Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Jihostroj má za sebou první zápas sezony. Z Odolene Vody přivezl vítězství

V dohrávce prvního kola UNIQA extraligy mužů 2019/2020 přivítalo AERO úřadujícího mistra z Českých Budějovic. Utkání přenášela přímým přenosem Česká televize a diváci v hale vytvořili bouřlivou atmosféru, ve které se oba týmy vybičovaly k dobrým výkonům. Hosté nakonec vyhráli ve třech setech 3:0 a odvezli si všechny tři body domů na jih Čech.

Do prvního setu sice domácí hráči vstoupili lépe, ale hosté rychle kontrovali a sami si vybojovali náskok až čtyř bodů v polovině setu. Domácí kazili své servisy a nedokázali tak hosty dostat pod tlak obranou. Konec setu se doztrátoval na obou stranách a České Budějovice se ujali vedení 1:0 na sety.

Do druhého setu domácí doslova vlétli a rychle vedli 4:0 při sérii podání domácího nahrávače Holčíka. AERO vedlo ještě v polovině mírným náskokem, ale prostřední část setu patřila hostům, kteří dokázali uhrávat bodové míče. Naopak domácím se přestalo dařit v útoku. Jihočeši zaznamenali série bodů a i druhý set vyhráli.

Třetí set byl nejvyrovnanější. Oba týmy se držely toho druhého a k vidění nebyl žádný bodový odskok jednoho nebo druhého týmu. V polovině setu se ještě domácí dostali do jednobodového vedení, ale hostující trenér Dvořák rychle zastavoval domácí oddechový časem. Domácí ještě dokázali v koncovce smazat tříbodový náskok hostů, ale ti stejnou měrou kontrovali a třemi body v řadě dovedli zápas do vítězství 3:0 na sety.

AERO Odolena Voda – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (21:25, 19:25, 22:25)

Odolena Voda: Holčík, Kraffer, Taylor, Hladík, Vachoušek, Gear, libero Hadrava. Střídali: Shaker, Horák, Jachnicki

Jihostroj: Šotola, Mechkarov, Ondrovič, De Amo, Michálek, Mach, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Zmrhal, Fila

Ohlasy po zápase

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Určitě jsme doufali v lepší výsledek než 0:3, ale myslím si, že jsme si zasloužili alespoň set, možná dva. Byli lepší, přehráli nás, nicméně jsem pyšný na kluky, že do toho dali všechno. Myslím si, že jsme bojovali, a že i v takovéto poslepované sestavě to nebyl z naší strany špatný výkon.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Gratuluji Českým Budějovicím k vítězství, my jsme bojovali, na servisu jsme mohli být lepší a věřím, že se diváci při některých výměnách bavili, patří jim velké dík za jejich podporu.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Byl to takový klasický první zápas sezóny s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Jsem rád, že jsme naší pozici zvládli lépe a vyhráli jsme 3:0, což je ten nejlepší výsledek.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Jako obvykle první zápas, nervózní, publikum v Odoleně Vodě výborný, byl tu velký hukot, to tomu ještě přidá. Většinou jsme byli v začátcích setů nekoncentrovaní, a pak jsme to museli dohánět. Naštěstí jsme to byli schopní v půlce setu otočit dobrou obranou a dobrým servisem. Zaslouženě Michálek nejlepším hráčem na hřišti.“

Štítky volejbal, Jihostroj, zápas, Odolena Voda, České Budějovice, Česká televize, Česko, VK Jihostroj České Budějovice, Aero Odolena Voda, trenér, Martin Hladík

Jihostroj má za sebou první zápas sezony. Z Odolene Vody přivezl vítězství  |  Českobudějovicko  |  Z kraje  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech