Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českobudějovická teplárna se v mrazech blíží výrobnímu maximu

 
čtvrtek, 1. března 2018, 08:01

Arktické mrazy, které se nevyhnuly ani jihu Čech, zvýšily produkci Teplárny České Budějovice na 290 tun páry za hodinu. Množství tepelné energie vyrobené ve dvou uhelných kotlích se tak už přiblížilo maximu 300 tun.

Běžná zimní produkce teplárny, když je venku kolem nuly, je 200 tun páry za hodinu. „Firma má v rezervě ještě záložní zdroj Nové Vráto a plynové kotle, takže ani případný další pokles mrazů tepelnou pohodu domácností neohrozí,“ řekl mediální zástupce teplárny Zdeněk Zuntych.

Teplárna dodává teplo a teplou vodu do více než 28 300 bytů ve městě. Běžná zimní produkce teplárny, jsou-li venkovní teploty kolem nuly, je okolo 200 tun páry za hodinu v pracovních dnech a 150 až 170 tun o víkendech. Silné ochlazení zvedá podle mluvčího výrobu úměrně tomu, jak roste zájem o teplo a teplou vodu a jak promrzají zdi budov. „Zatímco v pátek 23. února dosáhla výroba 240 a po oba víkendové dny 200 tun páry za hodinu, v pondělí 26. února, kdy se opět rozjela výroba průmyslových podniků, stoupla na 280 tun a teď se ještě zvýšila,“ uvedl Zuntych.

Podle místopředsedy představenstva teplárny Tomáše Kollarczyka se výroba o mrazivém víkendu zvýšila na úroveň všedního dne.

Energetici upozorňují na to, že ve velkých mrazech není dobré mít dlouhodobě otevřená sklepní okna, vchodové dveře či okna v bytech. Hrozí, že radiátory a rozvody topení i teplé vody vychladnou a zamrznou. Pomůže nastavit termostatické hlavice do polohy 1 nebo proti zamrznutí (sněhová vločka). „Pak radiátor zvolna topí a nezamrzne, i kdyby okno nebylo zcela zavřené,“ vysvětlil Zdeněk Zuntych.

Foto teplarna-cb.cz | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu

neděle, 25. února 2018, 15:43

​Až do 2. března může veřejnost hlasovat pro nejlepší stavby ze dřeva v prestižní anketě Dřevěná stavba roku 2018 a soutěžit o...

Svěřte podobu svého interiéru do rukou designéra. Pomůže vám i při...

čtvrtek, 11. ledna 2018, 12:54

Chystáte se stavět, rekonstruovat byt či komerční prostory, nebo dokonce prodávat nemovitost? Ať jedno nebo druhé, pomoc...

V okresních městech na jihu Čech příští rok zdraží voda

pondělí, 18. prosince 2017, 08:12

Čtyři okresní města v Jihočeském kraji zvýší příští rok ceny vodného a stočného. Ceny služeb se pro obyvatele řady jihočeských...

Stačí zacvaknout a je hotovo. To jsou vinylové dílce Gerflor, jejichž...

středa, 29. listopadu 2017, 18:37

Vinylové dílce Gerflor snadno a rychle udělají příjemnou podlahu, která skvěle vypadá, vydrží a dobře se udržuje. Vlajkovou lodí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.