Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Samson se vrací. Jeho světlá „desítka“ je stříbrná

 
čtvrtek, 15. června 2017, 12:49

Světlá výčepní „desítka“ značky Samson bodovala na soutěži Pivo České republiky 2017, která proběhla v Českých Budějovicích. Klání mělo jedenadvacet kategorií a zúčastnilo se ho 361 soutěžních vzorků. To je přibližně o dvacet více než v loňském roce. Pivovar Samson získal stříbrnou medaili v kategorii Světlé výčepní pivo.

Samsonova „desítka“, světlé výčepní pivo, uspěla ve své kategorii mezi 26 konkurenty a umístila se na krásném druhém místě. „To jen dokazuje pozitivní vliv nedávné investice 380 milionů korun našeho vlastníka AB InBev v naší zemi a především v našem pivovaru Samson. Ta umožnila zmodernizovat výrobní proces a zároveň zachovat jeho původní receptury. Jejím prostřednictvím jsme tak mohli zlepšit kvalitu našeho piva, což skvělé umístění v soutěži nesporně dokládá,“ říká generální ředitel pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

„Rekonstrukce a modernizace výroby nám umožnila mnohem větší kontrolu nad daným výrobkem. Jeho kvalita se tak násobně zlepšila a my se viditelně dostáváme zpět do povědomí. Demonstruje to nejen úspěch světlé výčepní „desítky“, ale také umístění našeho tmavého ležáku, který ve své kategorii skončil na krásném pátém místě,“ dodává vedoucí laboratoře a Quality Manager pivovaru Samson Kateřina Leštinová.

V uplynulých letech získala piva z pivovaru Samson ocenění například v mezinárodní soutěži Česká pivní pečeť nebo na soutěži Stockholm Beer Festival. „Pivo české republiky je další prestižní pivovarnickou degustační soutěží, které jsme se účastnili. Umístit se na takto dobrém místě pro nás znamená nejen radost, ale také závazek do budoucna. Budeme nadále klást maximální důraz na co nejpřísnější dodržování technologických postupů při výrobě našeho piva,“ tvrdí Dřevikovský.

Pivovar Samson České Budějovice je hrdou součástí portfolia společnosti AB InBev, která je jedním z největších světových pivních koncernů. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Budweiser či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ

Štítky pivo, Samson, cena, desítka

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

Reklama
 
 

Kam dál?

V budějcké školní jídelně se bude mluvit o chystaných parkovacích zónách

čtvrtek, 15. června 2017, 11:26

Parkovací zóny v některých částech Českých Budějovic budou tématem setkání zástupců města a projektanta s obyvateli...

Budějčtí tenisté mají za sebou náročný víkend. Starší žáci útočí na druhé místo

čtvrtek, 15. června 2017, 11:00

Areál LTC Tonstav-Service České Budějovice hostil o uplynulém víkendu mistrovské zápasy od žáků až po dospělé. V...

Na budějcké křižovatce ulic Husova a Strakonická nebudou dočasně fungovat semafory

čtvrtek, 15. června 2017, 08:23

S mnohem větší opatrností bude nutné projíždět o víkendu křižovatkou ulic Husova a Strakonická v Českých Budějovicích....