Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rychlost skluzu zbrzdí větší proud vody, říká město. Expert jejich tvrzení vyvrací

 
pátek, 1. února 2019, 12:05

Českobudějovický tobogán je zatím stále mimo provoz, podle vyjádření vedení města je důvodem jeho vysoká rychlost. My jsme se ale obrátili na člověka, který tobogány prodává a tvrzení, že rychlost skluzu se dá zbrzdit větším proudem vody ho překvapila.

Tobogán, který vyšel na zhruba 6 milionů měl být v provozu už koncem srpna. Práce byly naplánované tak, aby co nejméně zasáhly do chodu plaveckého stadionu. Bylo potřeba zvýšit nástupní věž a provést stavební úpravy. „Tobogan je funkční, ale některé osoby při zkouškách jezdily příliš rychle, což není bezpečné. Provozovatel tudíž nedostal od specializované akreditované zkušebny bezpodmínečný certifikát pro bezpečný veřejný provoz. Získá ho až poté, kdy rychlost skluzu zbrzdí, což zajistí větší proud vody v toboganu. Staré čerpadlo, které vodu pro tento proud čerpá, sice má výkonovou rezervu, ale ukázala se jako nedostatečná,“ řekl náměstek primátora Petr Holický.

„Tam jde o to, jak těžký člověk zkoušku dělal, záleží také na hloubce koryta a jeho sklonu. V těchto případech se většinou uvažuje o takzvaném protiproudu, který je na některých místech v tobogánu. O snížení rychlosti, zvětšením proudu, jsem ještě neslyšel. Podle mého se rychlost ještě zvětší. Pokud je nutné snížit rychlost jízdy, obvykle je nutné upravit tvar, nebo sklon dráhy tobogánu," popisuje prodejce tobogánů.   

Jestli bude zhotovitel, kterým je společnost Berndorf Bäderbau, Bystřice, pokutován za nedodržení termínu nechtěl náměstek primátora prozradit. Návštěvníci by se v novém, asi o sedm metrů delším a modernějším, tobogánu mohli svézt během února. Přesné datum zatím není. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Velbloud pořádá rockový večer pro charitu. Vystoupí i známé kanadské...

pátek, 1. února 2019, 09:12

První rockový večer pro charitu Třeboň v tomto roce se koná v sobotu 2. února v Music baru Velbloud. Před samotným koncertem se...

Sedmnáctiletá Nikola Vaňurová utekla z budovy soudu. Pátrá po ní...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 21:07

Jihočeští policisté pátrají po sedmnáctileté Nikole Vaňurové. Před několika dny měla utéct z budovy Okresního soudu v Českých...

DRBNA HISTORIČKA: Piaristická je krátká, ale ne zapadlá. Pořád se...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 18:21

Další díl Drbny historičky se věnuje Piaristické ulici, která byla centrem dění. Dokonce v ní byla otevřena první kavárna, ve...

Dopravní podnik přichystal speciální jízdenky. Připomínají historii...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 17:02

Sto deset let uplynulo od doby, kdy do budějckých ulic poprvé vyjela tramvaj. Dopravní podnik se výročí rozhodl oslavit speciální...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.