Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O senátorské křeslo se utkají Ladislav Faktor a Jiří Šesták. Lidé musí hlavně přijít k volbám, shodují se

 
pondělí, 8. října 2018, 22:30

Kromě komunálních voleb se o víkendu volilo také do senátu. Z osmi kandidátů nezískal žádný nadpoloviční většinu hlasů, a tak nás v pátek a v sobotu čekají další volby. Největší počet hlasů získal Ladislav Faktor, hned za ním se umístil současný senátor Jiří Šesták.

První kolo voleb do senátu vyhrál s přehledem Jihočechům dobře známý Ladislav Faktor. „Jsem absolutně šťastný a překvapený. Doufal jsem v dobrý výsledek, ale ne v tak dobrý. Když se rozhodl do voleb jít, přál si se počtem hlasů alespoň přiblížit Jiřímu Šestákovi, takže výsledek byl pro mě opravdu velkým překvapením,“ prozradil zakladatel rádia, který se stal čtvrtým nejúspěšnějším kandidátem v republice.

V druhém kole chce zase bojovat. „Vše zásadní už bylo podle mě řečeno. Lidé mě tady znají přes třicet let a za 14 dní se opravdu nic nezměnilo. Naším úkolem teď je dostat vůbec lidi k volbám,“ myslí si Faktor a dodává: „Jsem strašně vděčný, že mi lidé projevili důvěru, velmi si toho vážím.“

Jiří Šesták sice skončil na druhém místě, a výrazný náskok Ladislava Faktora ho překvapil, i tak ale hodnotí výsledek voleb pozitivně. „Samozřejmě bych byl mnohem spokojenější, kdybych vyhrál první kolo, to říkám otevřeně, ale dostal jsem téměř 12 tisíc hlasů. To je o tři tisíce víc než v posledních volbách, a je to dokonce víc, než jsem tehdy získal ve vítězném kole, takže je vidět, že voliči mi přibývají,“ řekl k výsledku Šesták.

Díky úspěchu Hnutí Občané pro Budějovice se dostal Jiří Šesták i do zastupitelstva. „Nebojím se, že bych nezvládl zastupitelstvo i senát. Zastupitelstvo se schází jednou za měsíc, někdy i déle. Dodržel jsem slib a už nejsem ředitelem Jihočeského divadla, abych se mohl plně věnovat práci senátora. Jako zastupitel jsem navíc v kontaktu s komunální politikou, a to je podle mě obrovská výhoda,“ vysvětlil.

Před druhým kolem voleb by Jiří Šesták doporučil voličům, aby si znovu otevřeli jak jeho stránky, tak stránky Ladislava Faktora. „Porovnejte co nabízíme, naší historii, konkrétní kroky v politice,“ uzavřel s tím, že samozřejmě i on děkuje svým voličům.

Výsledek voleb do Senátu Parlamentu České republiky pro obvod číslo 14:
1.Faktor Ladislav (41,05 % hlasů)
2.Šesták Jiří  (27,28 % hlasů)

3.Schötz Richard (8,32 % hlasů)
4.Pána Lubomír (7,42 % hlasů)
5.Tampír Štěpán (5,36 % hlasů)
6.Jakubcová Sýkorová Blanka (4,04 % hlasů)
7.Procházka Miloslav (4,01 % hlasů)
8.Paukejová Marie (2,47 % hlasů)

Druhé kolo voleb do Senátu Parlamentu České republiky se uskuteční už tento pátek a sobotu. Hlasovací lístky dostanoul lidé tentokrát až ve volební místnosti.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

V Hluboké nad Vltavou vznikla povolební koalice stran. Dohodla se na...

pondělí, 8. října 2018, 17:02

Už den po volbách do zastupitelstev obcí jednala v Hluboké nad Vltavou vítězná Občanská demokratická strana se zástupci ostatních...

VOLBY 2018: Vítězné strany už mají za sebou společná jednání. Jsme...

neděle, 7. října 2018, 17:47

Volby skončily teprve před několika hodinami, jednání vítězných stran na sebe ale nenechala dlouho čekat. Dnes odpoledne se...

VOLBY 2018: Den poté. Jaká jména budou mluvit za Budějčáky v novém...

neděle, 7. října 2018, 14:02

Voliči rozdali karty. České Budějovice budou mít nové zastupitelstvo. Mezi dobře známými jmény se objevilo i několik nováčků. Kdo...

Temelín sportovní halu nechce. Lidé výstavbu v referendu odmítli

neděle, 7. října 2018, 10:33

Sportovní halu s ubytováním za více než 140 milionů korun v Temelíně nepostaví. Obyvatelé obce výstavbu odmítli v referendu,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.