Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jak naučit vařit i kancelářskou krysu? Gourmet Factory zná odpověď

 
pátek, 11. prosince 2015, 16:00

Minulý týden proběhl v prostorách společnosti Beneš nábytek unikátní kurz vaření od Gourmet Factory. Tématem pro středeční večer tentokrát byla americká kuchyně a účastníci kurzu si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet vaření dýňové polévky, hamburgerů, domácích hranolek či grilovaných žebírek a křidélek.

Kurz pod vedením Petra Šímy je vytvořen tak, aby naplnil očekávání jak kuchařů začátečníků, tak i pokročilých. Účastníci tedy dostali odpovědi jak na otázky typu „Jak se neříznout nožem a neamputovat si prst?“ nebo „Proč domácí housky balit do vlhké utěrky?“ K nabývání znalostí a ostychu v pokládání začátečnických otázek napomohla i velmi familiární atmosféra, přátelské prostředí a sklenka dobrého vína. Z práce individuálních dvojic se tak brzy stává skupinové vaření.

„Bál jsem se, že se na kurzu ztrapním, protože amatéra, jako jsem já, najdete jen těžko. Nakonec jsem se však naučil spoustu základů, ale i pokročilých technik, jak připravit velice chutná a relativně jednoduchá jídla,“ vzpomíná redaktor Matěj Matoušek. „Naši dýňovou polévku obdivovali i další účastníci kurzu včetně šéfa kurzu Petra Šímy,“ dodává se smíchem. Uvařit delikatesní dýňovou polévku se ale podařilo především proto, že vaří dvojice, které se vzájemně doplňují. „Zatímco Matěj řešil správné držení nože a dodržování základních bezpečnostních pravidel, mě zajímalo, zda se polévku hodí zahustit spíše bramborami, nebo červenou čočkou,“ doplňuje redaktor Filip Matoušek.

Při kurzech spolu vaří dvojice a je jedno, zda jde o partnerské či manželské páry, nebo o dvojice stejného pohlaví, které si při vaření užijí spoustu zábavy. K té pomáhá i Jan Krob, jenž Gourmet Factory vede a při všech kurzech se stará o spokojenost účastníků. Nespornou výhodou večerního kurzu je také to, že co si kuchaři navaří, to si rovněž sami sní. Nutno podotknout, že ačkoliv se celé menu skládalo ze čtyř chodů, nezanechali po sobě kuchaři vůbec nic. „Asi jsme si to prostě uvařili hodně dobře,” uzavírá Filip Matoušek.

A proč se vlastně kurzu tohoto typu zúčastnit? Například proto, že Petr Šíma, jeden z několika vedoucích kurzů od Gourmet Factory, vařil u Jamieho Olivera. Podle něj je v Česku spousta nadaných kuchařů. „Jsme na tom hodně dobře, třeba Martin Svatek je podle mého názoru nejlepší kuchař v Čechách a je z Tábora. Naši kuchaři mají své jméno, akorát jen když jedou na světovou soutěž, tak si to víceméně platí sami, ale když tam jede tým z Ameriky, tak ten na to má těžkou finanční podporu. V tomhle konkurovat světu nemůžeme, ale rukama ještě jo,“ přidává závěrem svůj pohled na věc.

Recept na dýňovou polévku
 


 

Kam dál?

Akční nabídka RYNKU: Za skvělou cenu nakoupíte vepřovou půlku s kůží...

středa, 9. prosince 2015, 10:45

V dnešní době se mnoho z nás snaží pečlivě vybírat potraviny, které nakupujeme pro sebe a svou rodinu. Často nerozhoduje ani...

SOUTĚŽ: Gourmet factory - škola vaření, která vás bude bavit

pondělí, 30. listopadu 2015, 15:47

Sháníte originální dárek nebo chcete zlepšit své kuchařské umění? Nadělte sobě nebo svým blízkým poukaz do školy vaření Gourmet...

Citro Bar - Restaurant nabízí každý pátek a sobotu předkrmové menu

pátek, 27. listopadu 2015, 08:42

S novinkou přišel pro své zákazníky před pár dny Citro Bar - Restaurant. Během pátku a soboty, kdy chodí do útulného prostředí...

Vánoční večírek? Jedině v Hotelu U Solné brány 

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 13:31

Chystáte vánoční večírek pro klienty či zaměstnance vaší firmy nebo se chcete potkat s širší rodinou? Stále ještě hledáte ideální...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.