Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyšetřování potvrdilo, že pád letadla na Táborsku má dvě oběti

 
úterý, 10. dubna 2018, 16:15

Vyšetřování tragického pádu malého letadla u Veselí nad Lužnicí na Táborsku potvrdilo, že nehodu v pondělí 9. dubna odpoledne nepřežili dva lidé. Oba cestovali v letadle, které po nárazu na zem z velké části shořelo. Policie pátrá po svědcích tragické události.

„Pád letadla mohli v pondělí 9. dubna před patnáctou hodinou vidět lidé, kteří jeli po nedaleké silnici mezi Českými Budějovicemi a Táborem. Jejich svědectví by mohlo pomoci k objasnění příčin nehody,“ uvedl mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

ČTĚTE TAKÉ: Pád malého letadla na Táborsku nepřežili dva lidé

Vzhledem k silnému poškození letadla ohněm nebylo nejprve zcela jasné, kolik lidí tragédii nepřežilo. K tomu pomohlo až vyšetřování odborníků z ústavu pro zjišťování leteckých nehod, kteří navíc dnes, v úterý 10. dubna, ráno z místa tragédie odvezli trosky stroje k dalšímu zkoumání.

Mluvčí Bajcura dodal, že policisté nebudou více podrobností k tragické události zveřejňovat.

Napsal(a) ČTK | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Zoo Tábor zahájila hlavní sezonu. Už brzy navíc přivítá nový vzácný...

úterý, 10. dubna 2018, 13:29

Příchod jara je každoročně ve znamení probouzející se přírody a příchodu nového života. Pro táborskou zoo to znamená také start...

Pád malého letadla na Táborsku nepřežili dva lidé

pondělí, 9. dubna 2018, 22:32

Malé letadlo havarovalo dnes, v pondělí 9. dubna, ve tři hodiny odpoledne nedaleko Veselí nad Lužnicí na Táborsku. Dva lidé pád...

HLEDÁME PÁNÍČKA: Táborský útulek má k adopci samé fešáky a jednu...

pondělí, 9. dubna 2018, 20:19

Další pejsky, kteří hledají nové majitele, mají v útulku pro nalezené psy v Táboře. Heili, Aiden i Venda hledají nový domov, kde...

Poznáte muže na fotografii?

čtvrtek, 5. dubna 2018, 13:43

Táborští policisté opětovně žádají veřejnost o pomoc při dohledání totožnosti muže, jehož fotografii získali při šetření jednoho...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.