Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

BKBlog: Chci, aby se kolem nás šířilo víc pochopení, tolerance a lásky

 
středa, 11. února 2015, 20:55

Ahojky, jak se všichni máte? Vzhledem k tomu, že nevím, jestli mě sledujete na mém blogu www.bkblog.cz, tak jsem se vám rozhodla ukázat, jak vypadá takový můj běžný příspěvek. Na můj blog píši zhruba třikrát do týdne. Snažím se, aby moje texty měly hloubku a něco předaly dále. Zhruba takto to vypadá... Užijte si outfit a hezky si počtěte.

Možná jste si už všimli, že na některých fotkách a také u každého mého příspěvku používám znak PEACE... :-)

Zajímalo by mě (teda pokud jste to vůbec zaregistrovali), co si o tom myslíte, jak jste si to pro sebe vysvětlili? Jestli to dělám, protože mi to přijde COOL, a nebo proto, abych byla zajímavá... :-) Prozradím vám, co se za tím skrývá! Pokud vás to zajímá, čtěte dál...

Nepamatuji si proč, ale už jako puberťák jsem tento znak používala na fotkách nebo při loučení se s přáteli a podobně. Tenkrát, v pubescentím věku, jsem asi opravdový význam tohoto znaku úplně neznala. Líbilo se mi to, přišlo mi to milé. A jediné, co jsem věděla, bylo, že PEACE znamená MÍR. A to mi stačilo. Asi by člověk v životě měl mít možnost dělat to, co je mu milé, baví ho to a pokud to ostatním nijak neškodí, je celkem nepodstatné, co si kdo o tom myslí.

V mládí člověk tolik nepřemýšlí nad hlubšími záležitostmi, vše je jednoduché a jasné. Jenže jak stárne, zajímá ho, proč některé věci vlastně dělá on sám a také ostatní... Hledá příčinu, účel. A chce i znát odpověď.

Myslím, že dnes už vím a že mi došlo, proč jsem znak PEACE dělávala už v tak mladém věku. Nejspíš proto, že jsem velmi mírumilovný člověk a v mír opravdu věřím. V celém světě, mezi státy, lidmi i mezi přáteli.

To je ale veliké téma a já bych se u něj na chvíli zastavila. Nebudu se tady bavit o válkách, ale spíše v obecné rovině mezilidských vztahů. Myslím, že právě odtud vše pramení. A pokud není mír a tolerance mezi námi „běžnými“ lidmi, v konečné fázi následují všechny ty hrůzy - války, vraždy, nenávist, pomluvy, bitky a ubližování.

Zamysleli jste se někdy, proč jste rasista (pokud jím jste)? Jaký k tomu máte důvod? Proč někoho nenávidíte? Jaký máte sami problém, když cítíte potřebu někoho pomlouvat a očerňovat? Proč se stáváte agresivním po požití alkoholu, když obvyklé zábrany nefungují? Jak je možné, že v někom je více negativních myšlenek než pozitivních? Jaký máme důvod k tomu odsuzovat někoho pro jeho chování, ačkoliv ani netušíme, co jej k tomu vede? Proč je mezi námi tolik závisti, vzájemné nepřejícnosti, netolerance?

Upřímně, je mi z některých věcí až špatně. Dost těžce snáším to, co se kolem mě děje, co vidím, o čem slyším či čtu, anebo jsem toho v horším případě i svědkem. Co s tím...?

V každém z nás je určitě ukryté nějaké to temné - zlé políčko, ale zkusme je omezit, zmenšit, přetvořit... Možná to bude znít jako klišé, ale mě je to docela fuk, jak to zní. Všechno to tady píši hlavně pro zamyšlení nás všech. Chci - a jsem přesvědčena, že i většina z vás - aby se kolem nás šířilo víc pochopení, tolerance a lásky. Aby bylo pomáháno těm, kteří to potřebují, aby se lidé dokázali podporovat, respektovali názory, se kterými sami nemusí úplně souhlasit. Zkusme se všichni o něco víc snažit, aby tento svět byl lepší. A každý začněme hned teď a u sebe! Myslím, že to všichni opravdu hodně potřebujeme.

Tak daleko jsme se dostali od původního povídání o znaku PEACE... k míru jako takovému. Pojí mě s ním ale také moje velká inspirace - Bob Marley. Jeho všechny Quotes (citáty, slogany) a jeho pohled na život miluji. Nacházím v nich hluboký smysl, mluví mi z duše. A on se přece přesně o tohle, o čem tady píši, snažil. Žil, aby dělal svět lepším. Přála bych si, aby na světě bylo mnohem víc lidí, jako byl on. Mluvím o lidech, co šíří lásku, pochopení, mír a žijí život podle svého přesvědčení a představ. Takový, který je bude naplňovat a dělat šťastnými.

Photos by Martina Matoušková
Faux fur vest: Vintage / Alternative
Top: Free People (my favorite brand)
Jeans: Genetic Los Angeles / Alternative
Shoes: Jimmy Choo / Alternative
Hat: RVCA / Alternative
Sunglasses: H&M for Lanvin (Old)
Necklace: Zara
Handbag: Lovelili

P.S.: V životě není nic dokonalejšího, než žít život tak, abyste ho milovali a žili ten, který milujete... Přeji všem - i těm, co se zatím nacházejí „ve tmě“ - aby se pokusili hledat v životě jeho lepší, světlejší stránky a na ty se pak soustředili. Je to dar a darů si je třeba vážit.

Sledujte mě i na mém bloguFacebooku, nebo Instagramu.

KISS Vaše Baruš kiss

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVE

 


 

Kam dál?

Tenisky se staly nedílnou součástí letošních trendů

středa, 28. ledna 2015, 19:08

Ahojky, všechny vás zdravím po delší době tady na Drbně. Pokud jsem vám chyběla, tak jste mě mohli sledovat na blogu. Jestli jste...

Jaké budou letos na jaře a v létě módní trendy?

středa, 14. ledna 2015, 18:48

Ahojky, tak koukám na kalendář - a je tu zase středa! :-) Ten čas ale letí... Dneska bych se chtěla trochu pobavit o trendech na...

Alfou a omegou všeho je pozitivní myšlení

středa, 7. ledna 2015, 17:05

Ahoj, milí čtenáři Budějcké Drbny! Tak jak se dnes máte? Vítám vás u mého prvního příspěvku v roce 2015. Vánoční výzdoba je už...

Dáváte si předsevzetí? Tak vám držím palce!

středa, 31. prosince 2014, 14:58

Milí moji čtenáři! A máme tady Silvestra, Nový rok a celý nový rok s číslem 2015! Než jej přivítáme, pár slov ode mne...

 

Komentáře

Tomáš Fuk

Nevím, zda obsah příspěvku odráží skutečné duševní pochody autorky, či má sloužit pouze jako zástěrka pro reklamu předváděných předmětů. Chápu, pro peníze jsme schopni mnohých skutků…
Někdo pracuje třeba v ČEZ-u, jiný tančí u tyče. Každému, co mu milo!
Pěkné dny všem!

čtvrtek, 12. února 2015, 10:03
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?