Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Tereza Sabáčková chystá další módní show. A to autorskou přehlídku v Dominikánském klášteře v Českých Budějovicích

 
čtvrtek, 13. dubna 2017, 06:43

Velmi nadějná a osobitá módní návrhářka Tereza Sabáčková představí svou nejnovější módní kolekci v netradičních prostorech českobudějovického Dominikánského kláštera v sobotu 22. dubna. A Budějcká Drbna někoho z vás na tuto velkolepou akci dostane, a to díky soutěži o vstupenky.

TV dubnu chystáte další módní přehlídku, jakou kolekci budete prezentovat? 
Vzhledem k tomu, že se nám rozjíždí svatební sezona, velká část kolekce se váže k této tematice. Ať už jde o svatební šaty pro nevěsty, nebo šaty pro svatební hosty. Vše je inspirováno lehkými svěžími trendy, které k jarním i letním měsícům patří. Křížové chodby kláštera si zaslouží krásné šaty, a proto se v této kolekci zaměřuji hlavně na ně. Snad přehlídka poslouží jako svatební inspirace pro všechny, které letos nějaká svatba čeká.

Bude se jednat o netradiční prostory Dominikánského kláštera, kde se snad žádná podobná událost ještě nekonala. Jak vás toto místo napadlo? Máte k němu nějaký hlubší vztah?
Mám hlubší vztah ke všem krásným místům, které mají podmanivou atmosféru a na člověka tak dýchne genius loci. Navíc je takové místo ideální právě pro přehlídku svatebních šatů. Jsem poctěna, že přehlídku můžeme v tomto prostředí uspořádat a že komunikace s biskupstvím byla velmi vstřícná. 

Na jaký doprovodný program se návštěvníci mohou těšit?
Kromě mé autorské přehlídky budou k vidění nejkrásnější soutěžní modely z loňské soutěže o nekrásnější model.  Dále modely z českobudějovického butiku Mata Hari. Jsem ráda, že na přehlídku dorazí také moje kamarádka Gabriela Dvořáková Bártová a vystoupí zpěvačka Kamila Nývltová. Ta je mimo jiné  známá svým brilantním ztvárněním Kleopatry, ve stejnojmenném  muzikálu. Jsem ráda, že pozvání rovněž přijala kamarádka herečka Eva Čížkovská, která přehlídku již  tradičně moderuje. Tentokrát ovšem premiérově se svou dcerou Adélkou. A některá další překvapení si zatím nechám pro sebe.

Ale prozradím, že v rámci ceny vstupenky je možnost navštívit kromě vlastní večerní módní přehlídky také převáděcí akci profesionálních vizážistů a kadeřníku, která se bude konat od 10:00 do 15:00 hodin v Bistru Nalupa Food v pasáži hotelu Residence mezi ulici U Černé věže a Plachého.

Součástí vaší autorské přehlídky bude i prezentace vítězných modelů soutěže o nejzajímavější model z roku 2016. Co vás s touto soutěží spojuje a budete jí opakovat i v roce 2017?
Soutěž jsme vyhlásili společně s partnery soutěže Koh-i-noor, a.s., Střihy Burda, Prior Česká republika a společně celou soutěž podpořili zajímavými cenami. Vítězky dostaly navíc možnost předvést své modely na módní přehlídce v Clarion Congress hotelu v Českých Budějovicích. Překvapila nás vysoká úroveň soutěžních modelů v obou kategoriích i velký zájem, a proto jsme se s partnery soutěže rozhodli soutěž opakovat i v letošním roce.

Jaké budou podmínky soutěže v letošním roce a kdo je vyhlašovatelem?
Soutěž vyhlašuje naše Centrum tvořivosti a kreativity Sali v Plachého ulici 22, kde pořádáme kurzy šití a návrhářství pro děti i dospělé. V letošním roce jsme se stejnými partnery soutěže vyhlásili kromě dvou základních kategorií soutěže „módní tvorba profesionálních tvůrců a módní tvorba jako hobby“ ještě další dvě kategorie „mladí módní tvůrci do 18 let“ a „nejzajímavější internetový model", který vybere hlasující veřejnost.

Poslední novinkou soutěže bude hlasování diváků o absolutního vítěze soutěže na módní přehlídce, kterou plánujeme v Clarion Congress hotelu v říjnu letošního roku. Vítězky jednotlivých kategorií soutěže dostanou, stejně jako loni, možnost stát se modelkou a své modely si sami předvést. Více informaci a pravidla soutěže najdete na www.salicb.cz.

Jakou  radu máte pro zájemce, kteří by se chtěli soutěže zúčastnit?
Především je to zábava, bavte se a buďte kreativní. Modely můžete tvořit až do konce měsíce září, tak máte času dost a nebudete-li si jisti, že to zvládnete, můžete navštívit naše kurzy návrhářství a šití. Podmínkou pro zařazení do soutěže je zhotovení modelu z látek zakoupených v Prioru nebo na www.modnilatky.cz a přihlášení do soutěže do 30. září 2017 na www.salicb.cz. 

Soutěž o vstupenky na autorskou módní přehlídku Terezy Sabáčkové 
(22. 4. - 19:30)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou může jeden čtenář/čtenářka vyhrát dvě vstupenky na autorskou módní přehlídku Terezy Sabáčkové. K účasti stačí prostřednictvím formuláře do pondělí 17. dubna do 17. hodiny zodpovědět následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

SOUTĚŽ SKONČILA!

Tereza Sabáčková má dva ateliéry, jeden v Českých Budějovicích a jeden v Praze. Správně byla odpověď A. Dvě vstupenky na autorskou módní přehlídku Terezy Sabáčkové výhrála Klára Lenková. Blahopřejeme!

Napsal(a) Veronika Drdáková | Foto terezasabackova.cz
 


 

Kam dál?

FOTO: Zcela zaplněná Zámecká jízdárna v Českém Krumlově se nesla ve...

pondělí, 3. dubna 2017, 16:35

Příznivci módy obsadili Český Krumlov. Jejich nebývalý příliv jihočeské městečka zaznamenalo díky projektu MODA Fashion Day[s]. A...

SOUTĚŽ: MODA Fashion Day[s] v Českém Krumlově s novými kolekcemi...

pondělí, 27. března 2017, 08:10

MODA Fashion Day[s] vstupuje do svého třetího ročníku. Slavnostnímu galavečeru módních přehlídek v sále Zámecké jízdárny v Českém...

SOUTĚŽ: Výrobce čepic nabádá k vykrádání domů přes Vánoce

pondělí, 19. prosince 2016, 14:52

Nesnášíš děti a hlavně malé blonďaté chytrolíny? Vždycky jsi chtěli přes Vánoce udělat barák, ale něco ti chybělo? Pak je tahle...

Vánoční punč, módní ojínění

pátek, 16. prosince 2016, 10:17

Vůně cukroví, mnoho výjimečných designerských výtvorů a přátelská atmosféra – přesně to bude čekat ve dnech 20 a 21. prosince od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.