Počasí dnes15 °C, zítra17 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Volejbalisté Jihostroje předvedli v Ústí nad Labem čistou práci a vyhráli 3:0

Zlepšený výkon volejbalistů Jihostroje byl základ k tříbodové výhře na hřišti Ústí nad Labem. Jihočeši měli ve všech setech převahu a poučili se ze čtvrteční porážky v Praze. V tabulce mají 42 bodů a drží druhé místo. České Budějovice táhli Michal Kriško a Filip Habr.

Zápas začalo Ústí nad Labem chybou na podání. Jihočeši pak útok soupeře zablokovali a další domácí pokus mířil do autu. Tým vedený trenérem Janem Svobodou tak rychle vedl 3:0. Hosté hráli bez chyb a první set měli po průběhu 8:3 a 19:9 jasně pod kontrolou. Ústí v závěru navíc hru kazilo a za 18 minut bylo dohráno v poměru 25:11.

I v úvodu dalšího setu získali hosté první tři body. Druhá sada byla o něco vyrovnanější, ale i tak ji Jihočeši získali bez větších problémů. Postupně si drželi tří až čtyřbodový náskok - 10:6 a 17:13. Pak sice domácí snížili na 16:18 a 18:20, ale další drama Budějčáci nedovolili a vyhráli 25:19.

Ani ve třetí sadě nedokázalo Ústí favorita více potrápit. První i druhý bod šel opět na českobudějovickou stranu. Domácí se drželi na dostřel až do stavu 8:10. Pak Jihočeši odskočili na 19:11 a bylo definitivně rozhodnuto. Zápas ukončili poměrem 25:17.

Nejvíce bodujícími hráči Budějovic byli Michal Kriško a Filip Habr s dvanácti body. Na domácí straně nasbíral osm bodů Martin Vodvárka.

SK Volejbal Ústí nad Labem - VK Jihostroj Č. Budějovice 0:3 (-11, -19, -17)

Čas: 64 minut. Nejvíce bodující hráči: M. Vodvárka 8 - Habr a Kriško 12. Rozhodčí: Kořenek, Kvarda.

SKV Ústí nad Labem: Podstupka, J. Vodvárka, M. Mach, M. Vodvárka, Salon, Bartůněk - libero Koříne. Střídali Sobek, Šulava a Kraus. Trenér Jan Malina.

VK Jihostroj České Budějovice: Habr, Kriško, Mach, Sobotka, Fila, Kuliha - libero Hupka. Střídali Pleva a Tibitanzl. Trenér Jan Svoboda.

Štítky volejbal, SK Volejbal Ústí nad Labem, VK Jihostroj České Budějovice, Uniqa extraliga, 18. kolo, Ústí nad Labem, Jihostroj, Michal Kriško, Filip Habr, České Budějovice, Praha, volejbalista, Jan Svoboda