Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Družstevní dům. To je výtečný Dudák v Českých Budějovicích

 
pondělí, 20. srpna 2018, 19:02

Je to takový strakonický ostrov s výborným pivem uprostřed Českých Budějovic. Restaurace Družstevní dům, kde již třetím rokem čepují piva z Měšťanského pivovaru DUDÁK patří mezi nejúspěšnější podniky, co se nárůstu prodeje piva týká, tak i celkového obratu. Místní návštěvníci si zdejší novinku nemohou vynachválit a provozovatelé už se proto poohlíží po další restauraci.

Zkusit jiný pivovar, to byl začátek úspěšného projektu restaurace Družstevní dům v Českých Budějovicích. Tu vedou dlouholetí kamarádi Miroslav Beran a David Ondriš, a třetím rokem zde čepují pivo ze strakonického pivovaru DUDÁK. Restauraci si pronajímali ve stavu, který neodpovídal jejich představám o prosperujícím podniku. Ve spolupráci se strakonickým pivovarem zde z tohoto důvodu vznikl jednoznačný originál, kde jsou každý den plné stoly. Ve čtvrti Suché Vrbné slouží nově zrekonstruovaná restaurace jako orientační bod, podle kterého se tu místní řídí.

Cesta k úspěchu ale nebyla tak jednoznačná. „Ochutnávali jsme různá piva, mluvili s lidmi z pivovarů. Chtěli jsme nutně jihočeské pivo, které ale není v Českých Budějovicích tak známé. Dohodli jsme se se strakonickým pivovarem a jsme moc spokojení,“ uvádí jeden z provozovatelů David Ondriš s tím, že v rozhodování pomohlo i doporučení jeho táty, který je původem ze Strakonic a věděl o kvalitách pivovaru.

Dobře načepovaný Dudák kamarády nadchl

„Lidé z pivovaru nás vzali do Prahy, do Dudákovny Hamburk, kde jsme zjistili, jak chutná Dudák, když je dobře načepovaný a prohlédli jsme si restauraci. Byli jsme několikrát i v pivovaru, kde jsme ochutnali produkt v ryzí podobě. Byli jsme nadšení z piva i z přístupu pivovaru a plácli jsme si,“ doplňuje jeho parťák Miroslav Beran.

Dvojice restauratérů, kterou před dvanácti lety svedlo dohromady kuchařské řemeslo, zrekonstruovala zanedbanou restauraci Družstevní dům před třemi lety. Tehdy šlo o podnik té nejnižší  kategorie. Výrazně pomohl strakonický pivovar a z Družstevního domu se stala takzvaná Dudákovna, tedy konceptová restaurace Měšťanského pivovaru DUDÁK Strakonice, jinými slovy pivovarská výkladní skříň. Od té doby tu mají plno.

„Pivo je vynikající a lidi si ho chválí. Často si ho nosí i domů ve džbánku. Je třeba se o něj starat, což možná leckde zanedbávají,“ krčí rameny David Ondriš.

Speciálem Družstevního domu je Suchovrbenská jedenáctka

Na čepu tu mají několik druhů piv. Vedle obou Klostermannů – polotmavé třináctky a světlé, výroční dvanáctky, tu je v nabídce Král Šumavy, Otavský Zlatý a speciál této hospody, kterým je Suchovrbenská jedenáctka.

„Jedenáctka je výborné a velmi kvalitní pivo. Také se u nás pije nejvíc, oblíbená je také polotmavá třináctka Klostermann,“ uvádí David Ondriš a připomíná, že strakonický Dudák, který je na čepu v Družstevním domě, se bude točit také na mezinárodním agrosalonu Země živitelka, který se uskuteční od čtvrtka 23. do úterý 28. srpna na českobudějovickém výstavišti. 

V Družstevním domě nezapomínají na zásady správné péče o pivo. „Každý týden se o čistotu pivních trubek stará sanitační technik, jehož hlavním úkolem je stoprocentní čistota veškerého zařízení, přes které se zde pivo čepuje. Nachlazují tu i půlitry. Kluci opravdu dělají vše pro to, aby pivo lidem chutnalo. Jedná se o jednu z našich nejúspěšnějších restaurací,“ hodnotí obchodní zástupce pivovaru Jan Vondráček.

