Extraligový sen stále žije. Motor vyhrál na ledě lídra

Vyprodaný Eden viděl obrovský boj o extraligu, který ČEZ Motor České Budějovice v hale pražské Slavie zvládl a vyhrál 3:1. Tři třetiny parádního hokeje vidělo 4 300 diváků. Jihočeši mají osm bodů a jsou stále ve hře o postup do nejvyšší soutěže.

Budějčáci předvedli skvělý vstup do zápasu. V úvodních třech minutách pálili sice neúspěšně Josef Straka a Dušan Žovinec, ale po přiťuknutí Tomáše Nouzy a Davida Kuchejdy se na druhý pokus trefil Josef Straka - 0:1. Zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Motor měl v průběhu první části další šance, ale například Luboš Rob nechal vyniknout beton gólmana Dominika Furcha. Potlesk značné části budějovických fanoušků si právem vysloužil Adam Přibyl, který při oslabení skočil bez hokejky do střely a vyrazil puk ven ze třetiny.

Ve druhé třetině byla Slavia lepší, i když v úvodu měl šanci Rob. Po střele Jána Muchy trefil jen připravenou lapačku Furcha. Ve 28. minutě byl vyloučen Jakub Suchánek a Slavia toho dokázala s obrovským štěstím využít. Ronald Knot pálil a Bláha puk vyrazil. Bohužel pro Motor se ale touš odrazil od Jakuba Sklenáře a padáčkem zapadl za gólmana – 1:1.

Domácí mohl poslat do vedení Sklenář, ale na poslední chvíli mu puk sebral Rok Pajič. Dvě minuty a pět sekund před koncem druhé třetiny dostal Straka holí do obličeje a sudí Lacina signalizoval vyloučení. Po odpískání ale svůj verdikt odvolal.

V úvodu třetí třetiny byl vyloučen Václav Pletka a domácí málem udeřili v oslabení. Bekhend Miroslava Holce ale zneškodnil Bláha. Ve 47. minutě měli hosté k dispozici další přesilovku a v ní měl obrovskou šanci Straka. Dorážku k pravé tyči stihl pokrýt Furch. Slavia nabídla Motoru v dalších minutách třetí přesilovku poté, co Štich vyhodil puk mimo hřiště. Ani tuhle výhodu ale hosté nevyužili.

Jihočechy to až tak mrzet nakonec nemuselo. V 54. minutě odvedl černou práci Roman Vráblík, Nouza pak u mantinelu přetlačil Knota a mezi kruhy našel ve druhé vlně najíždějícího Davida Kuchejdu, který vymetl pravý horní roh – 1:2. V 56. minutě byli vyloučeni Michal Švihálek a Holec. Hrálo se 4 na 4 a většího prostoru na ledě Motor dokázal využít a dal rozhodující třetí gól. Josef Straka do úniku vysunul Tomáše Nouzu, který prostřelil Furcha – 1:3!

Motor tak má osm bodů a je stále ve hře o postup do extraligy. Další barážový zápas odehraje Motor venku. V úterý hraje v Olomouci. Doma se Jihočeši ukáží v pátek, kdy od 17:00 nastoupí znovu proti Slavii.

HC Slavia Praha - ČEZ Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. Sklenář (Knot, Pletka) – 4. Straka (Kuchejda, Nouza), 54. Kuchejda (Nouza, Vráblík), 57. Nouza (Straka), Rozhodčí: Hradil, Lacina – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 13:11. Využití: 1:0. Diváci: 4 300 (vyprodáno).

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, A. Růžička, Šulc, Novák, Kolařík, Knot, Valach, Drahorád – J. Doležal, Vlasák, Čermák – Sklenář, Divíšek, Pletka – Kolář, Vas, Holec – Poletín, Andres, Babka. Trenér Josef Beránek.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Mucha, D. Růžička – Švihálek, Pajič, Marek – Kuchejda, Straka, Nouza – Přibyl, Rob, Vaniš – Boháč, Trummer, Pašek – Švec. Trenér Petr Rosol.

Pořadí barážové tabulky: 1. Slavia (11), 2. Chomutov (10),  3. MOTOR (8), 4. Olomouc (7),

Štítky extraliga, ČEZ Motor České Budějovice, hokej, HC Slavia Praha, Madeta Motor České Budějovice, Josef Straka, Tomáš Nouza, Dominik Furch, Ronald Knot, Luboš Rob, Václav Pletka, Miroslav Holec, Roman Vráblík