Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Majáles je tady. Čeká nás Keškobraní, Černota a hudební program

 
čtvrtek, 16. května 2019, 17:43

Celé centrum Českých Budějovic bude od 19. do 24. května oživeno neziskovým festivalem, který je pořádán místními středoškolskými studenty. Hudba, divadla, pouliční umění, filmové snímky a soutěž o Krále celého Majálesu. Ačkoliv je tento ročník v mnohém podobný předešlým, ten letošní bude přece jen zase něčím odlišný. A začne už tuto neděli, na náměstí Přemysla Otakara II.

I když bude tradiční a oficiální zahájení probíhat v neděli, první část festivalu odstartuje už v sobotu 18. května v šest hodin večer. Bude se jednat o úplnou letošní novinku a hru pro studenty, nesoucí jméno Keškobraní. Není to nic víc než speciálně upravená verze geokešingu, což je hra, při které se hledají ukryté schránky pomocí zeměpisných souřadnic.

Minimalismus jako životní styl

Minimalismus v každodenním životě. Přednáška pojednávající o přebytečném množství věcí, které se v domácnostech nepřetržitě hromadí a o tom, zda-li jsou vůbec užitečné. Minimalismus se stal velmi oblíbeným a prospěšným životním stylem, a proto se o něm návštěvníci mohou dozvědět něco více v pondělí v kavárně Datel. O chvíli dříve bude na Sokolském ostrově probíhat novinka Henna tattoo session. Přesně šitá na míru těm, kteří se vždy chtěli nechat potetovat, ale nikdy se neodvážili. Akce by měla přiblížit historii a počátky tetování po celém světě a přinést místo, kde se mohou návštěvníci nechat přímo přírodní hennou potetovat.

Černota U Vás

Na území Prahy se pohybuje přibližně 15 000 drogově závislých osob. Praha byla vždy centrem sexuálních služeb, kam se sjížděli zákazníci z celé Evropy. A v úterý se o tom všem budou v rámci Majálesu povídat tvůrci dokumentárního filmu Černota v kavárně U Vás.

V Malém divadle bude ve stejném čase připraveno představení "Milostný dopis ženě, kterou nemilujeme" od Depresivních dětí toužících po penězích. Mluvíce o dětech, je nutno zmínit i Dětské odpoledne. Prostor, kam mohou rodiče přijít se svými ratolestmi, podívat se na divadlo a nechat své děti užít si přichystané hry, pletení věnečků nebo dokonce zatancovat. Již tradičně bude dětské odpoledne zasazeno na Sokolském ostrově v úterý od 12 hodin.

Majálesový král a hudební program

Středa přináší spoustu bodů programu. Jeden z nich se bude odehrávat v Majálesové kavárně, hostíc rakovnickou kapelu Manon Meurt, která čítá na čtyři členy a milovníky hudebního stylu shoegaze. Mezi další denní highlighty se nepochybně zařadila Náplavka s tradičním autokinem a kultovním filmem Pulp fiction.

Čtvrteční hudební scénu obsadí slovenská kapela From Our Hands. Po deváté hodině večerní vystoupí v Majálesové kavárně a ukáží co v minulosti předvedli i na takových festivalech jako je Rock For People, Mighty Sounds či koncerty s kapelami jako Rise Against, Sum 41, Yellowcard nebo The Prodigy. Jako předskokani jim doslova poslouží skejťáci na Skate Contestu, konajícím se na Piaristickém náměstí.

Páteční den nebude jen o obrovském studentském průvodu a vyhlášení letošního Majálesového Krále, ale také o odpoledni naplněném hudbou. Chief Bromden, Elections in the deaf town, Iggy Mayerov, Houpací Koně, The Atavists, Gospel Dating Service, Vložte

Kočku, Zvíře jménem Podzim, Paul Stephan nebo FVLCRVM. To, a ještě více bude čekat na návštěvníky pátečního open air. Již od odpoledne do pozdních večerních hodin.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

DRBNA HISTORIČKA: Náš balvan vyčníval z Kozího vrchu

čtvrtek, 16. května 2019, 16:13

A balvan ještě jednou. Jan Schinko se tentokrát podíval na opravdová čísla kolem balvanu, na to, odkud doopravdy pocházel, a jak...

SOUTĚŽ: Hvězda televizní partičky Igor Chmela vystoupí v Metropolu

čtvrtek, 16. května 2019, 13:33

Igor Chmela, manželé Linda Rybová a David Prachař a Jana Janěková ml. se představí českobudějovickým divákům v komedii pražského...

VIDEO: Do Mezinárodního týdne rovnosti tváří se zapojí i Budějce....

čtvrtek, 16. května 2019, 12:16

Úplně poprvé se Česká republika zapojí od 17. do 25. května do Mezinárodního týdne rovnosti tváří. Ten chce upozornit na...

Radnice se zahalí do červené, připojí se k akci AIDS pomoc

čtvrtek, 16. května 2019, 09:43

Radnice na náměstí v Budějcích se rozsvítí červeně. Podpoří tím HIV pozitivní lidi. Vzpomene i na ty, kteří boj s touto zákeřnou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.