Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ZÁPESNÍK #17: Koupání v přírodě

 
neděle, 17. června 2018, 08:00

Dneska po vás potřebuju vědět, jestli se s vaším psem chodíte koupat. My jsme včera byli s Kubou, Terkou, Kaminou a Saminou a mám pro vás příběh o tom, kterak jsme se vydali na koupačku. Pro Kaminu to mělo být první velký plavání, protože dřív zvládla jen metr tam a metr zpátky pro klacík, tak jsem ji chtěl otestovat, jestli poplave za mnou, když hupsnu do vody.

Když jsem ji vzal do náručí, abych jí ukázal, že voda vůbec není blbá věc, tak se mi sice nejdřív drápala za krk a vůbec se jí nechtělo opustit bezpečí pevného skupenství pod nohama, ale o dvě minuty později, když zjistila, že se neutopí, už si čubičkou doplavala, kam potřebovala a do konce naší návštěvy obplavala jezero třikrát dokola a přeplavala dvakrát tam a zpátky, potápěla se, dělala stojky a ulovila čtyři candáty.

Takže si tak jako plavu s Kaminou asi deset metrů od břehu, říkám jí, jakej je plavec a najednou do vody přijde asi padesátiletej týpek, postupně jde do vody, pak je na mojí úrovni a začne říkat něco o psech a kreténech. Tak jsem si pomyslel, že jsem se asi jenom přeslechl nebo něco a dál si plavu a Kamina je dobrá a plave si taky. Jenomže jsem se asi vůbec nepřeslechl, protože najednou týpek mluví na mě a ptá se, jestli se necítím jak hovado a není mi to blbý.

Chvilku jsem fakt přemýšlel, proč bych měl být hovado a co mi má být blbý. Pak mi došla ta spojitost s psem. Mu to asi vadí. Tak si v hlavě řikám: „Jéé, to je teď nepříjemná situace,“ ale protože mě hned z první tituloval dost nelichotivě, nechtěl jsem se s týpkem bavit na nějaké vysoké úrovni a řikám: „Ne, není,“ a dál jsem si plaval a hleděl si svýho.

Pak pán začal házet další kletby a přidala se k němu paní, která ho tam učila plavat. Ta házela zase ne tak úplně pádné argumenty. Říkala, že psi mají parazity. Tak jsem si pomyslel, že ty bych mohl mít taky a zároveň jsem se podíval na deset metrů vzdálené místo, kde rákosí skrývá nakladená žabí vajíčka, která samečci oplodňují za pachového doprovodu tlejících ryb.

Pak po sobě začali hulákat s Kubou, který byl na břehu a to už probíhala prachsprostá hádka. Šel jsem na břeh a říkal jsem si, že nechci být jak Tomáš Řepka a řvát na cizí lidi. Tajně jsem si však přál, aby hádka pokračovala a gradovala, protože to je vždycky zajímavá situace. Po chvíli přišla druhá vlna výměny názorů. Paní říkala, že psi při vstupu do vody čeří dno a pak je tady ta voda strašně strašně špinavá. Tak jsem si říkal, že to přece čeří i lidi, když jdou do vody. Je tam to příjemný bahníčko, který lidem masíruje plíseň mezi prsty na nohou. To už jsem se do hádky zapojil taky a bylo to už jenom bezpředmětný házení argumentů na jednu a na druhou stranu a chyběla už jenom Michaela Jílková, která by nás ve vzájemné nenávisti podporovala.

Takže se chci zeptat pejskařů, jestli chodíte se psem k vodě a koupete se tam s ním. A chci se vlastně zeptat i všech ostatních, jestli máte něco proti lidem, kteří chodí na přírodní jezera se psama. Chci prostě vědět, jestli tam mám dál chodit a je to veřejně tolerovaný anebo jestli mám pro svou čubku najít nějaký jiný místo ke koupání. Pište prosím na facebook do komentů, díky moc.

Napsal(a) Ivo Spisar | Foto Jakub Wittka

Štítky blog, pes, Kambodža

 


 

Kam dál?

ZÁPESNÍK #16: Běhací pes

neděle, 10. června 2018, 08:59

Na tyhle dny jsem se těšil od doby, co jsem Kambodžu poprvé přinesl domů. Je to tu, tráva a obilí už jsou vysoký tak, že v nich...

DRBNA BĚŽÍ: Tak jsme to doběhli. S odřenýma ušima

pondělí, 4. června 2018, 20:18

Půlmaraton je za námi. Všichni už jsme se dostali z poloviční klinické smrti a infarktových stavů, a tak můžeme podat oficiální...

DRBNA BĚŽÍ: Tak jsme to poladili

středa, 30. května 2018, 20:01

Už to máme za pár. V sobotu 2. června se postavíme na start jednadvacet kilometrů dlouhé trati. Ve štafetovém běhu se každý...

ZÁPESNÍK #14: Kulturní barbar

neděle, 27. května 2018, 10:13

Přijdu si takhle na oběd domů z práce a v obýváku se nachází několik roztrhaných knížek. Tituly, které Kambodža prolistovala, se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.