Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

A zase se točí. Vyhořelý zmrzlinový stánek na Hluboké je opět v provozu

 
pátek, 14. června 2019, 07:06

Vyhořelý zmrzlinový stánek u mostu v Podskalí na Hluboké, který v polovině května lehl popelem, je opět v provozu. Malá pauza ale zákazníky neodradila a zmrzlinu si z oblíbeném stánku opět vychutnávají.

Oblíbený a hojně navštěvovaný zmrzlinový stánek začal hořet 17. května v brzkých ranních hodinách. Nezbylo z něj téměř nic. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Požár se jim podařilo uhasit za necelou půlhodinu. Na vyhledávání možných ohnisek byla použita termokamera. Škoda, kterou vyšetřovatel vyčíslil, byla ještě vyšší než původní milion dvě stě tisíc.

Stánek zatím není ještě úplně dodělaný. Čeká ho nový kabát. „I když stánek už stojí a podnikání jede dál, stále se obávám, že přijde něco dalšího,“ říká majitel stánku Josef Zima.

Stánek se zmrzlinou stál u mostu od roku 2011 pak ho vystřídalo jedno velké spáleniště. Plán majitele, otevřít ještě letos, se splnil. „Ohlasy na znovuotevření stánku jsou většinou pozitivní. Objevují se ale i případy, kdy jsou lidé nepřející,“ dodává Zima. Sám majitel říká, že se občas objeví někdo, kdo má ironickou poznámku.

Otevřený je podle počasí, a to od desáté hodiny dopoledne do sedmé večer. O víkendu by mohlo být otevřeno i dýl. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Jihočeskou filharmonii čeká devětatřicátá sezona. Vystoupí v...

čtvrtek, 13. června 2019, 19:33

Jihočeská filharmonie má před sebou 39. sezonu. V ní orchestr představí symfonie od Beethovena, od jehož narození uplyne 250 let,...

V Budějcích zastavil protidrogový vlak. Ukazuje, co dokáží drogy

čtvrtek, 13. června 2019, 15:24

Na nádraží v Budějcích dnes zastavil protidrogový vlak. Jízdenku do něj ale nepotřebujete. Místo cestování z bodu A do bodu B...

Kriminalisté dopadli zloděje jízdních kol. V Budějcích řádili od...

čtvrtek, 13. června 2019, 14:03

Jihočeští kriminalisté dopadli dva zloděje, kteří od loňského září do letošního března, kradli v Budějcích jízdní kola....

Darujte krevní plazmu, zachráníte životy

čtvrtek, 13. června 2019, 10:00

O tom, nakolik je zásadní darovat krev, zejména v letních měsících, asi všichni základní povědomí máme. Ale věděli jste, že je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?