Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcké Auticentrum hlásí otevřeno

úterý, 4. dubna 2017, 16:49

V noci z neděle na pondělí svítila budějcká radnice modrou barvu a vyjádřila tak podporu autistům. Mnohem delší krok pro pomoc těmto lidem však přišel až v úterý 4. dubna. To byla totiž slavnostně otevřena nová budova Auticentra.

Spolek Autisté jihu, který Auticentrum provozuje vznikl v roce 2010 a od té doby pomáhá rodinám s dětmi, které mají různé poruchy autistického spektra. Donedávna sídlilo Auticentrum v bytě po školníkovi u ZŠ Bezdrevská, ale nyní se nově přesouvá do bývalé školky v Plzeňské ulici. Ta potřebám centra vyhovuje více.

Slavnostního otevření se zúčastnil i primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda a uvolněný člen rady města pro sociální oblast Michal Kohn. Jako první však návštěvníky přivítala ředitelka Auticentra Milena Urbanová. „Jménem rodičů bych chtěla moc poděkovat statutárnímu městu České Budějovice, které našlo tento objekt a  investovalo do něj nemalé finanční prostředky, aby zde mohly být poskytovány služby pro lidi s autismem. Takových služeb je opravdu pomálu, a proto jsme nesmírně vděčni za rekontrukci tohoto objektu, aby se zde mohlo pracovat opravdu kvalitně,“ nešetřila slovy díků ředitelka Auticentra.

Radost z otevření měli i zástupci města. „Jsme rádi, že se podařilo najít využití pro budovu bývalé školky. Ty prostory, ve kterých působilo Auticentrum dosud opravdu nebyly vyhovující. Věřím, že zde se bude dětem dařit.“ řekl primátor Jiří Svoboda. V podobném duchu mluvil i zastupitel Michal Kohn: „Asi jako každý normální člověk mám radost, když se něco povede a ta práce je za námi vidět. Přál bych si, aby to tady fungovalo ke spokojenosti všech klientů a personálu.“

V areálu bývalé školky se kromě rekostruované budovy nacházejí ještě další dva pavilony. Je zde tak prostor pro budoucí rozšíření. „Jsou tu tři objekty. Jeden je již opravený a budou zde probíhat sociálně-aktivizační služby a odlehčovací pobyty. Další dva pavilony jsou prakticky neobyvatelné. Hodil by se nějaký investor,“ usmívá se Milena Urbanová.

Budoucí růst Auticentra nevyloučil ani primátor. „Náklady na rekonstrukci tohoto pavilonu se vyšplhaly přes tři miliony korun. Město chce tyto aktivity podporovat i nadále, nicméně náš rozpočet není bezedný a na opravu těch dalších dvou pavilonů v tuto chvíli nemáme dostatek financí. Věřím ale, že se podaří třeba ve spolupráci s krajem zajistit postupný růst Auticentra do rozměrů, které odpovídají významu služby, velikosti města a potřebám rodičů a jejich dětí,“ řekl Jiří Svoboda.

 
 
 


 

Kam dál?

V Temelíně zkouška sirén potrvá patnáct minut. Slyšet bude i v okolí

úterý, 4. dubna 2017, 16:31

Ke středeční celostátní zkoušce sirén se připojí i Jaderná elektrárna Temelín. V jihočeské elektrárně bude ale zkouška přibližně...

Budějce po pěti letech zdražily obecní vodu

úterý, 4. dubna 2017, 14:45

České Budějovice po pěti letech zdražily obecní vodu. Za její jeden krychlový metr odběratelé nově zaplatí 73,09 korun, dosud to...

Obyvatelé Budějc mohou dnes debatovat o dopravě ve městě

úterý, 4. dubna 2017, 12:50

Koncepce dopravy v Českých Budějovicích bude tématem dnešní besedy s obyvateli města. Pokud máte k této problematice připomínky,...

KULTURNÍ TIPY: Dan Bárta & Robert Balzar Trio, britští The Kut nebo...

úterý, 4. dubna 2017, 12:28

V prvním dubnovém týdnu se nám v Budějcích představí mladí a nadějní hudebníci z jižních Čech, ale i zkušení mazáci, jako je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik Kodras

Na trénování "obyčejných lidí" už mu nezbývá čas. Spolu se svým týmem se plně věnuje profesionálním sportovcům. Pod rukama už mu prošla taková jména jako Jirka Novotný, Milan Gulaš, Tomáš Sivok nebo Roman Will. I když je budějčák Dominik Kodras na první pohled sympaťák, v posilovně z něj jde strach. Výsledky se pak ale zaručeně dostaví.

Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

Převážení malého dítěte v přívěsném vozíku za jízdním kolem by měla být jedna z nejbezpečnějších variant, jak ho brát na cyklotúru. Jaká je realita? Spotřebitelská organizace dTest otestovala 11 modelů cyklovozíků, pět z nich v testu propadlo. Nedostatky se týkaly praktických zkoušek v terénu, složitého sestavování, nepohodlí, bezpečnostních rizik a obsahu nežádoucích chemikálií.

Potíže s hraním hazardu a závislostí může mít 164 tisíc lidí

Kolem 164 tisíc lidí nad 15 let v Česku může mít podle odborných odhadů problémy s hraním hazardních her a se závislostí na něm. Patologických hráčů je pak bezmála 60 tisíc. Sázení a hraní nemá pod kontrolou asi 13 tisíc mladých do 18 let. Vyplývá to z výroční zprávy o hazardním hraní za loňský rok, s níž by se měla v pondělí seznámit vláda. V posledních letech počty klesly. Češi loni za hazard utratili 249,5 miliardy korun, prohráli 31,3 miliardy.