Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V písecké nemocnici vaří školám i sociálním zařízením

 
středa, 19. dubna 2017, 19:24

Odborníci na výživu písecké nemocnice pomáhají se stravováním v základních školách v tomto jihočeském městečku. A v nemocniční kuchyni jim jídlo rovnou uvaří. Loni v nemocnici tímto způsobem uvařili téměř tři tisíce obědů pro školy.

Písecká nemocnice zajišťuje celodenní stravování nejen pro hospitalizované pacienty a obědy pro zaměstnance, ale připravuje i obědy pro školy či sociální zařízení. V roce 2016 se tu uvařilo téměř 240 tisíc obědů. Z 35 tisíc obědů, které loni nemocnice dodala externím odběratelům, byly téměř tři tisíce obědů určeny pro školy.

Od roku 2015 platí nařízení, podle kterého musí výběr receptur a sestavení jídelního lístku, včetně technologické úpravy v rámci dietního stravování, provádět nutriční terapeut. S tím pomáhá některým školám právě nemocnice. „Většinou se jedná o bezlepkovou nebo bezlaktózovou dietu, ale také o vysoce speciální stravu při rozsáhlých potravinových nesnášenlivostech,“ řekla Monika Lišková, vedoucí Oddělení léčebné výživy a stravování Nemocnice Písek.

Oddělení léčebné výživy a stravování se skládá z kuchyně, cukrárny, kanceláře a prodejny. Celkem zaměstnává 33 pracovníků, konkrétně kuchařů a kuchařek, dietních sester, administrativních pracovnic, cukrářek a prodavaček. Pod stravovací úsek patří také prodejna v areálu nemocnice, kde lze zakoupit nejen občerstvení teplé i studené kuchyně, cukrářské výrobky, čerstvé pečivo, ovoce a nápoje, ale i denní tisk, časopisy a základní hygienické potřeby.

Kuchyně a cukrárna zajišťují i catering na akcích pořádaných nemocnicí. V cukrárně se každoročně upeče téměř tři čtvrtě tuny vánočního cukroví a kolem 400 kusů velikonočních beránků, které dostávají zaměstnanci zdravotnického zařízení jako bonus. „Vaříme i o víkendech a denně připravujeme jedno bezmasé jídlo. Snažíme se sledovat moderní trendy ve stravování a reagujeme na podněty, které máme od našich strávníků,“ sdělila Monika Lišková.

Stravovací provoz písecké nemocnice několikrát ročně kontrolují státní dozorové organizace jako Krajská hygienická stanice, Státní zemědělská a potravinářská inspekce a Státní veterinární správa. „Jejich hodnocení je pro klienty i obchodní partnery dokladem toho, že provozování stravovacích služeb je u nás bezpečné a na vysoké úrovni. Certifikát kvality udělený nezávislou externí firmou svědčí o správné a bezpečné přípravě pokrmů, dodržování hygienických postupů a uskladnění potravin,“ doplnil ředitel písecké nemocnice Jiří Holan.

Tisková zpráva

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

  • Mladíci si v noci na českobudějovickém...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna
 

Kam dál?

Dovážené léčebné konopí bude až trojnásobně dražší, říká odborník

středa, 19. dubna 2017, 06:19

Léčebné konopí ze zahraničí bude až trojnásobně dražší než české a nebude si ho moct dovolit každý, řekl lékař Radovan...

Českobudějovická nemocnice zmodernizovala pavilon Z. Bude v něm urologie a gynekologie

úterý, 18. dubna 2017, 15:58

Po necelém roce otevřela Nemocnice České Budějovice zmodernizovaný pavilon Z. Do nových prostor se přesunou oddělení...

U Čimelic našel detektorář dělostřelecké granáty

pondělí, 17. dubna 2017, 16:56

Policie s pyrotechnikem museli včera zasahovat po nálezu munice na Čimelicku. Granáty pochází pravděpodobně z dob druhé...