Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "český lev"

FOTO: Největší zlaťák Evropy je hotový, od února ho můžete vidět v Císařské konírně

středa, 23. ledna 2019, 07:30Společnost
 
Tato mince má mnoho nej…

Česká mincovna dokončila výrobu jedinečné 130 kilové zlaté mince pro Českou národní banku. Její výroba přitom nebyla vůbec jednoduchá a trvala několik měsíců. Za pár dní bude vystavena i pro veřejnost.

 

Petr Zelenka režíruje v Jihočeském divadle černou grotesku Živý obraz

čtvrtek, 14. prosince 2017, 13:16KulturaČeskobudějovicko
 
Petr Zelenka režíruje v Českých Budějovicích černou grotesku Živý obraz, jejíž premiéru uvede Jihočeské divadlo v pátek 15. prosince.

Petr Zelenka režíruje v Českých Budějovicích černou grotesku Živý obraz, jejíž premiéru uvede Jihočeské divadlo v pátek 15. prosince. V inscenaci německého dramatika Maria von Mayenburga ztvární hlavní role Věra Hlaváčková a Pavel Oubram.

 

Radnice, na jejímž nádvoří se dříve porážela kůzlata, měnila tvář s politickými režimy

čtvrtek, 5. března 2015, 00:41ČeskobudějovickoDrbna historička
 
Barokní radnice před rokem 1911. Na rohu ulic Radniční a Biskupské areál městských hasičů (později palác Fénix)

I v dalším díle se budějcký historik Jan Schinko pohybuje po náměstí. Čtenářům nyní nabízí informace o radnici. Píše o její výstavbě, o tom, jak se v průběhu let měnila, ale i o tom, co se v jejím okolí dělo.

 

K výročí založení Budějc vydala Česká národní banka pamětní minci

úterý, 3. března 2015, 12:02SpolečnostČeskobudějovicko
 
Podoba pamětní mince k výročí 750 let od založení Českých Budějovic

Česká národní banka vydala pamětní stříbrnou minci k 750. výročí založení Českých Budějovic. Mince v nominální hodnotě 200 korun bude v prodeji od 4. března. Autorem jejího výtvarného návrhu je akademický sochař Zbyněk Fojtů.

 

SOUTĚŽ: Jan Budař vystoupí dnes večer ve Velbloudu

čtvrtek, 7. listopadu 2013, 10:58KulturaSoutěže
 
Jan Budař při svém minulém koncertu v Mighty Baru Velbloud

Jan Budař patří k výrazným osobnostem současného českého kulturního života. Do širokého povědomí veřejnosti se dostal v roce 2003 svým bravurním hereckým výkonem ve filmu Nuda v Brně a od té doby se jeho jméno objevuje v mnoha úspěšných počinech všech...

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "český lev"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "český lev"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Brněnští senioři se v Domově Kosmonautů mohou těšit na novou terasu a komunitní sál

Senioři v Domově Kosmonautů ve Starém Lískovci se mohou těšit na nové prostory. Město schválilo projekt dvoupatrové přístavby s komunitním sálem, pobytovou terasou i kancelářskými prostory za bezmála 50 milionů korun. Do konce roku by měl být hotový projekt.

V Liberci se chystá natáčení seriálu s Kylem MacLachlanem a Sofií Helin. Hledá se kompars

Produkční společnost Cinenord Company připravuje seriál Atlantic Crossing. Příběh norské korunní princezny Marty Švédské během druhé světové války se bude natáčet už příští týden v Liberci. A hledají se komparsisté.

Češka zadržená s heroinem dostala v Pákistánu trest přes osm let

Pákistánský soud poslal na osm let a osm měsíců do vězení Češku zadrženou loni v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Informovala o tom dnes pákistánská televize Geo. Češka dostala kromě trestu odnětí svobody také pokutu ve výši 113 tisíc pákistánských rupií (asi 18 200 korun).