Druhý ročník fotbalového souboje budějckých vysokých škol skončil výhrou Vysoké školy technické a ekonomické, která vrátila soupeři porážku z prvního střetnutí. Zápas VŠTE rozhodla až v prodloužení. Na Střelecký ostrov přišlo přes 1000 diváků.

Po vítězství v hokejovém souboji univerzit se Vysoká škola technická a ekonomická raduje z výhry i ve fotbalovém duelu. Vítězství z roku 2016 Jihočeská univerzita neobhájila a prohrála 0:1. Diváci ale na gól dlouho čekali.

Největší šanci měl v prvním poločase Daniel Poul z Jihočeské univerzity, který hlavičkou z malého vápna poslal míč těsně vedle. A i ve druhé půli byli blíž ke gólu hráči JČU. Po hodině hry se před brankáře dostal Held, ale klička mu nevyšla a balon stáhl gólman VŠTE.

Rozhodnout tak muselo až prodloužení. Pouhé dvě minuty před koncem první části udeřili hráči VŠTE. Ve 103. minutě se prosadil proti gólmanovi David Růžička po přihrávce Linharta, který hraje za ligovou Příbram - 0:1.

Jihočeská univerzita - VŠTE České Budějovice 0:1 po prodloužení

Branka: 103. Růžička. Rozhodčí: Jílek – Pečenka, Vrchota. Diváků: 1 304.

Jihočeská univerzita: Satrapa – Homolka (C), D. Poul, Bednář, Zahrádka – Valta, Staněk, Šebelka, Benhák – Chytrý, Krýsl. Náhradníci: Dudák, Páleník, Motyka, Vogl, Tomášek, Hrachovec, Held, V. Poul

VŠTE České Budějovice: Pavelec – Turek, Novotný, Dudák, Wegenkitl – Račák, Čmelík, Janovský, Kocar – Andujar, Růžička. Náhradníci: Kabele, Novotný, Vávra, Zmek, Linhart, Hanus

Fotbalový souboj univerzit 2017

Čtvrtek, 4. května 2017, 07:24

Štítky vysoká škola, Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, fotbal, Střelecký ostrov, David Růžička, SK Dynamo České Budějovice, 1. FK Příbram