Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ZÁPESNÍK #18: Návštěva ve škole

 
neděle, 1. července 2018, 08:00

Na konci školního roku, kdy mají děcka známky uzavřeny, učitelé vymýšlejí, co všechno by mohly děcka ve škole dělat, aby se ten zbývající týden nenudily a aby měly nějakej program do té doby, než se jim bude moct oficiálně dát vysvědčení. Nastal tudíž čas chození se školou do kina, ježdění na výlety a dělání akcí jako třeba „Den zvířátek“ anebo „Den s knihou.“ Den s knihou uspořádala i jedna základní škola.

Kamarádka, která na téhle škole učí, mě pozvala, ať přijdu děckám na Den s knihou taky něco přečíst, protože ví, že píšu pro Drbnu a říkala, že bych jako třeba mohl přijít s Kaminou a přečíst děckám nějaký Zápesníky, aby dětičky viděly, že psát nemusejí jen staří vážení lidé v oblecích, ale že to dělají i mladí lidi a může to být přístupnější, než by si děti mohly myslet. Moc rád jsem se téhle výzvy zhostil.

Vzal jsem Kambodžu a v 7:55 jsem naklusal do školy jak za mlada. Přišli jsme společně do 5.C, děti obdivovaly pejska, protože to nebývá zvykem, že by psík mohl do školy, tak byly moc rády. Kaminu jsem po domluvě pustil mezi ně a byla úplně super. Zůstala totálně v klidu, chodila si kolem, čmuchala a já jsem se pustil do čtení několika Zápesníků. Ty jsem si upravil do podoby, která nekazí mládež a zároveň jsem dbal, aby to dětičky bavilo.

Jelikož děti ve škole baví v podstatě všechno kromě učení, měl jsem poměrně jednoduchou výchozí pozici. Vypadalo to, že jsou děcka spokojený, ptaly se mě na docela dost věcí, mluvili jsme spolu o psech a bylo to prima.

Děcka snad zjistily, že číst je důležitý a je docela jedno, jestli čtete knížky, články v časopisech nebo nějaký blogy. Takže čtěte. A jestli máte doma někoho, kdo ještě číst neumí, tak mu čtěte. To mi připomnělo, že přítelkyně Terka jednou na letišti v Olomouci potkala holku se psem, která poznala Kambodžu a ta holka Terce tvrdila, že Zápesníky čte i svýmu psovi. Takže mě moc potěšilo, že se psům dostává kvalitní literatury. 
 

Napsal(a) Ivo Spisar | Foto Nikola Zlámalíková
 


 

Kam dál?

Pomalejší na Vltavě byli už jen couvající slimáci. I tak ale...

úterý, 19. června 2018, 20:34

Drbna jela vodu. Rozhodli jsme se totiž, že když už o oblíbeném sjíždění Vltavy píšeme, tak to musíme i otestovat. Přeci nebudete...

ZÁPESNÍK #17: Koupání v přírodě

neděle, 17. června 2018, 08:00

Dneska po vás potřebuju vědět, jestli se s vaším psem chodíte koupat. My jsme včera byli s Kubou, Terkou, Kaminou a Saminou a mám...

ZÁPESNÍK #16: Běhací pes

neděle, 10. června 2018, 08:59

Na tyhle dny jsem se těšil od doby, co jsem Kambodžu poprvé přinesl domů. Je to tu, tráva a obilí už jsou vysoký tak, že v nich...

DRBNA BĚŽÍ: Tak jsme to doběhli. S odřenýma ušima

pondělí, 4. června 2018, 20:18

Půlmaraton je za námi. Všichni už jsme se dostali z poloviční klinické smrti a infarktových stavů, a tak můžeme podat oficiální...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.