Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Závodníci z budějovického TJ Karate září i v říjnu

 
středa, 9. října 2019, 17:51

Karatisté českobudějovického TJ mají za sebou velice úspěšný start do druhé poloviny závodního roku. V závěru září reprezentovali vybraní závodníci na mládežnické světové lize v Monterrey v Mexiku. O několik dní později čekal závodníky náročný víkend. Na programu byly hned dvě akce. Národní pohár žactva v Hodoníně a Euro Grand Prix v Plzni. Za návrh logistických přesunů a obsazení trenérských postů na jednotlivé závody by se nemusel stydět nejeden student logistiky.

Před samotným ohlédnutím za závody je nutné zmínit jednu podstatnou věc. Českobudějovické TJ Karate se v průběhu letních měsíců spojilo s Karate Tygr Karlovy Vary. Došlo tak ke spojení celků, které jsou vzdáleny geograficky, ne však hodnotami.

TJ Karate České Budějovice bylo založeno v roce 1973 a řadí se tak k nejstarším karate klubům České republiky. Aktuálně má více jak 600 členů. V satelitních oddílech v Boršově, Borovanech a Voďnanech působí více jak 80 závodníků. V létě 2019 se do organizační struktury připojil Karate Tygr Karlovy Vary a Shindókan Jindřichův Hradec.

„O spojení s nejsilnějším celkem českého závodního karate jsme uvažovali poměrně dlouhou dobu. Na národních a mezinárodních závodech budeme vystupovat pod jednou identitou. Už před spojením s českobudějovickým klubem docházelo k častým sparingovým akcím, výměně informací a zkušeností. Během léta jsme to pouze stvrdili,“ říká Jan Ruth, šéftrenér Karate Tygr Karlovy Vary.

Cestu do Mexika tedy absolvovali nejen závodníci českobudějovického klubu, ale také závodníci z Karlových Varů, které doplnil Petr Podrábský z Ústí nad Labem. Náročnost cesty, odlišné podnebí a gastronomie si vyžádali svou daň v podobě střevních potíží u Adély Průchové, která do zápasů nastupovala s velkým sebezapřením.

Ostatní závodníci nebyli nijak limitování a podali maximální výkony. Odměnou jím byly skvělé výsledky a umístění. Nejvýraznější výsledkovou stopu zanechala Lucy Hrdličková, která se ve své kategorii dívek do čtrnácti let umístila na skvělém druhém místě a domů přivezla velice cenný kov.

Martina Šáchová, Martin Eliáš a Petr Podrábský obsadili shodně páté místo, získali tedy pomyslnou bramborovou medaili. V závodním karate se totiž udělují dvě třetí místa, naopak se neobsazuje čtvrtá příčka. Lucy Hrdličková kromě kategorie kumite (sportovní zápas) nastoupila v kategorii kata (sestavy), kde obsadila krásnou sedmou příčku.

„Na této mládežnické světové lize startovalo pět set sedmdesát dva závodníků z třiceti čtyř států světa. Výsledky našich svěřenců jsou obdivuhodné. Prošli náročnými zápasy a do Čech si povezou cenné zkušenosti. Všem patří velký dík za reprezentaci našeho klubu, potažmo České republiky,“ hodnotí spokojený šéftrenér TJ Karate České Budějovice Miroslav Hýsek.

Výsledky světové ligy mládeže v Mexiku:


2. místo Lucy Hrdličková KUMITE U14 -42 kg
5. místo Martina Šáchová KUMITE U18+59 kg
5. místo Martin Eliáš KUMITE U16 +70 kg
5. místo Petr Podrábský KUMITE U18 -68 kg
7. místo Lucy Hrdličková KATA U14

Do Plzně, do Hodonína a zpět

První říjnový víkend byl pro většinu českých závodníků v duchu prestižní Euro Grand Prix, která se konala v Plzni. Aby toho nebylo málo, tak v ten samý víkend probíhal Národní Pohár mládeže v Hodoníně. Obě místa jsou od sebe vzdálena více jak 360 kilometrů. To však nebránilo vybraným nejmenším závodníkům startovat na obou akcích. Na Národním Poháru v Hodoníně sesbírali závodníci českobudějovické TJ Karate spoustu cenných kovů nebo bodů do celkového hodnocení, které ovlivňuje jejich případný start na prosincovém mistrovství republiky. Celkově si závodníci českobudějovického TJ Karate přivezli 7 zlatých, 6 stříbrných a 17 bronzových medailí a stali se tak nejúspěšnějším celkem Národního Poháru v Hodoníně.

V sobotním programu plzeňské Grand Prix se nejvíce dařilo nejzkušenější závodnici Lucii Veithové, která zvítězila jak ve své váhové kategorii, tak v kategorii bez rozdílu hmotnosti. Další přesvědčivý výkon podala po rekonvalescenční pauze Adriana Crhonková, která ovládla svou váhovou kategorii v seniorkách. Velmi přesvědčivými výkony nadchl dorostenec Kryštof Ruža, který v nabité konkurenci ani jednou nezaváhal a připsal si velmi cenné vítězství. Bronzové medaile přidali Martina Šáchová, Andrea Květoňová a Martin Eliáš.

V neděli ke svým zápasům nastoupili žáci a junioři. Zlato vybojoval Ondřej Bednář, který nezaváhal ani v jednom zápase a Vanessa Osouchová, která se ve finále utkala s tréninkovou partnerkou Lucy Hrdličkovou. Obě závodnice si během svých eliminačních zápasů vedli na výbornou. Bronz přidala Andrea Květoňová v juniorské kategorii a Adéla Průchová.

TJ Karate České Budějovice se ziskem 6 zlatých, 1 stříbrné a 5 bronzových medailí stalo nejúspěšnějším klubem celého turnaje.

„V Plzni se nám dlouhodobě moc nedařilo. Jsem rád, že jsme toto pomyslné prokletí prolomili a naši závodníci potvrdili svou kvalitu. Pro naše trenéry nebyl podstatný pouze výsledek. Příjemným překvapením byly hlavně výkony jednotlivých závodníků,“ shrnul šéftrenér Miroslav Hýsek.

Napsal(a) Redakce | Zdroj Tisková zpráva TJ Karate
 


 

Kam dál?

Neznámý muž poničil skleněné dveře, policie hledá možného svědka

středa, 9. října 2019, 17:29

Policisté z Budějc vyšetřují případ poškození skleněných dveří u benzinové čerpací stanice na Strakonické. V souvislosti s tímto...

VIDEO: Záběry na zdemolovaný dům z dronu. V nemocnici zůstává po...

středa, 9. října 2019, 14:51

Smutné záběry natočili jihočeští hasiči, kteří v minulém týdnu zasahovali u výbuchu bytového domu v Lenoře na Prachaticku. Jeden...

Casting MISS & MR. LOOK BELLA 2019 míří na jih Čech

středa, 9. října 2019, 13:24

Stát se modelkou nebo modelem, reprezentovat Českou republiku na světových soutěžích, zažít život hvězd módního světa je snem...

Státní fond životního prostředí nezrušil výzvu dotací na kotle v...

středa, 9. října 2019, 12:01

Státní fond životního prostředí nezrušil po problémech s příjmem žádostí třetí výzvu na dotace na výměnu kotlů v Jihočeském...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.