Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

A zase se točí. Vyhořelý zmrzlinový stánek na Hluboké je opět v provozu

 
pátek, 14. června 2019, 07:06

Vyhořelý zmrzlinový stánek u mostu v Podskalí na Hluboké, který v polovině května lehl popelem, je opět v provozu. Malá pauza ale zákazníky neodradila a zmrzlinu si z oblíbeném stánku opět vychutnávají.

Oblíbený a hojně navštěvovaný zmrzlinový stánek začal hořet 17. května v brzkých ranních hodinách. Nezbylo z něj téměř nic. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Požár se jim podařilo uhasit za necelou půlhodinu. Na vyhledávání možných ohnisek byla použita termokamera. Škoda, kterou vyšetřovatel vyčíslil, byla ještě vyšší než původní milion dvě stě tisíc.

Stánek zatím není ještě úplně dodělaný. Čeká ho nový kabát. „I když stánek už stojí a podnikání jede dál, stále se obávám, že přijde něco dalšího,“ říká majitel stánku Josef Zima.

Stánek se zmrzlinou stál u mostu od roku 2011 pak ho vystřídalo jedno velké spáleniště. Plán majitele, otevřít ještě letos, se splnil. „Ohlasy na znovuotevření stánku jsou většinou pozitivní. Objevují se ale i případy, kdy jsou lidé nepřející,“ dodává Zima. Sám majitel říká, že se občas objeví někdo, kdo má ironickou poznámku.

Otevřený je podle počasí, a to od desáté hodiny dopoledne do sedmé večer. O víkendu by mohlo být otevřeno i dýl. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Jihočeskou filharmonii čeká devětatřicátá sezona. Vystoupí v...

čtvrtek, 13. června 2019, 19:33

Jihočeská filharmonie má před sebou 39. sezonu. V ní orchestr představí symfonie od Beethovena, od jehož narození uplyne 250 let,...

V Budějcích zastavil protidrogový vlak. Ukazuje, co dokáží drogy

čtvrtek, 13. června 2019, 15:24

Na nádraží v Budějcích dnes zastavil protidrogový vlak. Jízdenku do něj ale nepotřebujete. Místo cestování z bodu A do bodu B...

Kriminalisté dopadli zloděje jízdních kol. V Budějcích řádili od...

čtvrtek, 13. června 2019, 14:03

Jihočeští kriminalisté dopadli dva zloděje, kteří od loňského září do letošního března, kradli v Budějcích jízdní kola....

Darujte krevní plazmu, zachráníte životy

čtvrtek, 13. června 2019, 10:00

O tom, nakolik je zásadní darovat krev, zejména v letních měsících, asi všichni základní povědomí máme. Ale věděli jste, že je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku stovky lajků. Řeč není o nikom jiném, než o Budějčákovi, který si říká „Tomáši Fotím Nakaši“. Na kaši prý nefotí a z fotek bude i letos tvořit kalendář.