Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Jak financovat stavbu nového bydlení? Všechny kroky je potřeba důkladně promyslet

 
čtvrtek, 26. dubna 2018, 18:04

Investice do bydlení patří mezi nejdůležitější rozhodnutí, které člověk v životě udělá. Proto je lepší neponechávat nic náhodě a všechny kroky náležitě promyslet. Pokud se nechystáte do bytu, ale rádi byste si postavili vlastní dům, tady je několik rad, které vám při rozhodování o budoucím bydlení mohou pomoci.

Existují různé způsoby, jak financovat výstavbu nového rodinného domu. Člověk může mít naspořeno dost vlastních peněz nebo si peníze půjčit a využít hypotéku. Základní rozdíl ve financování koupě nebo výstavby domu je v čerpání prostředků hypotečního úvěru. Při financování koupě je úvěr vyplácen jednorázově, u výstavby pak postupně. Samozřejmě platí, že čím více vlastních finančních prostředků máte, tím lepší úrokovou sazbu můžete v bance vyjednat. Oblíbenou variantou je také ručení jinou nemovitostí, pokud takovou možnost zájemce má.

Má-li člověk vlastní pozemek, je pro něj výstavba jednodušší. Pokud pozemek nemá, položí si otázku, zda-li si vzít zvlášť hypotéku na koupi pozemku a další pak na stavbu domu, nebo rovnou jednu hypotéku na obojí. Podle řady expertů je lepší zvolit druhou variantu například proto, že použití dvou hypoték obvykle zvýší celkové náklady na získání úvěru díky tomu, že z části zájemce platí dvojí poplatky. Navíc zaplatí také dva odhady nemovitosti. Jednou z mála nevýhod mohou být hrozící sankce, pokud člověk potřebuje časově odložit zahájení stavby. Při financování jedním úvěrem totiž musí mít již dopředu připravený projekt na stavbu domu, který chce stavět

Jaké dokumenty bude banka vyžadovat?

  • Dokumenty dokládající bonitu klienta (potvrzení o příjmu, daňové přiznání).
  • Kupní smlouvu k pozemku.
  • Položkový rozpočet na stavbu.
  • Smlouvu o dílo se stavební firmou, pokud budete smlouvu o dílo uzavírat.
  • Projektovou dokumentaci.
  • Ohlášku stavebních prací.

Na jakou výši hypotéky zájemce dosáhne, zjistí předběžně na některé z hypotečních kalkulaček, přesnou výši pak při návštěvě banky. Kvůli dlouhodobým úsporám se hlavně u mladých rodin zvyšuje poptávka po nízkoenergetických domech, které díky nízkým účtům za energie mnohonásobně vrátí počáteční investice.

Takovým rodinám pak s výstavbou pomáhá jako první na tuzemském trhu Hypoteční banka. Takzvanou Zelenou hypotéku nyní může získat každý, jehož dům splní energetickou náročnost ve třídě A nebo B. A je jedno, zda bude stavět nebo rekonstruovat.

„Protože v posledních letech vnímáme silný zájem o energeticky úsporné domy, má podle nás stále větší význam zabývat se otázkou životního prostředí, šetrnou architekturou a zdroji obnovitelné energie. Chceme být bankou, která reaguje na pozitivní trendy a přání svých klientů,“ komentuje Jiří Císler, ředitel regionální pobočky Jihozápadní Čechy.

Banka ekologicky smýšlející klienty odmění balíčkem zvýhodnění v celkové hodnotě minimálně sedm tisíc korun a dodatečnou rezervou v podobě dvaceti procent finančních prostředků nad rámec předloženého rozpočtu.

Pro hypotéku si zájemci mohou přijít na tyto pobočky:
České Budějovice, Riegrova 2, České Budějovice, tel. 383 835 311,e-mail: info.cb@hypotecnibanka.cz.
Jihlava, Masarykovo náměstí 13, Telefon: 565 659 141, e-mail: info.ji@hypotecnibanka.cz.
Plzeň, Klatovská 40, telefon:: 373 731 811, e-mail: info.pl@hypotecnibanka.cz.
Tábor, Smetanova 1263/30, telefon: 724 747 284.

 


 

Kam dál?

V Budějcích vznikne komplex s tisícovkou bytů

středa, 28. března 2018, 08:01

 V Českých Budějovicích vznikne během několika let zástavba s přibližně tisíci byty. Komplex bude stát poblíž čtvrti Suché Vrbné....

SOUTĚŽ: Vyhrajte u Senesi koupelnu nebo kuchyň svých snů

pondělí, 12. března 2018, 19:19

Toužíte po nové koupelně? Chcete vařit ve vlastní, nové kuchyni podle moderních trendů a vašich představ? Zapojte se nyní do...

Českobudějovická teplárna se v mrazech blíží výrobnímu maximu

čtvrtek, 1. března 2018, 08:01

Arktické mrazy, které se nevyhnuly ani jihu Čech, zvýšily produkci Teplárny České Budějovice na 290 tun páry za hodinu. Množství...

Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu

neděle, 25. února 2018, 15:43

​Až do 2. března může veřejnost hlasovat pro nejlepší stavby ze dřeva v prestižní anketě Dřevěná stavba roku 2018 a soutěžit o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.