Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Už během studií na VŠTE sehnali vysněnou práci v letecké dopravě. Je třeba být cílevědomý, vzkazují

 
středa, 9. října 2019, 18:12

Studovali spolu na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích, potkávají se na Letišti Václava Havla, kde oba pracují, a aby toho nebylo málo, naráží na sebe i na dovolených v zahraničí. Adama Kleczatského a Moniku Lapákovou zároveň spojuje cílevědomost, snaha o rozšiřování vlastních hranic a oddanost práci, která je dělá šťastnými.

„Studovali jsme obor Technologie dopravy a přepravy. Myslím, že můžu mluvit za oba – máme na VŠTE příjemné vzpomínky. Osobně jsem rád, že škola naplnila, co proklamovala, tedy velké zaměření na praxe. Zároveň v tomto nechává studentům volnost, není direktivní, iniciativa studenta se setkává s pochopením,“ říká Adam Kleczatský.

V minulosti působil například na Úřadu pro civilní letectví v Praze, kde si už na škole domluvil praxi. Věnuje se bezpilotnímu letectví. „Drony jsou perspektivní obor, který byl, je, a ještě nějaký čas bude na vzestupu. Má velkou budoucnost. A abych nezapomněl – musím na VŠTE vyzdvihnout pana inženýra Ladislava Bartušku, který se mimo jiné věnuje právě bezpilotnímu letectví. Byl skvělý a vzpomínám na něj rád,“ zdůrazňuje Adam Kleczatský.

Ladislav Bartuška říká, že každého vyučujícího vždy potěší, když se absolventi školy dobře uchytí v zaměstnání a uplatní své časem nabyté vědomosti a zkušenosti. Dělají tak dle jeho slov dobré jméno nejen škole, ale i svým vyučujícím, kteří s nimi byli v častém kontaktu. „U těchto našich bývalých studentů byla znát od počátku studia aktivní snaha o získání znalostí a vědomostí - tento přístup k poznání je na vysoké škole velice důležitý. Velká část studentů si toto naštěstí uvědomuje a aktivně se zapojují do oblastí a aktivit na škole, ke kterým mají osobně nejblíže, mnozí začnou pracovat již při studiích. Toto vše nás vyučující velmi těší,“ říká.

Monika Lapáková v Praze pracuje u letecké společnosti, u které už během studií působila brigádně. „Přihlásila jsem se na pozici recepční, ale už na pohovoru jsem jim narovinu řekla, že mým snem je v letectví něco dokázat. Nabídli mi brigádu na ekonomickém úseku. Nastoupila jsem jako administrativní pracovník,“ popisuje svůj příběh mladá žena, která tou dobou již na VŠTE studovala dálkově a z Plzně do Prahy dojížděla každý den.

Po deseti měsících však byla přesvědčená, že ekonomický úsek pro ni není životní cestou. Že chce ještě blíže k letecké dopravě. Společnost tou dobou hledala zástupce vedoucího oddělení řízené dokumentace a sběru dat. Byla to vysoká meta, ale Monika se jí nezalekla. „Uvědomovala jsem si, že nemám šanci, ale proč to nezkusit? Přišla jsem na pohovor, řekla jim, že studuji dálkově, že zrovna finišuji bakalářskou práci, že nemám zkušenost s hlavním pracovním poměrem, ale že by mě ta práce skutečně naplňovala! Přijali mě. Je to už rok a jsem stále nadšená. Mám perfektní práci, kterou bych zatím neměnila,“ popisuje.

Monika Lapáková si splnila sen, za kterým si šla už od dětství. Vždycky chtěla dělat v letecké dopravě. Je to její vášeň, které propadla už ve čtyřech letech. Adam Kleczatský naproti tomu odmala zbožňuje železniční dopravu, i proto si vybral studium na VŠTE, ale jak sám říká, letecká doprava je z pracovního hlediska atraktivnější. A drony jsou nesmírně zajímavá oblast.

Mimochodem oba samozřejmě moc rádi cestují. Dokonce se stane, aniž by to dopředu plánovali, že na sebe natrefí i v zahraničí. Stalo se tak relativně nedávno, kdy si Adam na Facebooku všiml, že oba nezávisle na sobě tráví dovolenou v Paříži. Domluvili se a setkali před Notre-Dame. Jejich společná fotka je cennou vzpomínkou, protože vznikla pouhé dva týdny před tím, než katedrálu zachvátil požár.

 


 

Kam dál?

Závodníci z budějovického TJ Karate září i v říjnu

středa, 9. října 2019, 17:51

Karatisté českobudějovického TJ mají za sebou velice úspěšný start do druhé poloviny závodního roku. V závěru září reprezentovali...

Neznámý muž poničil skleněné dveře, policie hledá možného svědka

středa, 9. října 2019, 17:29

Policisté z Budějc vyšetřují případ poškození skleněných dveří u benzinové čerpací stanice na Strakonické. V souvislosti s tímto...

VIDEO: Záběry na zdemolovaný dům z dronu. V nemocnici zůstává po...

středa, 9. října 2019, 14:51

Smutné záběry natočili jihočeští hasiči, kteří v minulém týdnu zasahovali u výbuchu bytového domu v Lenoře na Prachaticku. Jeden...

Casting MISS & MR. LOOK BELLA 2019 míří na jih Čech

středa, 9. října 2019, 13:24

Stát se modelkou nebo modelem, reprezentovat Českou republiku na světových soutěžích, zažít život hvězd módního světa je snem...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.