Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

ZŠ T. G. Masaryka: Obhájili jsme titul za ekologii!

 
pondělí, 17. července 2017, 11:03

Čtvrtek 22. června byl pro zástupce Ekotýmu ZŠ T. G. Masaryka z Českých Budějovic velkým dnem. V Praze si převzali obhájený titul Ekoškola, který je udělován na dva roky.

„Na vyhlášení soutěže, do které je v České republice zapojeno 400 základních a středních škol s více než 94 tisíci žáky, jsme byli pozváni do Valdštejnského paláce, sídla Senátu České republiky,“ popisují zástupci Ekotýmu ZŠ. T. G. Masaryka. „Po slavnostním zahájení nám byl předán certifikát a zelená vlajka, která je symbolem Ekoškol na celém světě. Dokonce nám všem pogratuloval pan ministr životního prostředí Richard Brabec a vyfotil se s námi. Za odměnu jsme si mohli prohlédnout celý Valdštejnský palác i krásnou zahradu. Tam jsme spolu s ostatními školami nechali vyplout naše ručně vyrobené loďky, na kterých byly napsané cíle, kterých chceme dosáhnout – my bychom rádi dokončili přestavbu školní zahrady.“

Setkání Ekoškol děti završily plavbou parníkem po Vltavě, ze kterého si prohlédly pražské památky.

„Moc bychom chtěli poděkovat všem učitelům, hlavně paní učitelce Vránové a našemu panu řediteli, že s námi celé dva roky pracovali a k titulu Ekoškola nás přivedli. Všechny žáky naší školy i učitele spojuje společný zájem o ochranu životního prostředí. Společně třídíme odpad, hlídáme plýtvání energiemi, stavíme krmítka pro ptáky, přestavujeme školní zahrady nebo sázíme nové stromy v parku. Učíme se ekologii od dospělých, ale také dospělí od nás dětí. A to je moc prima,“ říkají zástupci Ekotýmu.

V současné době program Ekoškola probíhá v 64 zemích světa a účastní se jej přes 16 milionů dětí a 1 milion učitelů na 45 tisících školách.

Informace o soutěži:

Mezinárodní vzdělávací program pomáhá žákům a učitelům udělat ze školy příjemnější, demokratičtější a k přírodě bližší místo k životu. Žáci ve spolupráci s učiteli, vedením školy, provozními zaměstnanci a zástupci místní komunity hledají úspory energie a vody, snaží se o snižování množství odpadů a jejich třídění a také o zlepšení prostředí školy a jejího okolí.

Společně tvoří Ekotým, který nejdříve analyzuje situaci ve škole a na základě svých zjištění navrhuje zlepšení, jež se snaží realizovat a kontrolovat. Úspěšné školy získávají mezinárodní titul Ekoškola.

Komentáře

Lukáš Dvořák
Lukáš Dvořák

Františku, já tedy vidím informaci o jakou školu jde hned v první větě. :-)

sobota, 22. července 2017, 12:24
 
 
František Dobrota

Václave, Václave, a odkud ta škola vůbec je. Ono jich je víc. Tak to oprac

pondělí, 17. července 2017, 11:08
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • Notně opilý jedenatřicetiletý muž budil...

  • Řidička dostala na namrzlé silnici smyk a s...

  • Rozloučení je velmi silným okamžikem. A...

Reklama
 
 

Kam dál?

Janě Šrejma Kačírkové a jejím hostům aplaudovala ve stoje tisícovka návštěvníků sobotního vidovského koncertu

pondělí, 17. července 2017, 09:04

Bouřlivým aplausem ve stoje ocenila v sobotu večer tisícovka nadšených diváků výkony protagonistů koncertu uspořádaného...

Zaklíněná srna, kotě pod kapotou. Strážníci v sobotu zachraňovali především zvířata

neděle, 16. července 2017, 18:51

Sobota přinesla městským strážníkům v Českých Budějovicích dva zásahy, které byly spojeny se záchranou zvířat. Nejprve...

Po generálce s Benešovem najíždí Dynamo na tréninkový cyklus, který je běžný v sezoně

neděle, 16. července 2017, 11:00

Áčko budějckého Dynama absolvovalo na Složišti poslední přípravný zápas před ostrým startem sezony 2017 – 18. Vítězství...