Zuzany Králové si naopak zvykli někteří dorostenci a junioři hokejového Motoru. Dále se má prohlubovat spolupráce s klubem, hlavně s mládeží.

Prvních dvanáct dětí ve věku od jednoho do šesti let přivítá od května Královská školka. „Otevíráme mateřskou školu s individuálním přístupem a zaměřením na sport, vyváženou stravu a anglický jazyk. Plánujeme nepřetržitý provoz i o prázdninách a víkendech a věříme, že toho rodiče rádi využijí. Dvěma skupinách po šesti dětech se budou plně věnovat dvě učitelky. A naše školka bude výjimečná i tím, že děti budou v rámci denního režimu školky navštěvovat pravidelně solnou jeskyni,“ vysvětluje s úsměvem Václav Král.

 


 

Kam dál?

Zruší se střídání času? Europoslanci hlasovali pro, komise bude...

pátek, 9. února 2018, 10:20

Po letech diskusí, zda střídat zimní a letní čas, přichází Evropský parlament s konkrétním řešením. Na čtvrtečním zasedání...

Českobudějovické středisko rané péče může využívat nové prostory

středa, 8. listopadu 2017, 19:21

Českobudějovické středisko rané péče, které je v regionu jediné pracoviště svého druhu se zaměřením na dětské poruchy zraku, může...

Fitness jako doma? Individuální přístup s profesionálním vedením

pátek, 6. ledna 2017, 11:07

Výjimečný a jedinečný přístup, mnoholeté zkušenosti a „klid na práci“. To nabízí Fitness jako doma Míry Hlaváče. Ideální místo,...

Dárek pod stromeček s nádechem Thajska

pondělí, 19. prosince 2016, 16:18

Rádi byste udělali radost svým blízkým něčím, co ještě nevyzkoušeli? Darujte jim poukaz na masáž od rodilých thajských masérek...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Internet během zápasu Slavie překonal provozní rekord

Český internet v úterý zaznamenal během utkání Ligy mistrů mezi Interem Milán a Slavií provozní rekord. Hlavním uzlem NIX, který propojuje sítě jednotlivých poskytovatelů, protékal v jednu chvíli jeden terrabit dat za sekundu. Uvedl to správce uzlu NIX.CZ.

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.