Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Máte nápad? Dovolte vyrůst svým podnikatelským snům v Jihočeském kraji

 
čtvrtek, 14. prosince 2017, 10:51

Přemýšlíte nad tím, že byste začali podnikat, ale bojíte se, protože nevíte jak začít, co vše budete potřebovat a co to bude obnášet? Pokud ale máte nápad na podnikání, který je vaším snem, nemusíte se bát. Každý jednou začínal. I slavní vynálezci a bohatí lidé jednou začínali a věřte tomu, že jejich začátky nebyly růžové.

Start do podnikání sice vypadá jako bludný kruh, ale pokud jste podnikatelsky nepolíbení a chystáte se na podnikání, nevěšte hlavu. Z tohoto začarovaného kruhu vede zajímavá cesta ven. Třeba díky soutěži pro začínající podnikatele. Možná se vám to bude zdát jako pošetilý nápad, soutěžit o úspěch. Ale je to tak.

Ti, co zvažují začít podnikat, hledají investory, kontakty či jen zkušenosti, se mohou přihlásit do zcela nové soutěže Jihoczech. Připravil ji Jihočeský vědeckotechnický park ve spolupráci s partnery a chce jím podpořit všechny, kteří mají odvahu, chtějí podnikat a svou myšlenku chtějí převést v čin.

„Soutěž jsme vyhlásili na začátku října a všichni, kteří mají chuť se do ní zapojit, se mohou přihlašovat nejpozději do 31. ledna prostřednictvím jednoduchého formuláře na stránkách www.jihoczech.cz. Do soutěže se mohou přihlásit jak studenti vysokých a vyšších odborných škol, tak i všichni další, kterým je více než osmnáct let a mají podnikatelský nápad,“ uvedl ředitel Jihočeského vědeckotechnického parku v Českých Budějovicích František Mlčák, který má, společně s dušemi projektu Lenkou Chrobočkovou a Ninou Mocovou, soutěž na svých bedrech.

Účastí v soutěži lze jen získat

Soutěž je pro všechny zájemce o podnikání, kteří si chtějí otestovat svůj nápad, nastartovat své. Jedinou podmínkou je mít něco společného s Jihočeským krajem, žít v regionu a nebo v něm chtít podnikat. „Chceme, aby dobré nápady, které tady v regionu vzniknou, také v regionu zůstaly,“ podotkl Mlčák. Splňujete tuhle podmínku? Pak už jen stačí poslat svůj nápad prostřednictvím velice jednoduchého formuláře a zájemce je zařazen do soutěže.

„Již v průběhu soutěže se může zájemce účastnit odborných seminářů, které v Jihočeském vědeckotechnickém parku realizujeme,“ podotkl Mlčák. Zajímavé jsou i ceny, které čekají na ty nejlepší nápady. „Kromě finanční podpory třeba půlroční zasídlení u nás. Ovšem nekončí to předáním cen. Nehodíme začínající podnikatele přes palubu, ale náš tým se jim bude věnovat a podporovat je dál,“ dodal František Mlčák.

Tím, že se do soutěže zájemce zapojí, nic neztratí. Naopak jen získá, už třeba jen radu, zkušenost. Tak dejte vědět o svém podnikatelském nápadu.

Garantem programu Jihoczech s podtitulem soutěž nejen pro startupy se stal Jihočeský kraj. Konkrétní termíny, harmonogram a zároveň ceny, které budou udělovány, naleznete na webu Jihoczech.

Partnery projektu jsou: Československá obchodní banka, a.s., pobočka České Budějovice; Moore Stephens s.r.o.; CzechInvest, regionální kancelář pro Jihočeský kraj; Jihočeská hospodářská komora, Jaip, o.p.s.; Technologické centrum Písek, s.r.o.; Business for Breakfest Česká republika, s.r.o., a  mediálním partnerem je rádio Kiss.

 


 

Kam dál?

České Budějovice budou příští rok hospodařit se schodkem 165 milionů...

čtvrtek, 14. prosince 2017, 07:50

České Budějovice budou v příštím roce hospodařit s výdaji téměř 2,23 miliardy korun a s příjmy 2,06 miliardy korun. Schodek 165...

SOUTĚŽ: Z nuly na sto. Jan Hájek proměnil svou vizi v realitu....

středa, 13. prosince 2017, 18:57

Být pilotem letadla, řidičem formule, členem zásahové jednotky SWAT nebo třeba kovářem. Asi každý si vybaví svůj dětský sen,...

Závěrečná fáze modernizace budějckého letiště byla zahájena

středa, 13. prosince 2017, 16:41

Cena zhruba 495 milionů korun. Doba stavby 550 dní s dokončením do května 2019. Zhotovitel firma Hochtief. Tak zní scénář druhé...

Fascinuje mě energie, kterou dostávám od lidí jako reakci na mé...

středa, 13. prosince 2017, 11:49

Budějčák Václav Brom má k hudbě velmi silný vztah již od útlého dětství. Vyrůstal totiž v umělecky založené rodině a místo do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.