Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českokrumlovsko

Dvě hrsti štěrku ho budou stát dvě stě tisíc. Neznámý pachatel zničil traktor na Českokrumlovsku

pátek, 12. října 2018, 19:33KrimiČeskokrumlovsko
 

Dvě hrsti štěrku a škoda za dvě stě tisíc je na světě. Kapličtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který zřejmě v záchvatu vzteku poničil traktor v jedné farmě na Českokrumlovsku.

 

Lanovka na Kleť má nové lano. Vyšlo na jeden a půl milionu korun

čtvrtek, 11. října 2018, 15:29SpolečnostČeskokrumlovsko
 

Novou lanovou dráhu budou moci využívat návštěvníci rozhledny Kleť na Českokrumlovsku. Za jeden a půl milionu korun nechala obec Holubov vyměnit 34 let staré lano za nové. Na jeho pořízení přispěl obci Jihočeský kraj.

 

V Dolním Dvořišti byl odhalen nelegální sklad masa na kebab

středa, 10. října 2018, 17:03KrimiČeskokrumlovsko
 

Další úspěch si může připsat Státní veterinární správa v Jihočeském kraji společně s celníky. V Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku odhalili nelegální sklad mrazených masných polotovarů pro výrobu kebabu.

 

Jihočeští policisté řeší smrt cyklisty na Českokrumlovsku

pondělí, 8. října 2018, 10:52KrimiČeskokrumlovsko
 

Od nedělního rána vyšetřují jihočeští policisté smrt třiatřicetiletého cyklisty, který byl nalezen poblíž Kaplice na Českokrumlovsku. Muž pravděpodobně spadl z kola, poranil si hlavu a na místě zemřel. Přesnější informace k neštěstí ukáže až...

 

Požár kotle způsobil na Českokrumlovsku škodu za sedm set padesát tisíc korun

sobota, 6. října 2018, 19:42KrimiČeskokrumlovsko
 

Škodu za sedm set padesát tisíc korun způsobil včera odpoledne požár kotle v Přísečné na Českokrumlovsku. Na místo byly povolány dvě osádky profesionálních hasičů.

 

Cestující ve Velešíně už nebudou muset čekat v mrazu. Mají nové autobusové nádraží

sobota, 6. října 2018, 15:33DopravaČeskokrumlovsko
 

Ti, kdo pojedou z Velešína autobusem, už nemusí na svůj spoj čekat v dešti či mrazu. Město za více než 40 milionů korun zmodernizovalo autobusové nádraží. Zkušební provoz začne v pondělí 15. října, svůj autobusák pak Velešínští slavnostně otevřou ...

 

V Černé v Pošumaví byl nalezen utonulý muž. Událost šetří policie

sobota, 6. října 2018, 09:41KrimiČeskokrumlovsko
 

V Černé v Pošumaví byl dnes ráno v kempu Jestřábí nalezen starší utonulý muž. Celou událost šetří policie.

 

Malá Karolínka ze dne na den ochrnula na polovinu těla. Lidé pořádají sbírku

středa, 3. října 2018, 18:43SpolečnostČeskokrumlovsko
 

Sedmiletá Karolínka Böhmová z Českého Krumlova byla naprosto zdravá holčička. V pátek 3. srpna z ničeho nic ochrnula na pravou stranu těla a přestala komunikovat. Podlé lékařských vyšetření se u ní projevila mozková cévní anomálie.

 

Práce na rekonstrukci si vyžádá dočasný přesun českokrumlovského autobusového nádraží

středa, 3. října 2018, 15:55DopravaČeskokrumlovsko
 

Autobusové nádraží v Českém Krumlově se na dva měsíce přestěhuje na Špičák. Technické a organizační komplikace totiž způsobily skluz v plnění harmonogramu, a proto budou následující práce vyžadovat uzavření celého staveniště.

 

Před 190 lety byl zahájen provoz na první koněspřežné dráze u nás

sobota, 29. září 2018, 13:11DopravaČeskobudějovickoČeskokrumlovsko
 

Před 190 lety byl zahájen provoz koněspřežné dráhy, která se stala nejen první stavbou svého druhu u nás, ale i v celé kontinentální Evropě. Dráha spojovala České Budějovice s rakouským Lincem a měla délku 129 kilometrů. V plném provozu byla od...

 
Reklama
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.

 
 
-->
-->