Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "Město před sto"

MĚSTO PŘED STO: Za T.G.M se hodně pilo. U nás převažovalo pivo

sobota, 29. prosince 2018, 15:15SpolečnostČeskobudějovicko
 
Letos se prvně mohlo připíjet na zdraví a dobrý rok 2019 na věži na ploše náměstí.

Historik Jan Schinko sepsal poslední díl seriálu Město před sto, který po celý rok reflektoval stoleté výročí republiky. Ke konci roku patří oslavy, a proto se dnešní díl věnuje budějckým hospodám a barům.

 

MĚSTO PŘED STO: Soužití Čechů a Němců nebylo jednoduché

středa, 28. listopadu 2018, 16:22SpolečnostČeskobudějovicko
 
Německý dům na pravém břehu Malše, centrum německých spolků, dnes Kulturní dům Slavie

Němci byli součástí Českých Budějovic už od dob jeho vzniku. Vzájemné soužití s českými obyvateli ale nebylo vždy růžové.

 

MĚSTO PŘED STO: I když se v Besedě řešila politika, měla hlavně široký rozsah kulturní a hospodářský

úterý, 30. října 2018, 19:54SpolečnostČeskobudějovicko
 
Průvod strany národně sociální Na sadech u Besedy před rokem 1932.

Budějcká Drbna přináší osmý díl seriálu, který vznikl ve spolupráci s historikem Janem Schinkem u příležitosti stoletého výročí republiky. Jaké proměny se ve městě za sto let odehrály? Nyní se zaměříme na budějckou Besedu.

 

MĚSTO PŘED STO: Z Paříže přišlo mikádo, bohatí muži byli vybaveni obleky

úterý, 25. září 2018, 20:21SpolečnostČeskobudějovicko
 
Archiv Jan Schinko

Další díl speciálního seriálu Město před sto se tentokrát podíval na prvorepublikové oblékání. Pánové nosili obleky, klobouky a do módy přišlo mikádo.

 

MĚSTO PŘED STO: Radnice měla za první republiky dobré metaře. Před nimi se neodvážil odhodit papírek ani nevycválaný výrostek

středa, 29. srpna 2018, 15:02ČeskobudějovickoDrbna historička
 
Mlýnská stoka, dříve Mlýnsky potok, proti proudu na Senovážném náměstí.

Budějcká Drbna přináší osmý díl seriálu, který vznikl ve spolupráci s historikem Janem Schinkem u příležitosti stoletého výročí republiky. Jaké proměny se ve městě za sto let odehrály? Nyní se zaměříme na pořádek v Českých Budějovicích.

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Město před sto"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Město před sto"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.