Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Budějce hostí festival dobrého jídla a pití, jarní Gastrofest. Jeho součástí jsou Travelfest a Febiofest

 
pondělí, 3. dubna 2017, 12:21

Jarní verze tradičního Gastrofestu bude mít od čtvrtka 6. dubna do soboty 8. dubna premiéru na českobudějovickém výstavišti. Součástí přehlídky dobrého jídla a pití bude veletrh cestovního ruchu Travelfest a pro milovníky kvalitní filmové tvorby Febiofest.

Setkání gurmánů a gastronomů nabídne ochutnávku rozmanitých jídel, například z mexické, indonéské, mongolské, texaské nebo filipínské kuchyně. Ale chybět nebudou ani pokrmy z tuzemské kuchyně, takzvaná jihočeská náves, kde budou prezentovat pokrmy lokální producenti. Návštěvníci budou moci ochutnat třeba i jarní a letní pokrmy a najít na tomto festivalu dobrého jídla a pití třeba jen inspiraci.

„Je nesmyslné nabízet lidem grilovací párty na podzim, předvádět jim nábytek na zahradu nebo bazény. Tohle všechno souvisí s jarem. Proto jsme se rozhodli pro Gastrofest Jaro 2017," vysvětlil hlavní organizátora a ředitel českobudějovického Gastrofestu Vladimír Tůma.

Gastrofest se uskuteční od čtvrtka 6. do soboty 8. dubna. Současně s ním bude na českobudějovickém výstavišti veletrh cestovního ruchu Travelfest. Ten je zaměřený to, aby seznámil návštěvníky s nabídkou a různými možnostmi využití volného času, nejen v jižních Čechách. Letošní ročník se koná v duchu jižních Čech pohodových a na své si přijde opravdu každý.

„U nás se návštěvníci dozví, jak si v jižních Čechách užít kulturu, zasportovat si, jak si odpočinout na jihočeském venkově," uvedl k Travelfestu ředitel jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Třetím do party je v termínu 6. až 8. dubna na českobudějovickém výstavišti Febiofest, který potěší milovníky kvalitní filmové tvorby. K vidění budou vybrané snímky v rámci regionálních ozvěn, Febiofest tak nabízí možnost shlédnout kvalitní filmy i divákům mimo hlavní město.

Soutěž o vstupenky na Gastrofest Jaro 2017
(6. 4. – 8. 4., denně od 10:00 do 18:00)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou čtyři čtenáři získají dvě vstupenky na jarní Gastrofest, jehož součástí je Travelfest a Febiofest.  K účasti stačí prostřednictvím formuláře do úterý 4. dubna do 8. hodiny zodpovědět následující otázku a pak už jen čekat na slosování. 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.  

SOUTĚŽ SKONČILA!

Na českobudějovickém výstavišti se uskuteční první ročník jarního Gastrofestu. Správně je tedy odpověď A.

Po dvou vstupenkách na Gastrofest Jaro 2017 vyhráli: Miroslav Bouška, Luboš Lacina, Martina Zachariášová a Jana Růžičková. Blahopřejeme!    

Napsal Yvetta Chmelová | Foto gastrofest.cz
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Motor potřebuje s Jihlavou naplno bodovat. Bude to drama

pondělí, 3. dubna 2017, 11:13

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice sahali ve včerejším zápase na jihlavském ledě po třech bodech. Nakonec ale mají jen jeden...

Budějčáci utopili bohyni smrti Moranu a přinesli do města jaro

pondělí, 3. dubna 2017, 09:37

Jako každý rok na Smrtnou neděli se i letos v Budějcích odehrál starý pohanský rituál vítání jara. Četný zástup vynesl za hradby...

NovinKIA u Auto Future. Nové modely, nové ceny, nové možnosti

pondělí, 3. dubna 2017, 07:59

Společnost Auto Future se zabývá prodejem a servisem vozů již od roku 1997, ale až v roce 2013 připojila ke svému týmu značku...

FOTO: Budějcká radnice svítila modře. Kampaň měla upozornit na...

pondělí, 3. dubna 2017, 06:06

Netradiční pohled se naskytl těm, kteří procházeli mezi nedělní devátou večerní hodinou a pondělního šestou ranní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.