Počasí dnes15 °C, zítra17 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Budějčákům zvlhnul proti Rytířům střelecký prach

Během pondělního vysokého triumfu nad Šumperkem si budějčtí snajpři vystříleli zásobníky. V duelu 44. kola první hokejové ligy na kladenském ledě totiž Motor nedokázal skórovat ani jednou a zaslouženě prohrál vysoko 0:5. Rytíři tak ztrácí na jihočeský celek už pouhé dva body.

Od počátečních minut bylo vidět kvalitní utkání hodné postavení obou týmů v tabulce. Po neproměněném úniku potrestal nevyužitou šanci Boháče v 6. minutě Michal Dragoun, který těsně před Gábou tečoval puk nahozený od mantinelu Rudovským - 1:0.

Ještě v první třetině mohl skórovat Bahenský, odkrytou klec ale minul. Změna stavu tak přišla až ve 37. minutě, kdy Rytíři zúročili svou převahu a další šťastnou tečí zvýšili na dvougólový rozdíl. Tentokrát usměrnil Růžičkovou nahození do budějcké sítě Denis Kindl.

Mezitím se na ledě odehrála kuriózní situace, kdy Gábovi zůstala ve 21. minutě hokejka pod nohama a zřejmě se povolil nůž jeho levé brusle. Do branky tak musel na tři minuty náhradník Bláha. Svou nelehko úlohu však zvládl a neinkasoval.

České Budějovice musely v poslední dvacetiminutovce napnout síly, aby se jim podařilo nepříznivý vývoj zápas zvrátit. Došlo však k přesnému opaku a v krátkém sledu za sebou inkasovaly ve 44. minutě prestižního utkání hned dvakrát.

O branku na 3:0 se postaral Jan Eberle, jenž v Motoru v minulé sezoně krátce působil. Hostující obrana jej nechala volného a po přihrávce od Hořavy se kladenský útočník nezmýlil. A za pětadvacet sekund lovil Gába puk zpoza svých zad počtvrté, když jej bombou zprava propálil David Stach.

Poslední hřebíček do motorácké rakve zatloukl v čase 52:57 další exbudějcký hráč Tomáš Pitule, jehož vyzval ke skórování nedlouho před ním úspěšný střelec Eberle. Trefit prázdnou branku a zvýšit na konečných 5:0 nebyl pro mladého forvarda problém.

Kladno tak v poslední čtvrtině základní části sezony 2014/2015 ukázalo svou sílu a dalo jasně najevo, že se s ním musí do vyřazovacích bojů počítat jako s jedním z největších favoritů soutěže. Stále ještě druhé Motoráky totiž dokázali Rytíři porazit už potřetí.

První liga pokračuje tuto sobotu a na budějcký led přijede průběžně sedmá Kadaň. Utkání začne netradičně už v 15 hodin.

Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Dragoun (Rudovský, Růžička), 37. Kindl (Růžička), 44. Eberle (Hořava), 44. Stach (Tenkrát), 53. Pitule (Eberle, Růžička). Rozhodčí: Würtherle - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 2081.

Rytíři Kladno: Lukáš (Chábera) - Klouček, Kaberle, Lukáč, Růžička, Zeman, Jaroměřský - Rudovský, Dragoun, Horna - Eberle, Pitule, Hořava - Bahenský, Stach, Tenkrát - Strnad, Kindl, Redlich. Trenér Jiří Čelanský.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (21. až 24. Bláha) - Žovinec, Punčochář, Suchánek, Vráblík, Semrád, Chmelíř, Škopek - Švihálek, Pajič, Marek - Heřman, Straka, Nouza - Prokeš, Rob, Vaniš - Boháč, Bárta, Švec - Přibyl. Trenér Petr Rosol.

Pořadí 1. ligy ČR 2014/2015 po nedohraném 44. kole: 1. Chomutov (94 bodů), 2. MOTOR (83), 3. Třebíč (82), 4. Kladno (81), 5. Litoměřice (75), 6. Jihlava (73), 7. Kadaň (71), 8. Havířov (71), 9. Benátky nad Jizerou (62), 10. Šumperk (59), 11. Ústí nad Labem (58), 12. Most (46), 13. Prostějov (33), 14. Havlíčkův Brod (30).

Štítky hokej, Rytíři Kladno, ČEZ Motor České Budějovice, 1. liga ČR, 44. kolo, Madeta Motor České Budějovice, Salith Šumperk, Jan Eberle, Michal Dragoun, Denis Kindl, David Stach, Tomáš Pitule, Sportovní klub Kadaň, HC Dukla Jihlava