Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Samson se rozloučí s budějckým kluzištěm. Návštěvníky čeká poslední jízda

 
pátek, 5. ledna 2018, 19:20

Poslední možnost zabruslit si kolem kašny a vychutnat si tak budějcké náměstí trochu jinak mají lidé v sobotu 6. ledna. Poté se ledová plocha rozpustí a velký Samson opět osiří.

Nejvýraznější novinkou letošních adventních trhů v Českých Budějovicích bylo unikátní ledové kluziště. Kluziště o téměř 600 metrech čtverečních ve tvaru osmiúhelníku tvořilo srdce trhů. O tom, že šlo o oblíbenou atrakci, svědčí i věčně zaplněný led. Lidé si prostě projížďku kolem samotného velkého Samsona užívali.

Všechno krásné ale jednou končí, a tak i budějcká ledová plocha zažije derniéru. Minimálně do dalších Vánoc. Poslední projížďku si mohou lidé vychutnat zítra, v sobotu 6. ledna, od 10 do 22 hodin. Stále platí, že ti, kteří si brusle nepřinesou, si je mohou vypůjčit.

 

Líbilo se vám kluziště na náměstí?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 194 čtenářů
 
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Seriál innogy Winter Run klepe na dveře

pátek, 5. ledna 2018, 16:23

Také letos bude seriál innogy Winter Run zároveň Českým pohárem v zimním běhu pod záštitou Českého atletického svazu. Kromě...

VIDEO: Tříkrálovou sbírku odstartovaly děti z pěveckého sboru Da Capo

pátek, 5. ledna 2018, 13:56

Tříkrálová sbírka, která potrvá do 14. ledna, byla oficiálně zahájena i v Budějcích. Koledníky na náměstí přivítal primátor Jiří...

Lidé loni přispěli do veřejných sbírek rekordní sumou. Nejvíc vybrali...

pátek, 5. ledna 2018, 06:49

V loňském roce se vybralo ve veřejných sbírkách rekordních 1, 656 milionu korun. Je to o jednadevadesát tisíc víc než v roce...

KULTURNÍ TIPY: Párty, které vás zahřejí!

čtvrtek, 4. ledna 2018, 18:21

Hudební i taneční nálož vás čeká ve Studentském klubu Kampa, ve Velbloudu, v klubu K2, v Komiksu nebo v MAXIMu. 

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.