Počasí dnes16 °C, zítra21 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa

Ostrý test před začátkem fotbalového jara se hráčům Dynama povedl

Vydařenou generálku před startem druhé poloviny sezony nejvyšší fotbalové soutěže má za sebou českobudějovické Dynamo. Na teplických Stínadlech vyhráli Jihočeši poslední přípravné utkání na Synot ligu 3:1, přitom ještě dvě minuty před koncem byl stav vyrovnaný. Na listinu střelců se zapsali Pešek, Linhart a Škoda.

Teplice měly v prvním poločase hned dvě tutové šance - v 19. minutě Potočný a krátce před pauzou Ljevakovič ale Křížkovu svatyni minuli o několik centimetrů.

V úvodní části hry se přesto stav změnil. Dlouhý balon se ve 29. minutě dostal k nováčkovi v budějckém dresu Jakubu Peškovi a tváří v tvář Grigarovi se ranou k levé tyči nezmýlil - 0:1.

Domácí měli vyložené příležitosti také ve druhé půli. Nejprve Vachoušek hlavou překonal Křížka, jeden z obránců Dynama ale míč odkopl z brankové čáry, za tři minuty stejný hráč prověřil gymnastické schopnosti hostujícího gólmana střelou ke vzdálenější tyči.

Vědět o sobě dali také hráči jihočeského celku, zejména Pešek, který se mohl zapsat už podruhé na listinu střelců. V 67. minutě ale chyboval Lengyel a Křížek musel hasit samostatný únik Admira Ljevakoviče. Zanedlouho se ale přece jenom bosenský záložník dočkal a z velkého vápna srovnal.

Tepličtí měli navrch. Skvělý Křížek musel zakročit proti střele Chukwumy, chvíli nato Potočný minul. Na Dynamo se však usmálo štěstí a nedlouho před hvizdem rozhodčího díky trefám Zdeňka Linharta a Michala Škody vyhrálo 3:1.

První ligový zápas hrají Budějce příští sobotu večer proti favorizované Plzni, jarní domácí premiéra je čeká v sobotu 28. února proti Brnu.

FK Teplice - SK Dynamo České Budějovice 1:3 (0:1)

Branky: 71. Ljevakovič - 29. Pešek, 89. Linhart, 90. Škoda. ŽK: 2:0 (Jablonský, Ljevakovič). Rozhodčí: Mudra - Pastyřík, Szikszay.

FK Teplice: Grigar - Lüftner (46. Hošek), Ljevakovič, Hora, Vachoušek (60. Táborský), Potočný, Vondrášek (46. Chukwuma), Jablonský (46. Takács), Krob, Balázs (60. Mozol), Nivaldo (60. Salami). Trenér Zdeněk Ščasný.

SK Dynamo České Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, Podstavek, Hanzlík - Pešek (61. Chrien), Benát (72. Volešák), Kladrubský - Varadi (87. Dvořák), Kalod (61. Linhart), Škoda. Trenér Luboš Urban.

Štítky fotbal, FK Teplice, SK Dynamo České Budějovice, příprava, generálka, Jakub Pešek, Michal Škoda, Zdeněk Linhart, SYNOT, FC Viktoria Plzeň, FC Zbrojovka Brno, Zdeněk Ščasný, Luboš Urban