Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "Biologické centrum AV ČR"

Vědci ukážou svou práci veřejnosti. Odvážlivci se mohou podívat i do chovu klíšťat

sobota, 3. listopadu 2018, 08:45Vzdělání
 
Ilustrační foto, pixabay.com

Už příští pondělí odstartuje 18. ročník největšího českého vědeckého festivalu – Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. V Budějcích tak bude možné navštívit Biologické centrum AV ČR, které pořádá dny otevřených dveří a nabízí přednášky pro středoškoláky.

 

V Budějcích se naplno rozjel výzkum půdy a vody, nové laboratoře se zaměří na koloběh živin

sobota, 2. června 2018, 16:16VzděláníByznysČeskobudějovicko
 
Ilustrační foto

V pátek 1. června byly slavnostně otevřeny nové laboratoře na výzkum interakcí mezi půdou a vodou v budově Biologického centra AV ČR. Z celkem 600 m2 zrekonstruovaných prostor tvoří více než polovinu nově zřízené laboratoře, které budou sloužit zejména...

 

Vědci zmapovali dvanáct tisíc starých stromů v jihomoravských luzích. A našli vzácné brouky

středa, 19. července 2017, 15:48Společnost
 
Solitérní stromy s čapím hnízdem

Unikátní mapu zelených veteránů a jejich ohrožených broučích obyvatel vytvořili entomologové z Biologického centra AV ČR a geoinformatici z Ostravské univerzity. Údaje sbírali v jihomoravských luzích na ploše 14 tisíc hektarů od roku 2006. Našli i vzácné...

 

Kancelář primátora hledá významné osobnosti pro udělení vyznamenání

neděle, 17. července 2016, 14:53ČeskobudějovickoSpolečnost
 
Primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda

Tak jako každý rok i letos bude primátor Budějc rozdávat medaile za statečnost a zásluhy. Loni vyznamenal celkem devět lidí a nyní bude jeho kancelář přijímat návrhy nové.

 

Hledají se hrdinové a osobnosti, co si zaslouží ocenění

sobota, 29. srpna 2015, 15:26SpolečnostČeskobudějovicko
 
Foto: Policie ČR

U příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu budou uděleny významným osobnostem a statečným jedincům medaile Za zásluhy a Za statečnost. Návrhy osobností přijímá kancelář primátora do konce září.

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Biologické centrum AV ČR"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Biologické centrum AV ČR"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.