Týdně se zde vyčepuje okolo dvaceti sudů piva a uvaří až 250 obědů denně. Vaří se zde téměř striktně česká kuchyně. K obědu je v nabídce šest jídel a samozřejmě polévka. Tři jídla jsou klasická, dvě jsou náročnější a tím i dražší, jedno je bezmasé a každý den je jedno z jídel bezlepkové. K večeři nabízí vlastní paštiky a konfitované, například kachní maso, které je zavařené ve skleněných konzervách.

„Naše specialita je kachní hamburgr, kdy spolupracujeme s pekárnou, kde nám dělají na zakázku cibulový chleba,“ uvádí Miroslav Beran.

Hosty láká k návštěvě Dudákovny červená zeď 

Při rekonstrukci restaurace bylo nutné provést několik klíčových stavebních úprav, včetně nových sociálních zařízení  a kuchyňského zázemí. Musel se nechat vyrobit akustický podhled, aby se nepřenášel hluk do horních pater, kde jsou byty. Je zde nová podlaha i nábytek.

„Řešili jsme celkovou dispozici restaurace s ohledem na její variabilnost. Proto jsou v lokále dělící polopříčky, které se dají demontovat a vytvořit tím ucelený prostor,“ vysvětluje architekt Antonín Malec, který restauraci navrhoval.

K návštěvě láká i kontrastní červená zeď, která je vidět z ulice a tím v zimě přitahuje hosty dovnitř. Dále jsme použili ve výzdobě nejen tištěné reklamní panely s historickými inzeráty, ale i pivovarské artefakty – zavěšené půllitry, lahve, soudky a podobně.

Enormní zájem je o předzahrádku

Pivovar se o svého klienta stará i nadále. Společně například rozšířili v létě zahrádku, o kterou byl enormní zájem, přibyly originální stoly i deštníky. „Je vidět, že jsme pro pivovar dobrý partner. Pečují o nás, každý týden je tu  obchodní zástupce, který s námi řeší veškeré provozní věci týkající se piva, a pokud je něco potřeba, obratem zařídí. Není to jako u nadnárodních pivovarů, u kterých jsme byli dříve,“ pochvalují si oba parťáci a kamarádi.

Od pohody v restauraci se odvíjí i další plány, které provozovatelé společně s pivovarem mají. Zdejší štamgasti by ocenili tankové pivo. „Na sklepní tanky by byl krásný výhled prosklennou podlahou,“ naznačuje plány David Ondriš.

Ohlíží se také po další provozovně, třeba i blíže centru. „To se všechno uvidí. Teď je důležité si udržet hosty i náš personál a hlavně mít pořád nejlepší pivo,“ uzavírá jeho kolega Beran.

 


 

Kam dál?

DRBNA VAŘÍ: Malá dovolená i když nikam nejedete

neděle, 19. srpna 2018, 18:30

Pusťte si do života nové chutě a udělejte si doma takovou malou dovolenou doplněnou o trochu Středozemí. Nakrájená čerstvá...

Přesolené vegety aneb čím si doopravdy dochucujeme jídlo

neděle, 19. srpna 2018, 15:01

Zeleninové kořenicí směsi jsou běžnou součástí mnoha jídel. Profesionální kuchaři se použití umělých dochucovadel většinou brání,...

Test plnotučných hořčic ukázal, že obsahují méně éček než za totality

neděle, 12. srpna 2018, 09:53

Tučná, masitá nebo nevýrazná jídla jsou rázem pikantnější, když se k nim přidá hořčice. K její výrobě nejsou konzervanty nutné,...

DRBNA VAŘÍ: Co s kilem mirabelek? Do marmelády!

neděle, 29. července 2018, 08:01

Vzpomínám si na jednu moji skvělou profesorku, která strávila kus svého života na cestách s manželem diplomatem a tak poznala...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook zkrachovala

Jedna z největších cestovních kanceláří na světě, britská firma Thomas Cook kvůli finančním potížím zkrachovala, informovala o tom dnes agentura Reuters. Společnost Thomas Cook patřila mezi nejstarší cestovní kanceláře na světě a jejích služeb využívalo asi 19 milionů klientů ročně. Podle agentury Reuters je nyní na dovolené v zahraničí s touto firmou asi 600 tisíc lidí a bude tak proto nutná velká společná operace vlád i pojišťoven.

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.