Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ZMIZELÍ: Alkoholik, který se možná zapletl do trestné činnosti

 
středa, 11. září 2019, 20:16

V dalším dílu rubriky Zmizelí se podíváme na příběh dnes již jedenašedesátiletého Miroslava Kadlece z Českých Budějovic. Podle jeho matky holdoval alkoholu, a to mohl být také důvod, proč odešel z domu, kde s ní žil ve společné domácnosti. Miroslav Kadlec za sebou naposledy zabouchl dveře od bytu v roce 2006.

Oznámení o jeho zmizení nahlásila v červnu 2006 policistům matka, se kterou syn pět let žil ve společné domácnosti. Podle výpovědi uvedla, že Miroslav Kadlec velmi holdoval alkoholu. Matka se mu snažila rozmlouvat, aby si raději našel práci a od alkoholu dal ruce pryč.

V tuto chvíli mohl přetéct pomyslný pohár trpělivosti a tehdy se osmačtyřicetiletý muž rozhodl, že z domu odejde. Všechny věci tam ale nechal a odešel pouze v oblečení, které často nosil. U sebe měl finanční obnos. Matku ale ještě kontaktoval. Ve zprávách, které ji posílal tvrdil, že je u kamaráda, ale také v Praze mezi bezdomovci a dokonce i někde na lodi. Zhruba po měsíci se odmlčel úplně.

Fiktivní firma a naděje pro matku

V roce 2012 svitla malá jiskřička naděje, že se pohřešovaný Kadlec objevil. Pražští policisté se totiž obrátili na své kolegy z Budějc s tím, že tento pohřešovaný měl figurovat jako jednatel určitých společností v Praze, které krátily daně. Chtěli ho zařadit do pátrání.

„Jen těžko můžeme říct, zda opravdu v té trestné činnosti figuroval. Mohlo se také stát, že někdo zneužil jeho osobní doklady nebo on sám je někomu prodal za účelem získání peněz,“ dodal vrchní komisař Peter Tousecký. Miroslav Kadlec by se mohl pohybovat mezi bezdomovci v Praze nebo klidně i v Evropě.

ZMIZELÍ: Samotář, který trpěl fobií a měl sklony k sebevraždě. Zdeněk Strnad je pohřešovaný už 15 let

středa, 28. srpna 2019, 20:06KrimiČeskobudějovicko
 

Na území Jihočeského kraje je aktuálně dvacet pohřešovaných lidí. Od doby jejich zmizení neuplynulo více jak 20 let. Někteří jsou v databázi rok, někteří ale i více než patnáct let. Jejich rodiny žijí dlouhé roky v nejistotě a naději, že se...

 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Koláž Budějcké Drbny
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 11. září 2019, 20:45

Nový ročník Chance ligy odstartoval Motor třemi body

středa, 11. září 2019, 19:51

V úvodním kole druhé nejvyšší hokejové soutěže Motor porazil Třebíč 3:2. Hvězdou zápasu se stal Jan Veselý, který dvěma brankami...

Ludmila Blahnová ze společnosti Conectart: U nás je potenciál...

středa, 11. září 2019, 15:34

Společnost Conectart s. r. o. vznikla 1. července 2016 sloučením společností Informační linky a Direct Communication. Svým...

Jitka Bláhová z budějcké nemocnice je ve finále soutěže o nej...

středa, 11. září 2019, 14:02

České Budějovice budou mít své zastoupení na prestižní soutěži Nej sestřička. Do finále se probojovala Jitka Bláhová, která...

Ahoj Việt Nam: Festival vietnamských chutí se znovu hlásí o slovo

středa, 11. září 2019, 10:14

Festival vietnamské kultury a gastronomie Ahoj Việt Nam se na budějcké náměstí blíží mílovými kroky. V rámci bohatého programu se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.