Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chřipková epidemie má padla. Zákaz návštěv zrušila také prachatická nemocnice

 
středa, 4. dubna 2018, 07:55

V Jihočeském kraji skončila chřipková epidemie. V žádném z okresů již v uplynulém týdnu nepřekročila nemocnost epidemický práh. Výskyt akutních respiračních infekcí (ARI) byl ve třináctém kalendářním týdnu poklesla v kraji nemocnost o 9,5 procenta. Všechny nemocnice jsou již přístupné pro návštěvy.

Nemocnice Prachatice, ve které zákaz návštěv platil nejdéle, ruší nařízení od středy 4. dubna. Chřipková onemocnění jsou v regionu na ústupu, proto nejsou již omezení nutná.

„Nemocnost poklesla i v řadách personálu nemocnice, chřipková epidemie je u konce“ informuje předseda představenstva nemocnice Michal Čarvaš.

Letošní epidemie trvala devět týdnů

„Chřipkovou epidemii v Jihočeském kraji považujeme za skončenou. Všechny jihočeské okresy hlásí mezitýdenní pokles nemocnosti a v žádném z nich se nemocnost nepřiblížila epidemickému prahu. Nejvyšší pokles nemocnosti evidujeme v okresech Tábor a Písek, nejvyšší nemocnost je stále v okrese Strakonice,“ popsala ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.     

Napsal(a) Nikola Franková s využitím TZ | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Ústní, čelistní a obličejová chirurgie budějcké nemocnice se stěhuje...

sobota, 31. března 2018, 17:40

Do přízemí pavilonu C Horního areálu Nemocnice České Budějovice se v těchto dnech stěhuje oddělení Ústní, čelistní a obličejové...

Gymnazista Ondra z Vimperku vyhrál celostátní soutěž o nejlepšího...

sobota, 31. března 2018, 10:20

Bude z něho nový Moravec? Našlápnuto má dobře. Biatlonista Ondřej Mánek z jihočeského SKS Vimperk se stal nejlepším střelcem...

Jelena Standu už převezli ze Šumavy do lánské obory

pátek, 30. března 2018, 08:29

Jelen, který na začátku února v návštěvnickém centru u Kvildy na Prachaticku zranil turistu, byl dnes bez komplikací převezen z...

V dačické nemocnici končí zákaz návštěv

středa, 28. března 2018, 12:10

Pacienti lůžkového oddělení LDN Nemocnice Dačice budou moci od středy 28. března přijímat návštěvy. Nemocnice k tomuto datu...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u...

  • (NE)OBYČEJNÍ: Díky Beátce máme spokojenější...

  • U Vodňan se srazila dodávka s autem. Čtyři...

  • Muž posprejoval nadchod. Tvrdil, že má...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.