Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Starostou Tábora se stal Štěpán Pavlík

 
pondělí, 29. října 2018, 18:05

V Táboře bude vládnout koalice Tábor 2020, Česká pirátská strana, Jinak! a ČSSD. Má 14 mandátů v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu. Zastupitelé dnes na ustavující schůzi zastupitelstva zvolili starostou Štěpána Pavlíka, volebního lídra hnutí Tábor 2020. Dostal 15 hlasů.

Prvním místostarostou byl zvolen Václav Klecanda, jako další uvolněnou místostarostku zvolili zastupitelé Michaelu Petrovou, další uvolněnou místostarostkou by měla být Olga Bastlová. V radě ještě podle koaliční domluvy zasednou další tři členové Tábor 2020 včetně bývalého starosty Jiřího Fišera, po jednom radním budou mít ještě Jinak! a Piráti.

„Jde o velmi těsnou koalici 14 hlasů, ale připadá nám smysluplná. Chceme udržet deklarovanou vlídnost nejenom dovnitř úřadu, ale také důležité body našeho následného programového prohlášení, které budeme tvořit. Jsou to věci obecně známé téměř ze všech programů kandidujících stran: dokončení staveb jako bazén nebo zahájení rekonstrukce sportovní haly, kompletní rekonstrukce Budějovické ulice, nalezení nových možností parkování. Novinkou je velká výzva ohledně vzniku nové čtvrti Dvorce, opírat se můžeme i o obrovský kulturní potenciál, který město má,“ řekl Štěpán Pavlík ve zcela zaplněném sále před volbou.

ČTĚTE TAKÉ: Tábor povede Štěpán Pavlík. Křehkou koalici poskládá hnutí Tábor 2020, Piráti, Jinak! a ČSSD 

Pavlík je profesí stavební inženýr, projektant, stavitel domů. Bývalý starosta Fišer o víkendu řekl, že mezi programové priority řadí i přípravu nového centra pro seniory, jehož stavba by měla začít příští rok. Po volbě starosty zněl dnes sálem potlesk.

Klecanda bude pověřený řízením odborů územního rozvoje, životního prostředí a odboru vnitřních věcí. Petrová bude mít na starosti odbory správy majetku města, odbor dopravy i městskou firmu Bytes, která spravuje nemovitosti a provozuje tepelné hospodářství.

Pod Bastlovou budou spadat odbor sociálních věcí i odbor školství. V radě by měli být kromě starosty a místostarostů za Tábor 2020 Jiří Fišer, Petr Havránek a Radek Kacerovský, za Piráty Jan Příbramský a za Jinak! Jakub Smrčka, který je ředitelem Husitského muzea.

Opozice dnes kritizovala, že koalice nemá hotové programové prohlášení. Fišer reagoval, že předběžný dokument, který zástupci koalice sepsali, by mnohde jinde představili politici jako programové prohlášení.

Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

I přes zákaz řízení sedl za volant a způsobil nehodu. Navíc měl v...

pondělí, 22. října 2018, 18:02

Téměř čtyři promile alkoholu naměřili táborští dopravní policisté osmadvacetiletému muži, který se na konci minulého týdne...

Soběslavské spolky zahájily společnou výstavu k výročí vzniku...

čtvrtek, 18. října 2018, 14:56

Výročí 100 let od vzniku Československé republiky oslavují soběslavské spolky jedinečným způsobem – připravily společnou výstavu...

Za Pískem došlo k vážné dopravní nehodě. Silnice na Prahu je uzavřená

středa, 17. října 2018, 15:43

Dnes odpoledne došlo za Pískem k vážné dopravní nehodě nákladního a osobního automobilu. Těžce zraněného řidiče z osobního auta...

HLEDÁME PÁNÍČKA: Sympaťák Mates čeká v táborském útulku na nové...

úterý, 16. října 2018, 18:55

V táborském útulku čeká na adopci jeden jediný pejsek. Matese někdo odložil před dveřmi útulku, a ten tam ustrašený čekal, než se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka (ODS) potřebné povolení pro dva koncerty německé skupiny Rammstein, které se uskutečnily minulý týden. Uvedla to Česká televize, podle které kvůli tomu chce radnice s provozovatelem stadionu zahájit správní řízení. Stadion podle městské části nemůže koncerty pořádat vůbec. Vlastníci tvrdí, že pravidla neporušili.

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom informoval Jiří Hynek, který byl kandidátem Realistů v loňských prezidentských volbách. Strana končí po třech letech od založení. Členská základna hlasovala od minulého pondělí do tohoto pondělí.