Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V baráži bude Motoru fandit i Černá věž

 
úterý, 28. března 2017, 10:40

Motoru dnes začíná klíčová fáze sezóny. Nejinak to cítí i fanoušci, kteří v pondělí otevírali na náměstí novou hospodu věnovanou oblíbenému klubu. „Všichni se hrozně těšíme, až to dnes vypukne. Nemůžeme se dočkat. Snad to dobře dopadne,“ říká jeden z členů Motorfans Jan „Žíža“ Žižka.

Před dvěma lety oblékli fanoušci do motoráckého dresu Samsona. Letos bude pro změnu hokejistům fandit Černá věž. „Před dvěma lety jsme tu měli akci se Samsonem, a tak jsme i letos přemýšleli, jak bychom mohli ještě jinak město vyzdobit. Chtěli jsme nový nápad, a jelikož je Černá věž jednou z našich hlavních dominant, tak jsme si řekli, že bylo hezké vyzdobit právě ji,“ doplňuje Žíža.

O tom, že tato akce přinese Motoru štěstí, Jan Žižka nepochybuje. „Jsme o tom přesvědčeni.“ Samotná podpora budějcké dominanty ale nebude stačit. Bude třeba i pomoc fanoušků. „Dnes vyrážíme do Pardubic a doufám, že kluky doženeme k prvním bodům,“ doplňuje,

Vzhledem k pondělní otevírače hospody a dlouhé cestě autobusem by se mohlo stát, že někteří fanoušci budou při příjezdu do Pardubic lehce pod parou a nemuseli by tak být na stadion vpuštěni. „Tohle máme také ošéfované. Nechceme nic nechat náhodě. Hodně by nás mrzelo, kdyby někdo zůstal před vstupem, takže jsme se domluvili, že minimálně po cestě tam vůbec pít nebudeme. Máme nakoupené nealkoholické šáňo, takže bude sranda,“ s úsměvem zakončuje Žíža.

Fanouškovskou iniciativu vítá i primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda. „Líbí se mi to. Alespoň ti, kteří se tolik nezaobírají hokejem, vidí, že se něco děje. Budějcký hokej patří dlouhodobě v lize k nejlepším a věříme, že se jim letos podaří postoupit. Zatím se to vždy těsně před cílem nepodařilo, ale letos myslím, že mají hokejisté dobře našlápnuto. Věřím, že zůstanou pevní jako ta Černá věž a projdou do Extraligy,“ říká Svoboda.

Pro primátora bude mít první zápas baráže speciální náboj. „Samozřejmě budu sledovat. Já jsem se v Pardubicích narodil, takže to pro mě bude trochu speciální. Rozpolcen ale nebudu. Jednoznačně budu fandit Motoru,“ uzavírá.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie žádá o pomoc při pátrání po Pavlíně...

  • Budějcký advent nabídne tradici i novinky....

  • Na Písecku byla potvrzena smrtelná...

  • Rozloučení je velmi silným okamžikem. A...

Reklama
 
 

Kam dál?

Nová budějcká kapela The River Of The Lost Souls představuje svůj první klip

úterý, 28. března 2017, 09:51

Budějckou hudební scénu obohatila zcela nová kapela. Má název The River Of The Lost Souls a před několika dny...

KOČIČÍ OKÉNKO: Spousta kočičích fešáků a krasavic hledá nové domovy

pondělí, 27. března 2017, 21:22

Kočičích svěřenců, kteří našli dočasná útočiště u dobrovolníků a stále hledají domovy, ubývá, to však neznamená, že už...

Pořádný nátěr s kapelou Krucipüsk v pátek v budějckém Klubu Slavie

pondělí, 27. března 2017, 19:01

Dámy, pánové, děti, no prostě všichni fanoušci kapely Krucipüsk. Slyšte! V pátek 31. března po 21. hodině vypukne...