Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ZMIZELÍ: Žena, která nechtěla zůstat ve stáří sama a osamocené kolo na nádraží

 
středa, 9. října 2019, 19:31

Dnešní pohřešovanou je seniorka, která nechtěla ve stáří zůstat sama, a proto hledala spřízněné duše přes inzerát. Možná právě to se stalo Miladě Bezemkové osudným, možná se jen odstěhovala a začala někde jinde a s někým jiným. Po seniorce zůstalo jen opuštěné kolo.

Domovem sedmašedesátileté seniorky Milady Bezemkové byl dům s pečovatelskou službou v Kardašově Řečici. Na víkendy ale občas jezdila k jedné ze svých dcer. Měla u ní svou místnost a zvláštní vchod. Dětem občas i uvařila.

Stejný scénář se odehrál i v říjnu roku 2005, kdy byla naposledy viděna. V domě s pečovatelskou službu navštívil seniorku její zeť. Měli spolu řešit obsluhu kotle v domě své dcery. O víkendu, který se blížil, totiž opět měla „pečovatelák“ opustit. V sobotu ji ještě kontaktovala dcera, které uvedla, že vaří oběd a čeká na svého nového přítele, kterého chtěla dětem představit.

Podle výpovědi rodiny byla paní Bezemková zajímavá osobnost. Ač byla ve věku 67 let, s muži se seznamovala přes inzeráty. Zřejmě nechtěla zůstat v tomto věku sama. A tímto způsobem natrefila i na pana Zifčáka. Možná chtěla udělat takovou malou rodinnou oslavu a při té příležitosti rodinu seznámit se svým novým přítelem. K rodinné sešlosti už ale bohužel nedošlo.

Druhý den v neděli bylo nalezeno kolo paní Milady. To bylo odstaveno na nádraží v Kardašově Řečici. Proběhly různé pátrací akce. Vzhledem k tomu, že zmizení této paní je poměrně podivné, těžko říct jestli se jedná o nešťastnou náhodu nebo se na jejím zmizení podílela další osoba. Byla prověřena i její blízká rodina, zda nedocházelo k nějakým neshodám. Šetřením se ale nic takového nepotvrdilo.

„Uloženy máme i vzorky DNA a pokud by se někde našly nějaké ostatky, jsme schopni je v krátké době vyhodnotit a s určitostí potvrdit nebo vyvrátit, zda se jedná o ostatky právě paní Bezemkové. Samozřejmě není vyloučena skutečnost, že by paní Bezemková mohla někde žít dál. Nechce třeba, aby rodina věděla, kde se nachází. I s takovými případy jsme se setkali. Paní z Tábora byla pohřešovaná 9 let. Po nějaké době jsme dostali anonymní oznámení o tom, že tato pohřešovaná se nachází u jedné rodiny, ale nechtěla, aby příbuzní znali její novou totožnost. Proto se ani na polici nepřihlásila,“ uzavřel případ paní Bezemkové vrchní komisař Peter Tousecký.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Koláž Budějcké Drbny
 


 

Kam dál?

Blíží se výlov rybníka Rožmberk, řidiči musejí počítat s omezením

středa, 9. října 2019, 16:06

Od pátku do neděle proběhne výlov jihočeského velikána – rybníka Rožmberk. V souvislosti s výlovem Jindřichohradecká policie...

Policisté vyhlásili pátrání po ženě, našli ji spící v autě

pondělí, 7. října 2019, 13:51

Třeboňští policisté minulý týden pátrali po ženě, která se nevrátila z práce domů. Na policii se obrátil její přítel. Žena mu...

Opravy silnic a přejezdu omezují dopravu u Třeboně a Krumlova

úterý, 1. října 2019, 17:33

Dopravu v jižních Čechách komplikuje několik oprav. Silničáři opravují silnici I/34 u Třeboně a Dolní Lhoty na Jindřichohradecku,...

S baseballovou pálkou v ruce vyhrožoval ženě zabitím. Teď je trestně...

pátek, 27. září 2019, 09:59

Z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví je obviněn muž, který v polovině srpna vyhrožoval s baseballovou pálkou v ruce zabitím...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.