Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Máte nápad? Dovolte vyrůst svým podnikatelským snům v Jihočeském kraji

 
čtvrtek, 14. prosince 2017, 10:51

Přemýšlíte nad tím, že byste začali podnikat, ale bojíte se, protože nevíte jak začít, co vše budete potřebovat a co to bude obnášet? Pokud ale máte nápad na podnikání, který je vaším snem, nemusíte se bát. Každý jednou začínal. I slavní vynálezci a bohatí lidé jednou začínali a věřte tomu, že jejich začátky nebyly růžové.

Start do podnikání sice vypadá jako bludný kruh, ale pokud jste podnikatelsky nepolíbení a chystáte se na podnikání, nevěšte hlavu. Z tohoto začarovaného kruhu vede zajímavá cesta ven. Třeba díky soutěži pro začínající podnikatele. Možná se vám to bude zdát jako pošetilý nápad, soutěžit o úspěch. Ale je to tak.

Ti, co zvažují začít podnikat, hledají investory, kontakty či jen zkušenosti, se mohou přihlásit do zcela nové soutěže Jihoczech. Připravil ji Jihočeský vědeckotechnický park ve spolupráci s partnery a chce jím podpořit všechny, kteří mají odvahu, chtějí podnikat a svou myšlenku chtějí převést v čin.

„Soutěž jsme vyhlásili na začátku října a všichni, kteří mají chuť se do ní zapojit, se mohou přihlašovat nejpozději do 31. ledna prostřednictvím jednoduchého formuláře na stránkách www.jihoczech.cz. Do soutěže se mohou přihlásit jak studenti vysokých a vyšších odborných škol, tak i všichni další, kterým je více než osmnáct let a mají podnikatelský nápad,“ uvedl ředitel Jihočeského vědeckotechnického parku v Českých Budějovicích František Mlčák, který má, společně s dušemi projektu Lenkou Chrobočkovou a Ninou Mocovou, soutěž na svých bedrech.

Účastí v soutěži lze jen získat

Soutěž je pro všechny zájemce o podnikání, kteří si chtějí otestovat svůj nápad, nastartovat své. Jedinou podmínkou je mít něco společného s Jihočeským krajem, žít v regionu a nebo v něm chtít podnikat. „Chceme, aby dobré nápady, které tady v regionu vzniknou, také v regionu zůstaly,“ podotkl Mlčák. Splňujete tuhle podmínku? Pak už jen stačí poslat svůj nápad prostřednictvím velice jednoduchého formuláře a zájemce je zařazen do soutěže.

„Již v průběhu soutěže se může zájemce účastnit odborných seminářů, které v Jihočeském vědeckotechnickém parku realizujeme,“ podotkl Mlčák. Zajímavé jsou i ceny, které čekají na ty nejlepší nápady. „Kromě finanční podpory třeba půlroční zasídlení u nás. Ovšem nekončí to předáním cen. Nehodíme začínající podnikatele přes palubu, ale náš tým se jim bude věnovat a podporovat je dál,“ dodal František Mlčák.

Tím, že se do soutěže zájemce zapojí, nic neztratí. Naopak jen získá, už třeba jen radu, zkušenost. Tak dejte vědět o svém podnikatelském nápadu.

Garantem programu Jihoczech s podtitulem soutěž nejen pro startupy se stal Jihočeský kraj. Konkrétní termíny, harmonogram a zároveň ceny, které budou udělovány, naleznete na webu Jihoczech.

Partnery projektu jsou: Československá obchodní banka, a.s., pobočka České Budějovice; Moore Stephens s.r.o.; CzechInvest, regionální kancelář pro Jihočeský kraj; Jihočeská hospodářská komora, Jaip, o.p.s.; Technologické centrum Písek, s.r.o.; Business for Breakfest Česká republika, s.r.o., a  mediálním partnerem je rádio Kiss.

 


 

Kam dál?

Jihočeská záchranná služba má nový transportní inkubátor

středa, 13. prosince 2017, 06:43

V rámci zlepšování péče o obyvatele se Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje zaměřila i na skupinu novorozenců. A to...

FOTO: Cenu Spokojený zákazník Jihočeského kraje letos převzalo...

úterý, 12. prosince 2017, 09:32

Celkem sedmnáct nejférovějších podnikatelů regionu získalo titul Spokojený zákazník Jihočeského kraje 2017. Cena je pro...

SJÍZDNOST: Silnice na jihu Čech jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

pondělí, 11. prosince 2017, 08:20

Všechny silnice v Jihočeském kraji jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Většina vozovek zůstává po chemickém ošetření...

SJÍZDNOST: Na šumavských silnicích se tvoří sněhové jazyky

neděle, 10. prosince 2017, 08:19

Na šumavských silnicích v okresech Prachatice a Český Krumlov se tvoří sněhové jazyky. Na vozovkách je ujetá vrstva sněhu krytá...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.