Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Vyhledávání

Nalezené články:

Čtyřiačtyřicetiletý muž zpronevěřil několik milionů korun. Policie ho vzala do vazby

pátek, 4. května 2018, 15:21KrimiPísecko
 
Ilustrační fotografie

Jihočeští kriminalisté obvinili na konci dubna čtyřiačtyřicetiletého muže, který spáchal hned několik závažných činů. Obviněný muž, který způsobil škodu za více než 35 milionů korun, byl kvůli podezření z útěku vzat do vazby.

 

KOMENTÁŘ: Problém jménem sociální bydlení: Z eráru peníze tečou, jen nikdo neví kam

pátek, 4. května 2018, 12:51SpolečnostEkonomikaKomentáře
 
Ilustrační foto.

Šedesát miliard a nic. Ve svých komentářích se čas od času opírám o výsledky kontrol a auditů Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), jehož činnost je velmi důležitá. Ačkoliv závěrečné zprávy z kontrol nejsou pro daňového poplatníka příjemným čtením, neměly...

 

Budějce by se mohly dočkat nové tribuny na Sokolském ostrově

středa, 25. dubna 2018, 06:48SportSpolečnostČeskobudějovicko
 
Tribuna TJ Sokol je v dezolátním stavu.

Sportoviště TJ Sokol v Českých Budějovicích by mohlo brzy dostat nový kabát. Sokolové čekají na schválení dotace od ministerstva školství a tělovýchovy, na opravu tribuny, která je v současnosti v nevyhovujícím stavu, a sportovní zázemí včetně umýváren,...

 

Mydlovarští hasiči světili nové vozidlo

úterý, 24. dubna 2018, 08:24SpolečnostČeskobudějovicko
 
Hasiči z Mydlovar na Českobudějovicku uvedli v sobotu 21. dubna slavnostně do „služby“ své nové vozidlo pro přepravu osob.

Hasiči z Mydlovar na Českobudějovicku uvedli v sobotu 21. dubna slavnostně do „služby“ své nové vozidlo pro přepravu osob. Nový devítimístný minibus Mercedes-Benz Sprinter 314 CDI za zhruba milión korun posvětil administrátor Římskokatolické farnosti...

 

Historickým městem roku 2017 jsou jihočeské Slavonice. Triumf jim vynesl milion korun

středa, 18. dubna 2018, 14:57KulturaSpolečnostJindřichohradecko
 
Slavonice.

Historickým městem roku 2017 jsou renesanční Slavonice, známé unikátně dochovaným historickým centrem s měšťanskými domy zdobenými sgrafitovými fasádami. Letošního držitele ceny za příkladnou péči o památky a užívání státní dotace na jejich opravu...

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie:

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily:

Nebyly nalezeny žádné profily.

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Z Budějc do Rakouska se bude jezdit...

  • VIDEO: Propojka Máje a Vltavy je otevřena....

  • Neznámý vandal poškodil cizí auto. Majiteli...

  • Po nezletilém chlapci už měsíc pátrá...

 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Vizuální stránka jídla nesmyslně nabývá na důležitosti, říká Zdeněk Pohlreich

V Česku před lety nastartoval malou gastronomickou revoluci. Díky televiznímu pořadu ukazoval, že jíst se dá kvalitně a není to ani nic složitého. Zdeněk Pohlreich je dnes stále jednou z nejvýraznějších tváří gastronomického byznysu u nás. V dalším díle Drbárny se rozpovídal třeba o životě v zahraničí nebo o tom, že jídlo by mělo především dobře chutnat.

Historička: O společnosti vypovídá i to, jaké slaví svátky a jak

Ze vzniku Československa v roce 1918 se neradoval každý, později stát vydával instrukce, jak se má tento svátek slavit. Jak se 28. říjen slavil v minulosti a jak to bylo s dalšími svátky z první republiky, zkoumali historici z Masarykova ústavu a Archivu (MÚA) Akademie věd ČR a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svá zjištění sepsali v knize, která vyjde letos v srpnu. Bádání přiblížila v rozhovoru Dagmar Hájková z MÚA.

ANKETA: Orwellův zákon aneb rozvědka do každého domu. Přijde Velký bratr i k nám?

V roce 2017 se ve sněmovně projednávala kontroverzní novela zákona o Vojenském zpravodajství a souvisejících zákonů. Tato novela sice vzhledem k podzimním volbám a kauze s Čapím hnízdem spadla pod stůl, nicméně v programovém prohlášení současné vlády v demisi se s přijetím takového zákona počítá. Proč je ale návrh novely z roku 2017 tak kontroverzní a hrozí nadále jeho přijetí?