Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Hluboké nad Vltavou vznikla povolební koalice stran. Dohodla se na obsazení politických funkcí

 
pondělí, 8. října 2018, 17:02

Už den po volbách do zastupitelstev obcí jednala v Hluboké nad Vltavou vítězná Občanská demokratická strana se zástupci ostatních stran, které ve volbách u voličů uspěly a získaly mandáty.

 „K jednání jsme nepřizvali jen Nezávislé s podporou Pirátů a komunisty,“ upřesnil Pavel Dlouhý z ODS, který vedl den po volbách povolební vyjednávání. Zástupci všech sedmi stran a hnutí podepsali koaliční dohodu. Nově zvolení členové městského zastupitelstva tak potvrdili, že vzájemně budou podporovat realizaci svých volebních programů tak, aby společně přispívali k harmonickému rozvoji města v následujících čtyřech letech.

Zástupci zúčastněných politických stran a hnutí se rovněž dohodli na obsazení politických funkcí a vzájemné podpoře v jejich obsazení na zasedání městského zastupitelstva.

„Podle koaliční dohody funkci starosty a místostarosty obsadí vítězná ODS. Po jednom členu v Radě města budou mít KDU-ČSL, Hnutí za harmonický rozvoj měst a obcí, Pro Zdraví a Sport, ČSSD a ANO 2011,“ popsal rozdělení funkcí Pavel Dlouhý.

Hnutí Hlubocko – prosperující, bezpečné, pečující a transparentní byly podle koaliční dohody nabídnuty pozice předsedy Kontrolního výboru a předsedy Finančního výboru.

Volby do obecních zastupitelstev konané ve dnech 5. a 6. října vyhrála v Hluboké nad Vltavou s velkou převahou Občanská demokratická strana. K volebním urnám z 4 151 oprávněných voličů přišlo celkem 2 094 obyvatel Hluboké a přilehlých osad.

Vítězná ODS získala téměř 31 procent všech hlasů a obsadí v zastupitelstvu osm míst. Současný starosta Tomáš Jirsa dostal ze všech kandidátů nejvíce preferenčních hlasů – 1 066 hlasů. Hnutí ANO 2011 získalo druhý nejvyšší počet hlasů (10,99 procent).

Zastupitelstvo města Hluboká nad Vltavou má celkem 21 členů. Osm mandátů získalo ODS, po dvou mandátech mají KDU-ČSL, ČSSD, ANO 2011, Hlubocko – prosperující, bezpečné, pečující a transparentní a Nezávislí s podporou Pirátů. Jeden mandát od voličů dostaly Hnutí za harmonický rozvoj měst a obcí, KSČM a Pro Zdraví a Sport.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

VOLBY 2018: Vítězné strany už mají za sebou společná jednání. Jsme...

neděle, 7. října 2018, 17:47

Volby skončily teprve před několika hodinami, jednání vítězných stran na sebe ale nenechala dlouho čekat. Dnes odpoledne se...

VOLBY 2018: Den poté. Jaká jména budou mluvit za Budějčáky v novém...

neděle, 7. října 2018, 14:02

Voliči rozdali karty. České Budějovice budou mít nové zastupitelstvo. Mezi dobře známými jmény se objevilo i několik nováčků. Kdo...

Temelín sportovní halu nechce. Lidé výstavbu v referendu odmítli

neděle, 7. října 2018, 10:33

Sportovní halu s ubytováním za více než 140 milionů korun v Temelíně nepostaví. Obyvatelé obce výstavbu odmítli v referendu,...

Aktualizováno 7. října 2018, 1:11

VOLBY 2018: Je sečteno. Komunálky v Budějcích vyhrálo ANO před HOPB....

sobota, 6. října 2018, 17:46

Výsledky komunálních voleb v Českých Budějovicích jsou kompletní. Po sečtení všech okrsků je jasné, že komunální volby ve městě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.