Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ZÁPESNÍK #16: Běhací pes

 
neděle, 10. června 2018, 08:59

Na tyhle dny jsem se těšil od doby, co jsem Kambodžu poprvé přinesl domů. Je to tu, tráva a obilí už jsou vysoký tak, že v nich pes může řádit, až chvílemi vypadá jak delfín na tripu. Sice je od toho Kamina ošlehaná jak prase a má z toho trochu vyrážku, ale když skáče, je nejšťastnější psík na světě.

Začali jsme s Kaminou běhat. Jakože běžíme většinou společně s Terkou a Kaminu pustíme na volno. Ta si běhá kolem nás, zastavuje se, kde potřebuje, různě si oňufává věci nebo se zastaví a mává tím čenichem ve vzduchu a točí s ním jak s joystickem, aby mohla čuchat nějaký věci ze strašných dálek. A pak zas běží za náma.

Běhat chodíme schválně tam, kde je pole s obilím nebo vysoká tráva, aby si psisko mohlo zaskákat jak delfoš v oceánu. Často u toho běžení v mladým obilí vypadá jak pacman. Jenom běží a otvírá hubu a jí všechno obilí, co se jí ocitne v hubě. Nevím, jestli jí to dělá dobře na žízeň nebo na trávení, ale prostě si dává. Špatně jí to nedělá, takže ať klidně sežere půlku pole. I když to by asi nedokázala, takže zemědělci můžou zůstat v klidu.

Jak už jsem psal, když Kamina běží, vypadá fakt jak nejšťastnější psisko na světě, z čehož mám vždycky radost hned dvojitou. Jednak mi dělá radost, že je šťastná a zároveň vím, že až přijdem domů, bude unavená, půjde spát a bude chvilka klidu.

Napsal(a) Ivo Spisar
 


 

Kam dál?

DRBNA BĚŽÍ: Tak jsme to doběhli. S odřenýma ušima

pondělí, 4. června 2018, 20:18

Půlmaraton je za námi. Všichni už jsme se dostali z poloviční klinické smrti a infarktových stavů, a tak můžeme podat oficiální...

DRBNA BĚŽÍ: Tak jsme to poladili

středa, 30. května 2018, 20:01

Už to máme za pár. V sobotu 2. června se postavíme na start jednadvacet kilometrů dlouhé trati. Ve štafetovém běhu se každý...

ZÁPESNÍK #14: Kulturní barbar

neděle, 27. května 2018, 10:13

Přijdu si takhle na oběd domů z práce a v obýváku se nachází několik roztrhaných knížek. Tituly, které Kambodža prolistovala, se...

DRBNA BĚŽÍ: Únikové strategie

pátek, 25. května 2018, 19:52

Zbývá osm dní. To je sto devadesát dva hodin čistého času vymyslet: jak zkrátit čas běhu, jak se vyvlíknout z běhu, jak stihnout...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.