Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Svět blogování: koníček, ale i kus skutečné práce

 
středa, 11. března 2015, 17:09

Ahojky, dneska menší úvaha o blogovaní a také trochu přiblížení tohoto koníčka a práce v jednom. Bude to můj názor na svět blogování po tři čtvrtě roce, co se v něm angažuji a cítím se být jeho součástí.

Určitě se najdou mezi vámi takoví, co nám, blogerům, velmi fandí. Chápou naši práci, pochopili její smysl a důvod. Ale určitě se najdou i tací, co se na nás dívají skrze prsty, nerozumí nám, přijde jim to trapné, nepodstatné, sebestředné a mají další a další výhrady. :-)Když jsem si před lety chtěla založit blog (cca 5 let zpět), i já jsem měla smíšené pocity. Že je to trochu trapné (fotit se, prezentovat svůj styl) a hlavně prezentovat sebe jako člověka, který za tím vším stojí. Je to docela odvaha. Jdete prostě se svou kůží na trh. Tenkrát jsem to neudělala, ale zase si říkám, že vše má svůj správný čas. A někdy nejsou ty pravé chvíle pro určité věci.

Ale teď můžu říct - zaplaťpánbůh, že mě minulý rok něco osvítilo, na tyto pochybovačné myšlenky a pocity jsem nedala a dokázala se nad nimi povznést. Teď s klidným svědomím prohlašuji, že je skvělé, že svět blogů vůbec vznikl. A že my, obyčejní smrtelníci, lidé, kteří vedle sebe běžně žijeme, můžeme šířit svoje myšlenky svobodně skrze sociálně sítě a vzájemně se jimi inspirovat. Tím se komunikace mezi lidmi ve světě posunula zase o něco dál. Blogy jsou věc, která má smysl. Jsou inspirující, vzdělávací, ale i pracovní.

Víte, co je na tom opravdu krásné? Přece to, že se můžete spoustu informací dozvědět, s mnoha skvělými a inspirujícími lidmi se seznámit, řadu dobrých zkušeností a rad převzít. Díky blogům, Instagramu a Facebooku jsem zjistila, že nás, co milujeme módu, jídlo, cestování a život, je opravdu moc a moc. Kolik nás řeší mezilidské vztahy, situaci ve světě. Kolik je úspěšných lidí v businessu. A kolik snů každý z nás má... To mě žene neskutečně dál. Baví mě sledovat, pozorovat a učit se od všech těch, co se mnou komunikují, diskutují a  sou pro mě inspirací a motivací.A právě v tom, podle mého názoru, tkví podstata blogu a blogování. Každý si může najít ten svůj osobitý blog, který ho nejvíce baví a je jeho přesvědčení nejblíže. A to mi také přijde fajn, protože každému člověku se líbí něco jiného a tím pádem blogovat může každý a svoji cílovou skupinu si vždy najde. A ta ho bude ráda číst, sledovat a sdílet s ním vše autorem nabízené...

Já jsem začala blogovat, protože jsem ucítila potřebu světu něco sdělit, sem tam v něčem poradit, něco ukázat, zkrátka zanechat po sobě nějakou stopu. Každý má k blogovaní jiný postoj, každý používá jiný styl, každý si píše svůj příběh... A tím se každý stává výjimečným, ojedinělým, neopakovatelným.

Zajímal by mě i váš názor na blogování a celkově, co si o světě blogů myslíte. A jak se vám líbí moje články tady na Drbně? Podělte se s námi o váš názor... Víte, že každý váš koment je vzájemným obohacením a mně udělá určitě radost. Je to takový feedback za mojí práci. Díky!P.S.: V příštím postu vám napíšu, jak takový den blogerky vypadá. Budete možná dost překvapeni, že je to časově opravdu, ale opravdu hodně náročné. A že to, co vy finálně vidíte na vašem oblíbeném blogu nebo tady na Drbně, je kus skutečné práce.

Sledujte mě i na mém bloguFacebooku, nebo Instagramu.

KISS Vaše Baruš kiss

 


 

Kam dál?

Život nechci promrhat s nohama na stole. Budu si ho užívat na plný...

středa, 25. února 2015, 21:18

Ahojky, dneska se společně trochu zasníme a třeba objevíme skryté sny, které budou moci jednoho dne přejít v realitu, a u toho se...

BKBlog: Chci, aby se kolem nás šířilo víc pochopení, tolerance a lásky

středa, 11. února 2015, 20:55

Ahojky, jak se všichni máte? Vzhledem k tomu, že nevím, jestli mě sledujete na mém blogu www.bkblog.cz, tak jsem se vám rozhodla...

Tenisky se staly nedílnou součástí letošních trendů

středa, 28. ledna 2015, 19:08

Ahojky, všechny vás zdravím po delší době tady na Drbně. Pokud jsem vám chyběla, tak jste mě mohli sledovat na blogu. Jestli jste...

Jaké budou letos na jaře a v létě módní trendy?

středa, 14. ledna 2015, 18:48

Ahojky, tak koukám na kalendář - a je tu zase středa! :-) Ten čas ale letí... Dneska bych se chtěla trochu pobavit o trendech na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.