Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

DRBNA BĚŽÍ: Tak jsme to poladili

 
středa, 30. května 2018, 20:01

Už to máme za pár. V sobotu 2. června se postavíme na start jednadvacet kilometrů dlouhé trati. Ve štafetovém běhu se každý popereme se svými pěti kilometry (až na Matýska, ten poběží šest). Nespočet dní strávených v terénu, propocených triček, vypitých litrů vody, nadávek a uběhnutých kilometrů konečně dostane ten správný význam. Dolaďujeme poslední detaily.

Ještě bych se na moment vrátila k předchozímu dílu, ve kterém jsem popisovala únikové strategie mých spoluběžců. Trochu jsem se tam chvástala tím, že já žádnou strategii nemám. Ale opak byl pravdou. Řekněme si, že já jsem v tuto chvíli asi nejkreativnější ze všech. Kam se hrabe sebeubližování, fotbalový zápas nebo státnice, které máme mimochodem úspěšně za sebou! 

Já jsem si prosím na posledních pár dní objednala (ne úplně dobrovolně) růst moudráku. Což je, řekněme si to upřímně, celkem nepříjemná záležitost. Zvláště pak pokud před sebou máte pravděpodobně největší závod svého života. Co jsem si teda ale zapomněla objednat k tomu, je ta moudrost. Zub sice bolí, ale moudrost nikde. Snad to do soboty přijde.

ČTĚTE TAKÉ: DRBNA BĚŽÍ: Únikové strategie

A teď k těm podstatným informacím. Konečně ladíme naše outfity a vypadá to teda na velkou parádu. Tílka a trika jsou potištěna, podkolenky připraveny, všechno ladí.Pokud se tedy čirou náhodou stane, že nesplníme svůj cíl, a to zaběhnout celou trať pod dvě hodiny, budeme prostě aspoň fešáci k pohledání. 

Samozřejmě by to nebylo jen tak, kdyby ale kluci neměli nějaké připomínky. Natištěné logo a nápis na triku se jim nějak nezdá. Ale jak říká Dita, která vše ochotně zařizovala (a ještě aby ne, když nás do toho namontovala), už jsme si všichni zvykli, že jim prostě jen tak něco nevoní. Pokud to nejsou pivní buřty v Masných krámech a nebo samotné pivo. My s Nikčou jsme nadšené a v kanceláři jsme dneska pobíhaly v podkolenkách a běžeckých tílkách. Samozřejmě ne jen v tomhle, aby nedošlo k nějakému nedorozumění. Po sérii selfíček, boomerangů a slow motion záběrů jsme se rozhodly být i užitečné a vyfotily jsme pro vás parádní drbňáckou úvodní fotku. Kromě tílek a podkolenek jsme od Dity dostali ještě něco. Luxusní pandí škrabošky. To prý abychom se na závod skvěle vyspali. Děkujeme!

Ještě bych se tady chtěla zmínit o jedné věci, která mě od tohoto týdne trápí a hluboce mne ranila. Během závodu mohou běžci mávat do speciální kamery, která přenáší záběry přímo do televize. Skoro už jsem si připravovala ten nejlepší americký úsměv jaký kdy tenhle svět viděl, dokud jsem nezjistila, že kamera je na pátém a půltém kilometru. S bolestí v srdci tedy oznamuji, že nebudu v televizi, protože moje trať končí na pátém kilometru. Smutný příběh.

A tak je to tady. Fakt běžíme. Snad to všichni přežijeme ve zdraví. A přijďte nám fandit! 

 


 

Kam dál?

ZÁPESNÍK #14: Kulturní barbar

neděle, 27. května 2018, 10:13

Přijdu si takhle na oběd domů z práce a v obýváku se nachází několik roztrhaných knížek. Tituly, které Kambodža prolistovala, se...

DRBNA BĚŽÍ: Únikové strategie

pátek, 25. května 2018, 19:52

Zbývá osm dní. To je sto devadesát dva hodin čistého času vymyslet: jak zkrátit čas běhu, jak se vyvlíknout z běhu, jak stihnout...

ZÁPESNÍK #12: Mluvící pes

neděle, 20. května 2018, 07:48

Občas si říkám, že by bylo celkem bezva, kdyby Kambodža mohla mluvit. Myslím si, že by občas říkala srandovní věci. A vzhledem k...

DRBNA BĚŽÍ: Je důležité míti Filipa

sobota, 19. května 2018, 17:31

Od doby, kdy padlo rozhodnutí, že se běží půlmaraton, už nějaká ta sobota uplynula a každý člen týmu už také nějakým způsobem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.