Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcké Auticentrum hlásí otevřeno

úterý, 4. dubna 2017, 16:49

V noci z neděle na pondělí svítila budějcká radnice modrou barvu a vyjádřila tak podporu autistům. Mnohem delší krok pro pomoc těmto lidem však přišel až v úterý 4. dubna. To byla totiž slavnostně otevřena nová budova Auticentra.

Spolek Autisté jihu, který Auticentrum provozuje vznikl v roce 2010 a od té doby pomáhá rodinám s dětmi, které mají různé poruchy autistického spektra. Donedávna sídlilo Auticentrum v bytě po školníkovi u ZŠ Bezdrevská, ale nyní se nově přesouvá do bývalé školky v Plzeňské ulici. Ta potřebám centra vyhovuje více.

Slavnostního otevření se zúčastnil i primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda a uvolněný člen rady města pro sociální oblast Michal Kohn. Jako první však návštěvníky přivítala ředitelka Auticentra Milena Urbanová. „Jménem rodičů bych chtěla moc poděkovat statutárnímu městu České Budějovice, které našlo tento objekt a  investovalo do něj nemalé finanční prostředky, aby zde mohly být poskytovány služby pro lidi s autismem. Takových služeb je opravdu pomálu, a proto jsme nesmírně vděčni za rekontrukci tohoto objektu, aby se zde mohlo pracovat opravdu kvalitně,“ nešetřila slovy díků ředitelka Auticentra.

Radost z otevření měli i zástupci města. „Jsme rádi, že se podařilo najít využití pro budovu bývalé školky. Ty prostory, ve kterých působilo Auticentrum dosud opravdu nebyly vyhovující. Věřím, že zde se bude dětem dařit.“ řekl primátor Jiří Svoboda. V podobném duchu mluvil i zastupitel Michal Kohn: „Asi jako každý normální člověk mám radost, když se něco povede a ta práce je za námi vidět. Přál bych si, aby to tady fungovalo ke spokojenosti všech klientů a personálu.“

V areálu bývalé školky se kromě rekostruované budovy nacházejí ještě další dva pavilony. Je zde tak prostor pro budoucí rozšíření. „Jsou tu tři objekty. Jeden je již opravený a budou zde probíhat sociálně-aktivizační služby a odlehčovací pobyty. Další dva pavilony jsou prakticky neobyvatelné. Hodil by se nějaký investor,“ usmívá se Milena Urbanová.

Budoucí růst Auticentra nevyloučil ani primátor. „Náklady na rekonstrukci tohoto pavilonu se vyšplhaly přes tři miliony korun. Město chce tyto aktivity podporovat i nadále, nicméně náš rozpočet není bezedný a na opravu těch dalších dvou pavilonů v tuto chvíli nemáme dostatek financí. Věřím ale, že se podaří třeba ve spolupráci s krajem zajistit postupný růst Auticentra do rozměrů, které odpovídají významu služby, velikosti města a potřebám rodičů a jejich dětí,“ řekl Jiří Svoboda.

 
 
 


 

Kam dál?

V Temelíně zkouška sirén potrvá patnáct minut. Slyšet bude i v okolí

úterý, 4. dubna 2017, 16:31

Ke středeční celostátní zkoušce sirén se připojí i Jaderná elektrárna Temelín. V jihočeské elektrárně bude ale zkouška přibližně...

Budějce po pěti letech zdražily obecní vodu

úterý, 4. dubna 2017, 14:45

České Budějovice po pěti letech zdražily obecní vodu. Za její jeden krychlový metr odběratelé nově zaplatí 73,09 korun, dosud to...

Obyvatelé Budějc mohou dnes debatovat o dopravě ve městě

úterý, 4. dubna 2017, 12:50

Koncepce dopravy v Českých Budějovicích bude tématem dnešní besedy s obyvateli města. Pokud máte k této problematice připomínky,...

KULTURNÍ TIPY: Dan Bárta & Robert Balzar Trio, britští The Kut nebo...

úterý, 4. dubna 2017, 12:28

V prvním dubnovém týdnu se nám v Budějcích představí mladí a nadějní hudebníci z jižních Čech, ale i zkušení mazáci, jako je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě. Vyplývá to z údajů Linky bezpečí, které sdělila její mluvčí Regina Jandová. Podle ministerstva školství se zhruba dvě třetiny případů šikany týkají základních škol, třetina škol středních.

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom dnes informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy. Loni v srpnu se podrobil transplantaci plic. Titul mistra světa Lauda získal v letech 1975, 1977 a 1984.