Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "Švábův Hrádek"

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: pamětnice těžkých časů

sobota, 20. července 2019, 10:12SpolečnostČeskobudějovicko
 
Pamětnice těžkých časů

V dnešním díle se vrátíme ke smutnému dni, od kterého uteklo již téměř 75 let. Vrátíme se k náletu na České Budějovice, který provedla spojenecká vojska dne 24. března 1945. O samotném bombardování našeho města již bylo napsáno poměrně hodně článků, my...

 

České Budějovice zvýší počet nádob na bioodpad

úterý, 20. října 2015, 16:58SpolečnostČeskobudějovicko
 
Ilustrační foto

Počet nádob na bioodpad v Českých Budějovicích vzroste. Lidé využívají 6100 takových kontejnerů a přibude dalších 470. Město tím reaguje na vyšší poptávku. Nádoby na bioodpad se nacházejí hlavně v částech města, kde lidé udržují zahrady.

 

Přímý spoj MHD z Máje až na sever Vltavy? Nevyplatil by se

úterý, 27. ledna 2015, 14:04DopravaČeskobudějovicko
 
Ilustrační foto

Cesta za prací z Máje na sídliště Vltava může být leckdy složitější, než se může na první pohled zdát. Pokud jedete až na zastávku Vltava, musíte počítat s přestupem. Ospalé ráno se tak mění v boj o každou minutu, jak upozornila čtenářka Vanda Matoušková.

 

Policisté zachránili ženu, která odjela za město zemřít

čtvrtek, 19. června 2014, 19:33Krimi
 
Ilustrační foto

Život čtyřiačtyřicetileté ženy, která v pondělí odpoledne spolykala léky a odjela autem do Švábova Hrádku o samotě zemřít, zachránili včasným zásahem budějčtí policisté. Ten sice trval pouze půl hodiny, ale během této doby měla každá minuta cenu zlata.

 

Na Švábův Hrádek bude jezdit nová linka MHD

čtvrtek, 30. ledna 2014, 12:37Doprava
 
Ilustrační foto

Od pondělí 3. února doplní budějcký systém MHD nová linka s číslem 45, která bude jezdit mezi ulicí Na Sádkách a sídlištěm Máj. Rezidenční čtvrť mezi Stromovkou, Švábovým Hrádkem a univerzitním kampusem městskou hromadnou dopravou dosud obsluhována...

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Švábův Hrádek"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Švábův Hrádek"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.